بهینه‌سازی اسکالپینگ

ندانتا

بهترین اندازه لات برای اسکالپرها چقدر است؟

عاقلانه است که درباره اندازه لات معامله و خطر از قبل تصمیم‌گیری کنیم. بدترین سناریوی مورد را محاسبه کنیم، و ببینیم آیا حساب‌تان با چنین کاهشی باقی می‌ماند و هنوز برای حرکت به جلو راحت است. به طور کلی، EAs اسکالپینگ می‌خواهد شما  قدرت نفوذ به نسبت 10:1 اندازه حساب معامله کنید، به معنایی که شما با لات 0.1 هر اندازه حساب 1k معامله می‌کنید، و خطر 1 دلار هر پیپ دارد، اما شاید نصفی که اندازه لات مناسب‌تر خواهد بود. در نهایت، اندازه لات‌های مختلف را در حساب دمو تست می‌کند تا بفهمد کدام اندازه لات مناسب‌تر است.

چرا سیستم‌های بهینه سازی اسکالپینگ خودکار بر اسکالپینگ دستی اولویت دارند؟

یک اسکالپر انسانی باید تا حدودی خصوصیات فوق انسانی داشته باشد: او باید دانش شبیه دانشمند از بازار داشته باشد، توانائی شناخت سریع الگوها را داشته باشد و سریع واکنش نشان دهد، علاقه شدید و انضباط زیادی داشته باشد، و در مقابل استرس و خواب ایمن باشد. اوه بله، و دارای یک سطح غیرعادی از زمان بندی عالی و شانس داشته باشد. خیلی ساده،  اسکالپینگ خیلی جدی است و فقط برای پیشرفته‌ترین سطح از معامله‌گران مناسب است.

اسکالینگ می‌تواند خیلی خسته‌کننده باشد و زمان زیادی می‌طلبد. زمان بندی درست ضروری است، و سرعت عملی و ذهنی انسان به طور دقیق بازار را رمزگشایی می‌کند و ورود/خروج از معامله در ثانیه می‌تواند بیش از حد باشد. 

متعاقبا، وقتی اغلب مردم به دنبال اسکالپینگ هستند،  برای توسعه است، و یک اسکالپینگ EA خودکار را قرض می‌کند یا می‌خرند.  یک اسکالپینگ EA هیچ یک از معایب ذکر شده را ندارد: می‌تواند بخواند، رمزگشایی کند و خیلی سریع به بازارهای در حال تغییر  با یک ذخیره پیچیده از استراتژی‌های ساخته شده با سرعت‌های سریع مثل ساعت واکنش نشان می‌دهد. 

چه نوع شرایط بازاری مناسب‌ترین برای اسکالپر است؟

 سناریوهای مختلف بازار وجود دارد که اسکالپر می‌تواند از آن بهره ببرد. دو شرط خیلی آشکار این است که چه وقت بازار کلی در حال توسعه است یا نیست:

1.    وقتی بازه زمانی بزرگ‌تر بازار در حال توسعه است، اسکالپر می‌تواند با دقت تنظیمات در یک بازه زمانی کوچک‌تر را انجام دهد که در مسیر معامله اصلی هستند. برای نمونه، اسکالپر می‌تواند وارد دو نوع دستور بشود: یکی دستور بلند مدت و یکی دستور کوتاه مدت اسکالپینگ در مسیر بازار. سفارش اسکالپینگ کوتاه مدت برای سفارشان را روی نقاط برگشت انتخاب می‌کند. این روش به معامله گران امکان می‌دهد تا بدون محدودیت زمانی،24 ساعته کار کنند و به انتشار وابسته نیست.

2.    وقتی بازه زمانی بلندتر بازار در حال توسعه است، اسکالپر می‌تواند به بازه زمانی کوتاه‌تر برود که فرصت‌های اسکالپینگ را مشخص می‌کند. برای نمونه اسکالپر می‌تواند دامنه داخلی جلسه یا مرز کانال را اسکالپ کند، در کف بخرد و در اوج بفروشد با این ایده که این کانال با هم نگه داشته می‌شود و مقدار شکست حداقل در کوتاه مدت نامطلوب است.

