پلاگین فروشنده مجازی

آیا هرگز احساس کرده‌اید که کارگزار‌تان بیرون است تا شما را جذب کند؟ خوب، ممکن است.

در گوگل پلاگین فروشنده مجازی  و متاتریدر4 را جستجو کنید و آن را بخوانید. خیلی وحشتناک است.

یک پی‌دی اف متا کویتی در حال گردش در اینترنت وجود دارد که برای کارگزاران راهنما است که چگونه از پلاگین فروشنده مجازی بدنام استفاده کنند. ما این پی‌دی اف را اینجا ارسال می‌کنیم اما بدون شک با متاکویت برای نقض کپی رایت تماس خواهیم گرفت و آنها را مجبور به حدف آن می‌کنیم.

اسناد پی‌دی اف مشخص می‌کنند چه چیزی ما انتظار داریم، که نرم‌افزاری وجود دارد که به کارگزار امکان مشارکت در تعدادی حقه‌های کثیف می‌دهد، برای مثال:

  1. تاخیر در اجرا (5-1 ثانیه).
  2. در دوره تاخیر بالا، اگر قیمت به دلخواه مشتری حرکت کند، کارگزار می‌تواند درصد پایینی از سفارشات مشتری را روی حجمی تعیین کند تا دوباره با قیمت بهتری تکرار کند؛ 90%+ شیب سود در قیمت قدیمی درخواست یا رد می‌شوند.
  3. در دوره تاخیر بالا، اگر قیمت برخلاف مشتری  حرکت کند، مشتری دوباره با قیمت جدید وارد می‌شود، و کارگزار محدودیت بالاتری از افت منفی حداکثر از 10-1 پیپ را انتخاب می‌کند.
  4. حالت شکاف تحمیل شده به فرایند سفارشات روی اخبار، با شرایطی که همه سفارشات معلق ایجاد شود تا بدترین لغزش احتمالی پر شود.

بنابراین خارج از حالت شکاف، راه مهمی که کارگزاران می‌توانند معامله‌تان را با استفاده از پلاگین فروشنده مجازی خراب کنند خودکار سازی یک تاخیر اجرایی از پیش تعیین شده است، گاهی معمولا آنها فکر می‌کنند می‌توانند در 3 ثانیه دور شوند. در این 3 ثانیه است که قیمت بازار می‌تواند تغییر کند و شما می‌توانید دوباره درخواست و اشتباه کنید. درخواست به معنایی است که این قیمت سفارش در مقایسه با قیمت فعلی بازار منسوخ شده است، معمولا این قیمت x پیپ تغییر می‌کند. غالبا این درخواست نشان داده خواهد شد که حقیقت که قیمت این بازار برخلاف موقعیت‌تان حرکت می‌کند و بنابراین شما متعاقبا از لغزش منفی هر جایی از 0.1 تا 10 پیپ آسیب خواهید دید. در حالیکه ممکن است این قیمت به دلخواه‌تان تغییر کند، شما به ندرت لغزش سوددهی را خواهید دید چون توسط کارگزار گرفته خواهد شد. در عوض، اگر قیمت به دلخواه‌تان تغییر کند، چیزی که شما خواهید دید که شما با قیمت قدیمی پر خواهید کرد یا سفارشان رد خواهد شد.

