با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید
بخش اول معرفی
بخش دوم موج های Motive ( اصلی )
بخش سوم سابقه تاریخی و ریاضی امواج
بخش چهارم کاربردهای الیوت
بخش پنجم امواج بلند مدت و ترکیب به روز شده
بخش ششم سهام و کالاها
 • ۱-۶ سهام و کالاها
 • ۲-۶ کالاها
 • ۳-۶ طلا
بخش هفتم رویکردهای دیگر به بازار سهام و ارتباط آنها با اصول امواج
بخش هشتم الیوت می گوید
بخش نهم ضمیمه
بخش دهم خلاصه

۱۳ سپتامبر، ۱۹۸۲

الگوی موج بلند مدت نزدیک به تجزیه


این مورد، موقعیت بحرانی برای یک تحلیلگر موج است. برای اولین بار از سال 1974، برخی از الگوهای موج بسیار بزرگ می­توانند تکمیل شوند، الگوهایی که پیامدهای مهمی برای پنج تا هشت سال آینده دارند. پانزده هفته بعدی باید همه سؤالات بلند مدتی که از زمان آشفته شدن بازار در سال 1977 مطرح بودند، روشن شوند.

گاهی اوقات، تحلیلگران موج الیوت در خصوص پیش­بینی­هایی که به اعداد بسیار زیاد یا بسیار کم برای میانگین­ها اشاره دارند، بد صحبت می­کنند. اما وظیفه تحلیل موج اغلب نیازمند عقب رفتن و نگاه کردن به تصویر بزرگ، و استفاده از شواهد الگوهای تاریخی برای قضاوت در مورد شروع یک تغییر عمده در روند است. امواج چرخه و Supercycle در گروه­های گسترده قیمت حرکت می­کنند، و واقعاً مهم­ترین ساختارهایی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند. این محتوا برای تمرکز بر نوسانات 100 نقطه­ای تا زمانی به خوبی جواب خواهد داد که روند درجه چرخه­ای بازار، بی­طرف و خنثی باشد، اما اگر یک روند واقعاً پایدار در راه باشد، در برخی نقاطا عقب خواهد ماند، در حالی که مواردی که با تصویر بزرگ در ارتباط هستند، با آن باقی می­مانند.

در سال 1978، A.J. Frost و من، هدف Dow مربوط به 2860 را برای هدف نهایی در Supercycle فعلی از سال 1932 پیش­بینی کردیم. این هدف هنوز هم همانطور معتبر است، اما از آنجا که Dow هنوز هم جایی است که چهار سال پیش آنجا بود، هدف زمان به وضوح در آینده نسبت به آنچه که در ابتدا فکر می­کردیم، بیشتر است.

تعداد زیادی از شمارش­های موج طولانی مدت در طول پنج سال گذشته روی میز من آمده است، که هر کدام سعی داشتند ماهیت شلوغ الگوی داو از سال 1977 را توضیح بدهند. اکثر آنها به پنج موج شکست خورده، سه موج ناقص، قطرهای زیر استاندارد، و سناریوهایی برای انفجار فوری (معمولاً در نزدیکی قله یا اوج بازار است) و یا فروپاشی فوری (معمولاً در نزدیکی نشیب­های بازار است) اشاره کرده­اند. تعداد کمی از این شمارش­های موج، احترام به قواعد اصل موج را نشان دادند، بنابراین، من آنها را حذف کردم. اما پاسخ واقعی به صورت یک راز باقی ماند. تفسیر امواج اصلاحی دشوار است، و من با توجه به تغییرات در ویژگی­ها و الگوی بازار، یکی از آنها را به طور متناوب به عنوان "محتمل­ترین" مورد و یا تفاسیر دیگر برچسب­گذاری کرده­ام. در این نقطه، دو مورد متناوبی که با آنها کار کرده ام، هنوز هم معتبر هستند، اما بنا به دلایلی که توضیح داده شده است، با یکدیگر ناسازگار بوده­اند. با این حال، مورد سومی وجوددارد، که مطابق با دستورالعمل­های اصل موج و همچنین قوانین آن است، و تنها در حال حاضر به جایگزین روشنی تبدیل شده است.


