فارکس اسکالپینگ

فارکس اسکالپینگ  یک استراتژی است که به دنبال رشد سرمایه ثابت و دایمی از معاملات برنده جزیی متعدد در کوتاه مدت است. خیلی جالب است چون نیاز به مقدار نسبتا کمی وجه نقد دارد و فرصت‌های زیادی فراهم می‌کند. افرادی هستند که از آن انتقاد می‌کنند اما تعداد زیادی هستند که به آن علاقمند هستند.

تعریف ویژگی‌ها

تعریف ویژگی‌های سیستم اسکالپینگ عبارتند از:

 1. درصد بالای برد
 2. اندازه برد کوچک و دایمی است
 3. معاملات مکرر در کوتاه مدت

درصد بالای برد

 درصد بالای برد با دقت 70% یا بیشتر مهم‌ترین خصوصیت یک سیستم اسکالپینگ خوب است. به سختی قابل حصول است. نمی‌توان از هر سیستمی به اسکالپر فقط با کاهش حد سود 5-1 پیپ برگشت، و حد ضرر تا 10-5 چند هدف سود افزایش پیدا می‌کند. اغلب سیستم‌های   دوباره پیکره بندی شده به فاجعه تبدیل می‌شوند چون آنها به اندازه کافی دقیق نیستند تا اولین گام را شروع کنند. معمولا یک انتخاب خوب برای سیستم اسکالپینگ موردی است که بتواند به درستی قیمت ورود اولیه و مسیر را بارها و بارها، با حداقل چند پیپ زمان بندی کند. سیستم‌های خیلی کمی می‌توانند به این حالت دست پیدا کنند چون شانس زیادی برای تکرار گرفتن مسیر اولیه ورود و زمان بندی درست در بازار دایما در حال نوسان ندارند.

اندازه برد کوچک و دایمی است

دومین ویژگی متمایز اسکالپر پیوستن به درصد برد بالا با اندازه برد جزئی 15-1 پیپ است. یک اسکالپر به دنبال اندازه پیپ‌های کوچک است چون تنها راه اطمینان از برد بالای احتمالی است.  هدف جمع شدن چند برد کوچک، حد سود جدولی به محضی که قابل دسترس باشد، است. این روش در مواجهه با دیدگاه اجازه دهید "سودتان انجام شود"، است که سعی در سوددهی از طریق معاملات برد بزرگ‌تر دارد، حتی اگر درصد درستی کمتر از 50% باشد.

اما درباره اندازه ضرر چگونه است؟ معمولا حد ضرر مطلق بیشتر از اهداف سود است چون معامله نیاز به فضایی دارد تا بتوانداز طریق نوسانات جزئی ارز بهره ببرد. بنابراین هدف سود خیلی جزئی است (15-1 پیپ)، حد ضرر مطلق نیاز به حداقل 20 پیپ یا بیشتر دارد. در غیر اینصورت، این سیستم خیلی زیاد و خیلی زود متوقف خواهد شد. هیچ سیستمی نمی‌تواند با دقت بالای 1:1 نسبت برد/باخت باقی بماند چون نوسانات جزئی از دید پنهان باقی می‌مانند. مکث‌های سازگار شبیه عقب نشینی و شکست اغلب استفاده می‌شود تا خطر نزولی را محدود کنند. توانائی خروج سریع از معامله بد یک شرط ضروری است.

معاملات مکرر در کوتاه مدت

 معاملات اسکالپینگ با هدف دقت در اندازه‌های پیپ کوچک معمولا یک دوره کوتاه زمانی طول می‌کشند. این معاملات در داخل و بیرون از بازار در ثانیه یا دقیقه هستند. تنظیمات معامله اغلب با بازه زمانی کوتاه‌تر (1،5 و 15 دقیقه) هستند چون فرصت و مدت معامله روی این بازه زمانی کوتاه‌تر صورت می‌گیرد. به دلیلی که آنها در و بیرون بازار خیلی سریع روی بازه زمانی کوتاه‌تر هستند، بنابراین آنها می‌توانند از فرصت‌های معامله بیشتری لذت ببرند. استراتژی های اسکالپر و اسکالپینگ به صورت کلی 20-1 بار یا بیشتر هر روز معامله می‌کنند.

متغیر خصوصیت را تعریف می‌کند. قدرت نفوذ بالا

 متغیری که خصوصیت سیستم اسکالپینگ را تعریف می‌کند استفاده از قدرت نفوذ بالا است. چون تعداد کمتری پیپ از هر معامله بدست می‌آید، قدرت نفوذ بزرگ‌تر از عادی می‌تواند به افزایش سود هر معامله کمک کند، بنابراین سیستم اسکالپینگ را جذاب‌تر می‌سازد. اغلب ذکر می‌شود که قدرت نفوذ یک شمشیر دو طرفه است: بازار می‌تواند در مقابل شما روی قدرت بالا حرکت کند. هرچند یک اسکالپر استفاده‌اش در قدرت نفوذ را با اشاره به دقت برداش توجیه می‌کند. چون شانس برد به نظرش دارد و به قدرت نفوذ برد بیشتر از باخت دست می‌یابد.