چه چیزی درباره خصوصیات پلاگین فروشنده مجازی فریبنده است؟ این وسوسه غیر قابل تحمل است که به کارگزار نشان داده می‌شود تا سود اضافی را خیلی راحت در چنین مقیاس کلانی بدون عواقب بگیرد. کارگزار صرفا باید زمان اجرا را با اضافه‌کردن دو یا سه ثانیه شماره گیری کند تا لغزش بیشتری ایجاد کند، سمت مثبت که او حفظ می‌کند. با این تنظیم موثر، این نقدی برای کارگزار است: او می‌خواهد هزاران پیپ اضافی از هزاران معامله تاخیری و لغزشی اجرا شده از هزاران مشتری‌اش در هر روز کاری را بردارد.  همه این افت‌های اضافی برای انتشار تفاوت بین هزینه وقیمت کالا خواهد بود که کارگزار دریافت می‌کند، بنابراین کارگزار از یک مقدار باورنکردنی از هر معامله سود می‌برد، که در هزاران معامله هر روز ضرب می‌شود. همه این سود بادآورده بدون زحمت و هیچ گونه خطری بدست می‌آید. این نرم‌افزار همه این پیپ‌های سیفون  را انجام می‌دهند و کارگزار هیچ ریسکی غیر از شهرت‌اش نمی‌کند، که نباید درباره آن نگران باشد اگر اکثر مشتریان ندانند چه چیزی پشت صحنه است و اگر بیشتر رقبا همان کار را به هر حال انجام دهند. در مقابل کارگزار، این مشتری است که همه کارهای سخت معامله و همه هزینه‌ها را تحمل می‌کند: مشتری هزینه‌های معامله بازار خطرناک را تحمل می‌کند، که این فرصت‌هایی است که او ممکن است پیراهن‌اش را از دست بدهد، و او هزینه تراکنشات اضافی انتشار و افت نامحسوس را تحمل می‌کند.

مقررات با توجه به لغزش و افت

اگر ناعادلانه و نادرست باشند به معنایی است که کارگزار می‌تواند عقب نشینی کند و شما اشتباه کنید و پول با استفاده از این روش بدست آورید، بعد ادامه می‌یابد که باید مقرراتی وجود داشته باشد که باید به آن توجه شود. آنقدر آهسته که NFA باید توجه به این فریب آشکار داشته باشد، که در نهایت سرمایه‌گذاری می‌کند و دو تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های فارکس در آن زمان را در ایالات متحده یعنی گین کپیتال  و FXCM را برای نادرستی و تقلب همراه با کارهای دیگر جریمه کند. حالا هر دوی این شرکت‌ها از بین رفته‌اند و شیوه شان با دانش‌مان شفاف است.

افت فریبکارانه #1: گین کپتیال

در 30 ژوئن سال 2010، NFA یک شکایت جدی بر علیه گین کاپیتال  و مدیر عامل آن گلن استیون برای نقض مجموعه ای از مقررات منتشر کرد. قبلا یک سازنده بازار خیلی سود ده بود (بیش از 150 میلیون دلار درامد ناخالص، و 42.5M دلار خالص از 60000 مشتری خرده فروشی بدست می‌آورد) اما می‌خواست حتی بیشتر روی مشتریان‌اش فشار وارد کند. یکی از مباحث شکایت باید ارتباط با دستکاری معاملات باشد: گین به صورت عادی و مکررا نسبت بدهی و شرایط سود را تغییر می‌داد و باعث موقعیت‌های نقدینگی نابهنگام و از دست دادن تقریبا 425000 دلار می‌شد. موضوع دیگر، که بیشتر به موضوع این مقاله مربوط می‌شود، باید استفاده گین از  پلاگین فروشنده مجازی نامشخص برای هر دو سرورهای خرده‌فروشی و نهادی بررسی شود. گین پارامترهای لغزش زیر را برای پلاگین فروشنده مجازی مورد استفاده برای هر دو سرورها را ایجاد کرد.

تنظیمات پلاگین فروشنده مجازی

خرده فروشی

نهادی

تاخیر(ثانیه)

1

1

حداکثر حجم (لات)

50

100

حداکثر افت ضرر (پیپ)

2

20

حداکثر افت سود (پیپ)

2

3

حجم حداکثر افت سود (لات)