اصلاح سه دوگانه و مضاعف هنوز هم در حال پیشرفت است


این تعداد و شمارش موج استدلال می­کند که اصلاح موج چرخه عظیم از سال 1966 هنوز در حال پیشرفت است. نقطه پایین نهایی (قبل از اینکه بازار پررونق بزرگ آغاز شود) بین Dow 563 و 554 رخ خواهد داد. با این حال، فقط شکست 766، آن را قطعی کرده است، و هنوز هم چنین شکستی رخ نداده است.

تصویر A-2


سری اول و دوم در حال پیشرفت


این شمارش با تعداد [شکل A-2 را ببینید]، فرضیه مداوم من در اکثر اوقات از سال 1974 بوده است، اگرچه عدم قطعیت ( uncertainty  ) در شمارش امواج 1976-1974، و شدت اصلاحات موج دوم باعث شده است من از غم و اندوه خوبی در برخورد با بازار تحت این تفسیر برخوردار شوم.

این شمارش موج استدلال می­کند که اصلاح درجه چرخه از سال 1966، در سال 1974 به پایان رسید، و موج چرخه­ای V با نوسان شدید در سال 1976-1975 آغاز شد. نام فنی موج IV، یک مثلث در حال گسترش است. زیر بخش پیچیده­ای که تاکنون در موج V بوده است، نشان­دهنده یک بازار پررونق بسیار بلند مدت است، که شاید 10 سال دیگر طول بکشد، و فازهای اصلاحی طولانی، امواج (4) و ④، مانع پیشرفت آن می­شوند. موج V، گسترش به وضوح تعریف شده در موج ③ است، و دارای زیر بخش­های (1) - (2) - (3) - (4) - (5) است، که امواج (1) و (2) تکمیل شده­اند. اوج به شکل ایده­آل در 2860 رخ خواهد داد، هدف اولیه محاسبه شده در سال 1978 است. عیب [اصلی] این شمارش این است که نشان­دهنده بک دوره بیش از حد طولانی برای کل موج V است، که مطابق دستورالعمل برابری می­باشد.


مزایا


 1. همه قوانین تحت اصل موج را رعایت می­کند.
 2. امکان برقراری پیش­بینی سال 1970 A.J. Frost برای نقطه پایین نهایی در خصوص موج IV در 572 را فراهم می­کند.
 3. نوسان گسترده بسیار زیاد در سال 1976-1975 را گزارش می­کند.
 4. نوسان گستره در اوت 1982 را گزارش می­کند.
 5. خط روند بلند مدت از سال 1942 را تقریباً دست نخورده نگه می­دارد.
 6. طبق ایده نقطه کف چرخه چهار ساله است.
 7. مطابق این ایده است که به نظر می­رسد پیش زمینه اساسی در پایین امواج دوم است، و نه در نقطه پایین بازار واقعی.
 8. مطابق این ایده است که بخش مسطح موج Kondratieff تا حدودی طولانی است. همزمان با 1923.

معایب


 1. احتمالاً 1976-1974، به بهترین نحو به عنوان یک "سه" در نظر گرفته می­شود، نه "پنج".
 2. تکمیل موج (2)، شش برابر بیشتر طول می­کشد، همانطور که موج (1) اینگونه است، و دو موج را به طور قابل توجهی از تناسب خارج می­کند.
 3. وسعت تجمع سال 1980 برای اولین موج در آنچه که باید سومین میانی قدرتمند باشد، کمتر از استاندارد بود.
 4. یک دوره بیش از حد طولانی برای کل موج V پیشنهاد می­کند، که باید موج کوتاه و ساده­ای شبیه به موج I از 1932 تا 1937 باشد، نه یک موج پیچیده شبیه به موج III که از 1942 تا 1966 گسترش یافته است (اصل موج الیوت، شکل 5-5  را ملاحظه کنید).