منافع کارگزاران در لات میکرو و نانوی

بیشتر افراد تازه‌کار در فارکس افراد منظمی با مقدار کمی پول برای ریسک در دنیای معاملات فارکس هستند و گذشته از این، آنها هنوز دانش و تجربه موردنیاز، همراه با سیستم خوب یا برنامه معاملاتی ندارند تا مخصوصا خوب در این بازی بگذرانند، حتی اگر آنها منطقا به خوبی در یک حساب دمو کار کنند. بنابراین زمانی که احساس کردید زمان تلاش‌خودتان در معاملات حساب واقعی است، واجب است که به دنبال کارگزاری باشید که یک اندازه سرمایه حداقل با اندازه معامله متناظر به شما ارائه کند تا شما به قوانین حرفه‌ای مدیریت سرمایه پایبند شود نه اینکه حساب‌تان با بدهی زیاد از بین برود.

بسیاری از کارگزاران انواع مختلف حساب پیشنهاد می‌کنند. قبلا فقط دو نوع حساب وجود داشت، حساب استاندارد و حساب مینی.  یک حساب استاندارد استفاده می‌شود به معنایی که معامله‌گر از واحدهای لات  100000 استفاده می‌کند در حالیکه حساب مینی استفاده می‌شود به معنایی که معامله‌گر می‌تواند از واحدهای لات 10000  استفاده کند. اختلاف اصلی بین این دو حساب پرداخت است: برای حساب استاندارد، 1 پیپ معمولا 10% USD ارزش دارد، در حالیکه در حساب مینی 1 پیپ 1$ USD ارزش دارد. در حالیکه این 1$ هر پیپ ممکن است ابتدا برای هرپیپ کم به نظر برسد، اما در واقعیت خیلی زیاد است، مخصوصا زمانی که شما این حقیقت را بررسی می‌کنید که اگر شما با 1000$ در حساب‌تان معامله می‌کنید، اندازه لات مینی‌تان خیلی نزدیک به 10% سود آزاد قابل دسترس‌تان نشان داده خواهد شد.

طبق سناریوی نسبت بدهی 100: 1، یک حساب معاملاتی 1000 دلاری یک مینی لات 10000 دلاری با نسبت بدهی 10:1 یا 10% سود قابل دسترس 100000 دلاری معامله خواهد شد. از اینرو EURUSD با میانگین 150 پیپ هر روز   نوسان دارد، و از اینرو ارزش پیپ 1 مینی لات=1$، پس اگر اتفاقا شما در سمت اشتباه بازار قرار بگیرید، ممکن است 150 دلار هر روز یا 15 درصد حساب تان ضرر کند. چند روز اینگونه است و حساب‌تان به هیچ می‌رسد.

سرانجام معامله‌گران و کارگزاران یاد می‌گیرند که معامله‌گران کوچک و حساب‌های مینی نمی‌توانند  دایما معامله کنند و بنابراین در نهایت کارگزاران دو نوع حساب اضافی ایجاد کردند: حساب عمومی میکروی فعلی (1 پیپ = 0.10$) و حساب نانوی غیر رایج (1پیپ= 0.01$ یا 1 سنت). با این حساب کوچک‌تر، معامله‌گران با کمتر از 1000$ می‌توانند با روش‌های منطقی‌تر مدیریت سرمایه معامله کنند. زمانی که کارگزاران ارائه چنین حساب‌هایی را در پاسخ به افزایش تقاضا شروع کردند، انها شروع به تنظیم استاندارد برای آنچه مشتریان کوچک‌تر به دنبال کارگزاری هستند، کردند.

فواید معامله با حساب میکرو و لات میکرو در فارکس

می‌توان تصور کرد که برای معامله‌گران مبتدی شروع معامله با حساب مینی فارکس مناسب است اما حتی برای مبتدیان شروع معامله با حساب میکرو رایج‌تر شده است. 

فایده# 1 : معامله خوب با ریسک کم

حساب‌های میکرو به مبتدیان امکان سرمایه‌گذاری با پول خیلی کم می‌دهد و با لات‌های میکرو معامله می‌کنند تا تست کنند و دانش و مهارت معاملاتی‌شان را بدون ضرر مالی بالا ببرند.

