با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

بررسی کمپانی USGFX


   حسن سابقه

 بروکر USGFX در سال 2006 در سیدنی استرالیا ثبت شده و کار خود را آغاز نموده است که از این حیث جزو قدیمی ترین بروکر هایی است که در حال حاضر با مارکت ایران فعالیت می نمایند 

این بروکر در سال های دور فعالیتی با ایران نداشته است اما در سال های اخیر تصمیم گرفته است تا به معامله گران ایرانی نیز ارائه خدمات نماید .

 بروکر USGFX به دلیل قرار گیری در کشور استرالیا که از کشور های صاحب سبک در زمینه بروکراسی مالی است  , در سطح دنیا بسیار شناخته شده است و تقریبا معامله گران اکثر کشور های طراز اول دنیا مانند کشور های اروپایی تجربه فعالیت با این کارگزاری را در مقاطعی داشته اند و نتیجه این تجربه نیز با توجه به نظرات این کاربران می توان گفت بسیار مثبت بوده است 

در مورد این بروکر در اکثر فروم های معتبر فارکسی سخنان زیادی از تجربه های معامله گران جهانی , به میان آمده است . طبیعی است که هیچ زمانی بروکری نمی تواند رضایت صد در صدی مخاطبان خود را کسب نماید اما یک نگاه اجمالی به تجارب ثبت شده معامله گران در این سایت ها نشان می دهد , مجموع نظرات در برگیرنده بازخورد های مثبتی می باشند که شاید یکی از دلایل آن , نظارت قوی رگولاتری های سخت گیر استرالیایی بر این بروکر باشد که به نوعی اجازه انجام خطا به آن را نمی دهند  


   بنیه و قدرت مالی

در خصوص بنیه و توان مالی این بروکر دو نکته مثبت وجود دارد که می تواند امیدواری های زیادی را برای معامله گران ایرانی به همراه داشته باشد .

نکته اول این است که طبق اعلام بروکر , تمامی سرمایه مشتریان این بروکر در حساب هایی به صورت کاملا جداگانه از سایر منابع مالی کارگزاری نگهداری می شود . این مطلب باعث می شود در صورتی که بخشی از مشتریان به یکباره درخواست برداشت از حساب هایشان را به بروکر ارائه دهند و یا به سود های هنگفتی دست پیدا کنند و تمایل به خروج آن داشته باشند  , بروکر بتواند به راحتی و بدون ایجاد مشکل برای سرمایه در گردش خود , این مبالغ را پرداخت نماید

نکته دوم نیز این مطلب است که بروکر USGFX به اکانت های بزرگ مشتریان خود ضمانت نامه های رسمی از بانک های صاحب نام داخل استرالیا ارائه می نماید 

مطلبی که باعث می شود ما به این دو نکته با دیده تردید نگاه نکنیم این است که این بروکر زیر مجموعه نهاد های مالی و حسابرسی بزرگ استرالیا مانند AFSL می باشد و طبیعاتا نمی تواند ادعا هایی دروغین را در سایت اصلی خود منتشر کرده و یا در قرار داد های رسمی به مخاطبان و مشتریان القا نماید و این مطالب خلاف واقع ۱۲ سال از دید این نهاد ها دور مانده باشد .


   رگوله ها و مجوز ها

 بروکر USGFX دارای رگوله ASIC استرالیا است که بعد از رگولاتوری NFA امریکا از نشر اعتبار و قدرت قرار دارد

طبق اعلام بروکر تمامی مدارک افتتاح حساب مشتریان ایرانی می بایست به تایید این رگولاتری برسد . طبق مکاتبات انجام شده , این رگولاتری تاکنون پوشش مشتریان ایرانی در بروکر USGFX را رد ننموده است

همچنین به تازگی این بروکر موفق به دریافت رگوله FCA انگلستان نیز شده است و با توجه به بررسی های انجام شده ، مشتریان ساکن ایران نیز میتوانند حساب خود را تحت رگولاتور FCA با این بروکر باز نمایند و شروع به فعالیت نمایند. 

بنابراین بروکر USGFX از لحاظ رگولاتری , یکی از قوی ترین بروکر هایی است که به مشتریان ایرانی سرویس دهی می نماید


   وضعیت پلتفرم

 این بروکر پلتفرم های MT4 و MT5 و همچنین  Web Trader را ارائه می نماید و همچنین از پلتفرم MT4 Multiterminal نیز پشتیبانی می کند .