5

5


در حالیکه  1 ثانیه تاخیر ممکن است خیلی به نظر نرسد، اما برای ایجاد افت کافی است، مخصوصا وقتی قیمت‌ها خیلی سریع در یک بازار سریع تغییر کنند. گین جریان افت را به دلخواه‌اش با تقلب کنترل حجم برای هر دو سرور دستکاری می‌کند. معامله مشتریان بزرگ‌تر از 5 قرارداد به صورت منفی تا 2 پیپ برای خرده فروشی و تا 20 پیپ برای سازمان‌ها افت پیدا می‌کند، در حالیکه همه معاملات افت مثبت رد خواهند شد. در کمال تعجب، NFA مشخص می‌کند که اکثر مشتریان خرده فروشی که کمتر از 5 قرارداد معامله می‌کنند از هیچگونه ضرر افتی آسیب نمی‌بینند، کاهش  منفی باعث کاهش سود می‌شود. هرچند،  مشتریان خرده فروشی که بیشتر از 5 قرار داد استاندارد در سرور خرده فروشی معامله می‌کنند 169502 دلار ضرر در افت  نامطلوب تجربه می‌کنند، و هنوز هیچگونه سودی دریافت نمی‌کنند وقتی افت مطلوب  روی دهد. مثل سرور خرده فروشی، سرور نهادی همچنین محدود به افت سود ده تا پنج لات استاندارد می‌شود، اما همچنین در ایجاد تنظیمات نامتقارن برای حداکثر ضرر و حداکثر افت سود صورت می‌گیرد و امکان افت منفی تا حداکثر 20 پیپ را فراهم می‌اورد. از 1 می سال 2009 تا 31 ژولای سال 2009، مشتریان سفارش بزرگ‌تر از پنج قرارداد استاندارد روی سرور نهادی می‌دهند که تقریبا 100000 دلار ضرر به دلیل افت نامطلوب تجربه می‌کنند وقتی بازار برعلیه آنها حرکت می‌کند، و هنوز هیچگونه سودی دریافت نمی‌کنند وقتی افت مطلوب روی می‌دهد. بطور خلاصه سرورهای MT4 شاخص‌های بسیاری ارائه می‌دهند تا معامله‌گران را فریب دهند و گین می‌تواند در مقابل وسوسه مقاومت کند تا در تاخیر و کنترل‌های حجم برای فریب مشتریان‌شان نقش داشته باشد.

جالب است چون تحقیقات درباره گین، NFA بیانیه‌ای در اوایل سال 2011 منتشر کرد که تحقیقات موثر در همه کارگزاران فارکس ایالات متحده شروع خواهد شد تا بفهمد آیا مشتریان‌شان را فریب می‌دهند یا نمی‌دهند. تنظیم کننده برای همه علایم این شرکت‌ها تحقیق خواهد کرد که سیستم‌های کامپیوتری را طراحی می‌کنند تا از این افت سود ببرند، و بفهمند آیا معاملا فقط وقتی خارج می‌شوند که قیمت ارز به دلخواه شرکت تغییر می‌کند. بعد آنها فهمیدند که  FXCM این کار را با روشی خیلی بزرگ  همان سال کرد.


افت فریبنده #2: FXCM


در کل 14M دلار جریمه شدند:

-$2M، NFA

-$6M، CFTC

-$8.3M غرامت (برای پس گرفتن اعتبار افت مثبت مشتریان‌شان که بعد از 18 ژوئن سال 2008 از آنها دزدیده شد)

سند موردی NFA (12اگوست 2011): اینجا

انتشار مطبوعاتی CFTC (3 اکتبر، 2011): اینجا


در 12 اگوست سال 2011، NFA یک شکایت علیه FXCM و مدیر عامل نیو با شیوه‌های افت نامتقارن شبیه آنچه آنها علیه گین در سال قبل انجام دادند، تنظیم کردند.