فایده # 2: کارگزار را با ریسک کم تست کنند

حساب میکرو راه خوبی برای تست کارگزار فارکس شده است، برای اینکه ببینید چقدر جایگاه معاملاتی همراه با اجرای سفارشات و خدمات خوب است.

فایده # 3 : آسان‌تر با قوانین حرفه‌ای مدیریت سرمایه هماهنگ می‌شوید

حساب های میکرو پیوستن به قوانین حرفه‌ای مدیریت سرمایه را بدون فراموشی از نسبت بدهی زیاد یک حساب آسان‌تر می‌کنند.

اجازه دهید یک سناریوی خطر را بررسی کنیم که لات میکرو را با لات مینی مقایسه می‌کند وقتی با 500$ معامله می‌کنند.

1 مینی لات=0.1 لات=10000 واحد، هر پیپ=1$

1 میکرو لات=0.01 لات=1000 واحد، هر پیپ= 010$ .

1st حساب: تراز 500$، اندازه مینی لات 0.1 لات.

2st حساب: تراز 500$، اندازه مینی لات 0.01 لات.

 در یک موقعیت معاملاتی عادی، چهار ضرر پیاپی 50 پیپی +8 پیپ انتشار=208 پیپ ضرر. به صورت عادی معامله‌گر به دنبال روند یا معامله بریک‌اوت است اما بازار محدود به یک کانال یک طرفه، دو طرفه می‌شود، و او را در حد ضرر 50 پیپی متوقف می‌کند.

در اولین حساب، با هزینه هر پیپ 1 دلاری، معامله‌گر 208 دلار ضرر خواهد کرد، که 20% حساب در یک بازار یک طرفه ضرر است. در این مرحله معامله‌گر به نفس نفس می‌افتد، و از استراتژی‌اش نا امید می‌شود، و اگر به معامله ادامه دهد، شاید حساب‌اش را در هفته بعدی از دست بدهد.

در حساب دوم، با هزینه هر پیپ 0.01 دلار، معامله‌گر 20.8 دلار ضرر خواهد کرد، که 2% حساب در یک بازار یک طرفه خواهد کرد. این ضرر تلاش حداقل است و معامله‌گر می‌تواند در مقابل بازار یک طرفه با امیدی که در نهایت آن را شکست می‌دهد، مقاومت کند و ادامه دهد.

فایده# 4: به معامله‌گر امکان استفاده از استراتژی‌های همزمان را می‌دهد

 حساب‌های میکرو به معامله‌گر امکان استفاده از استراتژی‌های همزمان یا توصیه کارشناسی روی حساب‌های کوچک را می‌دهد تا از تنوع پرتفلیو بدون ریسک زیاد سود ببرد.

شاید چهار توصیه‌گر کارشناس یا EAs را پیدا کرده باشید که می‌خواهید در حساب کوچک 500 دلاری معامله کنید. شما آنها را با مدت زمان کافی قبل و بعد تست کرده‌اید و فهمیده‌اید آنها قابل اعتماد و قوی هستند. با این وجود، تفاوت و عدم همبستگی این استراتژی در تست قبلی مهم نیستند، شما باید آگاه باشید که در معاملات زنده، امکان دارد که همه چهار استراتژی بتوانند باز باشند و در یک روز معاملاتی متوقف شوند. اگر شما 500 دلار در حساب میکرو داشته باشید و 0.01 لات هر EA معامله کنید، روز بد معاملاتی  ضرر 2% حساب را نشان می‌دهد. یک تلاش حداقل است که می‌توانید به آسانی آن را بازیابی کنید. هرچند، اگر شما یک حساب مینی 500 دلاری داشته باشید و 0.1 لات هر EA معامله کنید، روز بد تجاری‌تان ضرر 20% حساب‌تان را نشان می‌دهد. خودتان را در چاه و ضرری می‌بینید که چگونه باید نجات پیدا کنید. همانطور که معامله یک EA با حساب مینی 500 دلاری غیر منطقی است، احمقانه است که چهار تایی معامله کنید.

مطلبی یافت نشد