انواع حساب ها در کمپانی USGFX  

در این بروکر ۴ نوع حساب ارائه میشود که به صورت جدول زیر است 

 

 

بروکر USGFX حساب اسلامی نیز به درخواست مشتریان و با شرایط ویژه ارائه میدهد و در صورتیکه از حساب اسلامی استفاده کنیم بدون محدودیت زمانی تمام سواپ ها از طرف بروکر پرداخت میشود. حساب اسلامی تنها بر روی حساب های مینی ارائه میشوند و بیشترین لوریجی که بر روی این نوع حساب ( حساب اسلامی ) ارائه میشود ۱:۱۰۰ است. 

همچنین در صورتیکه بخواهیم حساب PRO-ECN را برای فعالیت انتخاب کنیم باید به این نکته توجه کنیم که بیشترین میزان لوریج که در اختیار ما گذاشته میشود ۱:۲۰۰  است. 

 

  واریز و برداشت 

 

 

روش های بسیار متفاوتی برای واریز و برداشت در این بروکر وجود دارد و علاوه بر تمامی این روش ها واریز و برداشت ریالی نیز وجود دارد که میتوانیم به سادگی آن را انتخاب کنیم  . 

نکات : 

در واریز و برداشت ریالی هیچ کمیسیونی بابت شارژ و برداشت از مشتریان گرفته نمیشود

در صورتیکه حساب معاملاتی را برای بار اول با وب مانی شارژ کنیم ، برای تائید ان نیاز داریم که از صفحه اول وب مانی تصویر ارسال کنیم تا حساب وب مانی توسط بروکر و ASIC تائید شود. در دفعات بعدی شارژ به صوت انلاین حساب معاملاتی شارژ میشود . 

برای برداشت از طریق وب مانی کارمزد 1.5 درصد وجود دارد و در صورتیکه برداشت روزانه از مبلغ 3000 دلار بیشتر باشد این کارمزد به 2.99 درصد نیز افزایش پیدا میکند 

با مکاتبه با بروکر در مورد این کارمزد اعلام کردند که با توجه به اینکه تمام مبلاغ دریافتی از طریق الکترونیک و .. در پایان هر روز به حساب بانکی کمپانی واریز میشود تا مورد خلافی از نظر رگولاتور ASIC برای این کمپانی ایجاد نشود و در ادامه زمانیکه مشتری درخواست وب مانی میکند این کارمزد از طرف بانک ( Common Wealth Bank ) دریافت میشود تا ارز الکترونیک را تبدیل کند و به مشتریان پرداخت کند. 

مدت زمان برداشت  از طریق وب مانی 24 الی 48 ساعت است.

در مورد واریز و برداشت با پرفکت مانی که دیگر روش شایع در بین ایرانیان است نیز مانند وب مانی باید مراحل طی شود و تنها تفاوت در این است که واریز از طریق پرفکت مانی به صورت اتوماتیک نیست و بعد از واریز باید از پرداخت اسکرین شات گرفته شود و به ساپورت ارائه داد. 

راه های ارتباطی : 

این بروکر داری وب سیات فارسی برای مشتریانی فارسی زبان است . و همچنین برای ارتباط راحتتر مشتریان میتوانند از طریق تلگرام نیز با این بروکر در ارتباط باشند . همچنین این بروکر دارای کانال تلگرامی نیز می باشد که تازه ترین نکات و موارد در مورد این کمپانی در آن انتشار میابد. 

کانال تلگرام USGFX

@USGFXPERSIAN

ایدی ساپورت فارسی زبان

@USGFXIRAN

 

نکته بسیار مهم در مورد این بروکر این است که بعد از وارد شدن به لیست سیاه FATF آیا میتوانیم با این بروکر همکاری داشته باشیم ؟ 

جواب این سوال بله است و با توجه به اینکه بیشترین مراودات مشتریان ساکن ایران با این کمپانی از طریق روش های الکترونیکی است ، هیچ ایرادی برای ادامه کار برای مشتریان وجود ندارد و تمام مشتریان زیر نظر رگولاتور ASIC میتوانند به فعالیت خود ادامه دهند . 
 آموزش نحوه افتتاح حساب در بروکر USGFX

 

 

Powered by Froala Editor