قدرت نفوذ متغیری است که ویژگی را تعریف نمی‌کند چون یک سیستم اسکالپینگ خوب نیازی به قدرت نفوذ بالا برای موفقیت ندارد. یک سیستم اسکالپینگ فارکس می‌تواند از قدرت نفوذ بالا برای دستیابی به بازدهی حتی بیشتری استفاده کند، اما قدرت نفوذ بالا یک الزام نیست. یک سیستم اسکالپینگ خوب می‌تواند به نتایج دایمی و سازگار با پیپ‌های دایمی و کوچک برد بدون قدرت نفوذ زیاد دست یابد. دلیل استفاده از قدرت نفوذ کمتر در سیستم اسکالپینگ تمایل به حفظ نتایج خوب با نزول خیلی کم است.

طرفداران اسکالپینگ فارکس

 1. درصد بالای نرخ برد
 2. قرار گیری کمتر در معرض بازار تا ریسک را محدود کند: معامله‌گر شانس کمتر اجرایی در رویداد نامطلوب دارد وقتی او در و بیرون از معامله  روی بازه زمانی کوتاه است. فارکس می‌تواند خیلی خسته کننده باشد چون روند می‌تواند ناگهان بازگشت شود. یک اسکالپر قادر به بستن معامله و سود دهی است قبل از اینکه روند بازگشت شود.
 3. یک روش خیلی موثر استفاده از سرمایه با حداقل ریسک در هر معامله است: نیاز به مقدار نسبتا کمی وجه نقد دارد.
 4. فرصت‌های معامله زیادتر: حرکات کوچک در بازار که اسکالپر از آن بهره می‌برد با تناوب بیشتر  و بردهای مکرر می‌تواند سریع‌تر حساب را بسازد.
 5. احتمال استفاده از قدرت نفوذ بالاتر تا حساب را افزایش دهد: به دلیل احتمال مقدار برد، قدرت نفوذ بالاتر برای افزایش اندازه دلار برنده استفاده می‌شود، که حساب را حتی سریع‌تر می‌سازد.

مخالفین فارکس اسکالپینگ

 1. سود به نسبت ضرر خیلی کم است: به دلیل سود هر معامله، هدف خیلی کمتر است، برای یک معامله بد خیلی آسان است که سود روزانه یا هفتگی را از بین ببرد. مثال: اگر شما 3 پیپ، 5 بار در یک ردیف انجام دهید، شما بیش از 15 هستید. اگر شما حد ضرر 20 داشته باشید، فقط یک ضرر پنج برد قبلی‌تان را از بین می‌برد.
 2.  به سختی یک نسبت ریسک/پاداش خوب پیدا می‌شود: آسان‌ترین روش برای افزایش دقت افزایش حد ضرر به نسبت هدف سود است، اما بعد به معنایی است که این خطر خیلی بیشتر از پاداش برای هر معامله معین است. حد ضرر بالاتر هر معامله می‌تواند برای اسکالپر خطرناک باشد اگر مقدار برد کاهش پیدا کند و سیستم از  معاملات ضرر ده مکرر آسیب ببیند.
 3. خستگی انسان/فاکتور استرس: اسکالپینگ سخت، دقیق است و زمان بندی برای آن حیاتی است، سرعت ذهنی و عملی انسان که به درستی بازار را رمزگشایی کند و ورود/خروج در معامله ثانیه‌ای می‌تواند زیاد باشد. بنابراین اسکالپرهای زیادی به دنبال اتوماتیک کردن استراتژی‌شان هستند.
 4. نیاز به تجربه زیادی دارد: بازه زمانی کوتاه‌تر مورد استفاده نیاز به درک خوبی از تعاریف تجارت با مهارت‌های تحلیل تکنیکال دارد که برای معامله‌گران تازه‌کار مناسب نیست.
 5. هزینه‌های انتشار: به معنای بیشتر برای اسکالپینگ به نسبت استراتژی‌های دیگر است. انتشار می‌تواند بیشتر از سود تحلیل رود.
 6. قدرت نفوذ بالا: اگر بکار رود، می‌تواند خیلی خطر را با افزایش ارزش دلار معامله از دست رفته و از دست دادن خط افزایش دهد.

درباره بهینه‌سازی اسکالپینگ یا سبک‌های دیگر معامله یاد بگیرید: تکنیکال در مقابل فوندانتال، نوسانی، پوزیشنی، معامله روزانه، معامله گرید، معامله کری.

مطلبی یافت نشد