با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید
بخش اول معرفی
بخش دوم موج های Motive ( اصلی )
بخش سوم سابقه تاریخی و ریاضی امواج
بخش چهارم کاربردهای الیوت
بخش پنجم امواج بلند مدت و ترکیب به روز شده
بخش ششم سهام و کالاها
  • ۱-۶ سهام و کالاها
  • ۲-۶ کالاها
  • ۳-۶ طلا
بخش هفتم رویکردهای دیگر به بازار سهام و ارتباط آنها با اصول امواج
بخش هشتم الیوت می گوید
بخش نهم ضمیمه
بخش دهم خلاصه

۶ اکتبر ۱۹۸۲

این بازار پررونق از دهه 1960، اولین بازار "خرید و نگهداری" است. تجربه 16 سال گذشته، همه ما را به معامله­گرانی تبدیل کرده است، و این مسئله به عادتی تبدیل شده است که باید رها شود. ممکن است بازار 200 امتیاز پشت آن داشته باشد، اما بیش از 2000 باید رها شود! Dow باید به هدف نهایی 3880 با توقف موقت در 1300* (برآوردی برای اوج موج ①، براساس پیشرانه پس از مثلث) و 2860* (برآوردی برای اوج موج ③، براساس اندازه­گیری هدف از نقطه پایین 1974) دست یابد.

پ* موج ① در سال­های 1984-1983 به 64/1286 رسید (حدود 1300 روز). بعداً، EWT برآورد تقریبی 2860 برای موج ③ را کاهش داد، زیرا ارقام دقیق در 2724 خارج می­شوند (براکت صفحه 201 را ملاحظه کنید). موج ③ در سال 1987 به 42/2722 رسید. موج ⑤ به هدف "غیر عملی" 3880 پرچتر رسید.

وضعیت تأیید شده روند بلند مدت بورس سهام و ارز، پیامدهای بسیاری دارد. یعنی: (1) هیچ سطح پایین جدیدی در میانگین واکنش­های بعدی وجود ندارد، (2) هیچ سقوط یا کسادی در سال 1983 وجود ندارد (اگرچه یک "مینی بحران" می­تواند به زودی توسعه یابد)، و (3) برای کسانی که از موردی بترسند، هیچ جنگ بین­المللی برای حداقل ده سال وجود ندارد.


8 نوامبر 1982


از دیدگاه تجزیه و تحلیل موج الیوت، بورس سهام و ارز در نقطه تمرکز شدیدی است. با بررسی همه اقدامات بازار در طول 200 سال گذشته، آگاهی دقیق از اینکه شما در شمارش موج کجا هستید، راحت است. [شکل A-6] نمودار محدوده سالانه شرکت تحقیقات اوراق بهادار است. توجه داشته باشید که امواج II و IV در DJIA دقیقاً منعکسپ­کننده دستورالعمل دورهمتناوب هستند، زیرا موج II یک زیگزاگ تیز کوتاه است، در حالی که موج IV یک ترکیب جنبی طولانی است. این مورد که به اندازه ساختار داو از سال 1966 تا 1982 غیر معمول بود، الیوت کامل است، و نشان می­دهد که مهم نیست که گاهی اوقات، خواندن الگو چقدر سخت است، همیشه به شکل رضایت­بخشی در یک الگوی کلاسیک حل و فصل می­شود.

تصویر A-6


در مورد آن اشتباه نکنید. چند سال آینده، فراتر از بیشترین تخیلات و تصور شما، سودآور خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که آن را خوب می­سازید. ذهن خود را با سال 1924 تنظیم کنید. در طول این پنج سال برنامه­ریزی کنید تا ثروت خود را به دست آورید. سپس آماده شوید برای سال­های بدی که مطمئناً پیش رو هستند، آن را به راحتی قفل کنید.


29 نوامبر 1982


یک تصویر به اندازه هزار کلمه ارزشمند است

فلش روی نمودار زیر [شکل A-7 را نگاه کنید]، تفسیر من از موقعیت Dow در بازار پررونق فعلی را نشان می­دهد. اکنون اگر Elliotter به شما بگوید که Dow در موج (2) از ① مربوط به V است، شما دقیقاً می­دانید به چه معنا است. البته، چه درست باشد و چه درست نباشد، فقط زمان به شما نشان خواهد داد.

تصویرA-7


ساده ­ترین کار برای پیش­بینی این است که بازار پررونقی اتفاق خواهد افتاد؛ دومین کار ساده، برآورد قیمت است؛ آخرین کار، زمان است. من در حال حاضر، سال 1987 را بررسی می­کنم تا یک نقطه بالا را مشخص کنم، اما می­تواند به سال 1990 متقل شود. مورد مهم، شکل موج است. به عبارت دیگر، شناسایی زمانی که ما در آنجا هستیم، بسیار راحت­تر از پیش­بینی آن از قبل خواهد بود. ما فقط باید صبور باشیم.

اندازه­گیری­های گسترده، اغلب برای نشان دادن نقطه ضعف در طول موج پنجم در مقایسه با امواج اول تا سوم شروع می­شوند. بنا به همین دلیل، انتظار دارم بازار بسیار گسترده­ای در میان موج ③ وجود داشته باشد، و سپس، به صورت انتخابی تا اوج موج ⑤ افزایش یابد، که تا آن زمان، ممکن است رهبران در Dow تقریباً تنها چیزهایی باشند که می­روند. در حال حاضر، هر سهامی را که دوست دارید، بازی کنید. بعداً، ممکن است مجبور شویم با دقت بیشتری انتخاب کنیم.