شماره Iچندین سال، FXCM شیوه‌ای را بکار می‌برد که موسوم به افت قیمت مثبت نامتقارن بود، که به صورت خلاصه به معنایی بود که اگر   هر گونه تغییر قیمتی از قیمت برچسب خورده و قیمت LP بازار  وجود داشته باشد درسیستم دسترسی مستقیم به بازار جبران شود، که ناشی از تاخیر در اجرا است، FXCM قیمت بهتری در نظر بگیرد و در عوض با مشتری  قیمت برچسب خورده را حساب کند. از طرف دیگر، اگر FXCM سفارش مشتری  را با قیمت بدتری جبران کند، FXCM به مشتری قیمت بدتر را به نسبت قیمت بهتر می‌دهد که وقتی مشتری سفارش‌اش را تایید می‌کند، برچسب خورده است. سرانجام: از ژانویه تا دسامبر سال 2010، FXCM تقریبا 520000 دلار از افت مثبت گرفته است، که هیچکدام را به مشتریان‌اش نداده است. دو ماه بعد، CFTC برآورد کرد که FXCM 8.3M افت مثبت از مشتریان‌اش از سال 2008 تا 2011 گرفته است، و احتمالا با نفرت کامل از این دزدی و عدم همکاری FXCM در این تحقیقات، آنها یک جریمه کلان $6M برای FXCM بیشتر از جریمه $2M NFA در نظر گرفتند، که FXCM به مشتریان $8.3M  برگرداند. از اینرو $15M به نظر شبیه خیلی از ما می‌رسد، و شاید یکی از بزرگ‌ترین جریمه‌های داده شده به هر نهادی در صنعت فارکس باشد، که شاید فقط سود یک ماهه برای FXCM باشد.

شماره IIهمچنین مورد NFA جالب است چون FXCM را متعهد به رد پذیرش یا انجام شیوه‌های کافی  می‌کند تا اجرای موثر و به موقع سفارشات مشتری، ارزیابی منظم ظرفیت جایگاه‌های معاملات الکترونیک را تضمین ‌کند و به درستی سفارشات مشتری را انجام دهد و پیاده‌سازی اصلاحات مناسب در جایگاه معاملات‌اش برای افزایش ظرفیت در صورت لزوم است. فکر می‌کنم، جالب باشد چون علی رغم اینکه FXCM ثروتمندترین کارگزار خرده فروشی فارکس در دنیا است،  نیاز کمی به بهبود سرعت اجرایی و ظرفیت جایگاه الکترونیک معاملات حس می‌شود. NFA درباره انگیزه FXCM برای بروز رسانی جایگاه الکترونیک معاملات که سریع‌تر و موثرتر شوند، برنامه‌ای ندارد.

در آسیب‌شان انتشار مطبوعاتی را کنترل می‌کنند، FXCM اعلام کرده است که آنها حالا اجرای‌شان را تسهیل کرده‌اند تا قیمت را در همه معاملات بهبود بخشند، به معنایی که همه سفارشات حالا واجد شرایط دریافت افت مثبت هستند. حالا تعجب می‌کنید که اگر آنها درس‌شان را یاد گرفته باشند و سخت تلاش کنند تا صادقانه‌تر با توجه به افت باشند، اگرچه فقط بعد از اینکه در انظار عمومی با جریمه $14.5M، تشویق شوند و توسط دو آژانس نظارتی بر آنها نظارت شود.

در ژانویه سال 2012، NFA قانون‌اش را با توجه به افت قیمت تنظیم کرد: اگر شما امکان افت به دلخواه‌تان را داشته باشید، شما باید آن را به دلخواه مشتریان تان هم فراهم کنید. این قانون شیوه افت ناعادلانه معروف را از بین برد که فقط کارگزار می‌توانست سود ببرد.

برای جمع‌بندی این موارد: در زمانی بین وقتی که مشتری معامله‌ای می‌کند و زمانی که توسط پلاگین/فروشنده پذیرفته می‌شود، اگر قیمت به دلخواه مشتری تغییر کند، کارگزار سفارش را رد می‌کند یا با قیمت درخواستی نه قیمت بهتر،اجرا می‌کند؛ هرچند اگر قیمت برخلاف معامله تغییر کند، معامله با قیمت ضعیف‌تری اجرا می‌شود. بنابراین، قبل از قانون گذاری، کارگزار می‌تواند همه افت‌های مثبت را  بدزدد و مشتری فقط افت منفی را در همه تاخیرهای اجرایی دریافت می‌کند. بعد از قانون گذاری، کارگزار عضو NFA باید امکان افت مثبت و منفی را برای مشتری فراهم آورد.مطلبی یافت نشد