بهترین زمان روز برای اسکالپ چه موقع است؟

با وجودی که فارکس 24 ساعته و 7 روز هفته فعال است، هر ساعتی مناسب اسکالپینگ نیست. اگر اسکالپینگ روی نقاط برگشت روند بزرگ‌تر قرار گیرد، پس شاید خوب باشد که این فرصت‌ها در طول روز پیدا شود. هرچند، اکثر سیستم‌های اسکالپینگ با اصل روند متقابل کار می‌کنند، مرزهای کانال یا پشتیبانی روند و سطوح مقاومت را معامله می‌کنند، و متعاقبا مشخص می‌شود که جلسات آسیایی بهتر برای این مدل‌ها کار می‌کند.

جلسات آسیایی حرکات مسیری با بازه زمانی بزرگ‌تری دارند و بنابراین شانس کمتری برای شکست از طریق کانال و نواحی مقاومت/پشتیبانی دارند. سطوح پشتیبانی و مقاومت به نظر با هم بهتر نگه داشته می‌شوند. جلسات آسیایی بازه زمانی کوتاه‌تری دارند، . ظاهرا بدون هدف حرکت می‌کنند که می‌توان از آن بهره برد. بنابراین، بکارگیری یک فیلتر زمانی برای یک استراتژی که فقط معاملات را برای جلسات آسیایی محدود می‌کند یک تعریف است: از اینرو فیلتر زمانی تعداد معاملات در روز را محدود می‌کند، تضمین می‌کند که مجموعه محدودتر معامله خیلی سوده‌تر است، که فواید بزرگ‌تری دارد.

چه نوع ارزهایی مناسب‌ترین برای اسکالپر هستند؟

ارز انتخاب شده برای اسکالپینگ اغلب به بهترین شکل با شرایط بازار برای اسکالپینگ کار می‌کند.

این اسکالپرها به دنبال معامله دامنه هستند و ارزهای متقابل مثل EUR/CHF and EUR/GBP را برای گرایشات دامنه بزرگترشان ترجیح می‌دهند. آنها جذاب‌ترین تا به امروز هستند چون آنها ارزهای متقابل با بهترین انتشار هستند. هر دو دوره طولانی دامنه‌ها دارند، و آنها را برای اسکالپینگ مخصوصا در طول جلسات آسیایی ایده‌آل می‌سازند، وقتی این دو جفت آرام‌تر هستند. بسیاری از کارگزاران به جذابیت‌شان در ارزهای اسکالپینگ در مدت جلسات آسیایی می‌پردارند و بر این اساس انتشار این دو جفت را مدت آن جلسه افزایش می‌دهند. برخی از کارگزاران مخصوصا دلالان ثابت و دلالان ECN ندارند. بقیه ارزهای متقابل انتخاب شده برای اسکالپینگ GBP/CHF, GBP/CAD, GBP/AUD, EUR/CAD هستند. مشکل با این جفت‌ها انتشار بیشترشان است.

این اسکالپرها که مایل به کاهش نرخ بهره و روندهای بزرگ  در مسیر روند هستند ترجیح می‌دهند با ارزهایی با رونق، حرکت، نوسان و انتشار کمتر مثل EUR/USD and GBP/USD معامله کنند. EUR/USD رایج‌ترین است چون بالاترین حجم و کمترین انتشار را دارد. این روش وابسته به جلسات نیست.

چرا هزینه‌های انتشار برای اسکالپینگ خیلی مهم است؟

 با اسکالپینگ، شما باید بر انتشار اغلب اوقات غلبه کنید. چون شما با هدف یک سود جزئی چند پیپ هستید، احتمال بیشتری دارد که خودتان برگشت 40 درصد یا بیشتر به دلیل انتشار پیدا کنید. بنابراین، اسکالپر می‌خواهد کارگزار را بر مبنایی انتخاب کند که حداقل انتشار را داشته باشد.

بیشتر درباره اسکالپینگ یا سبک دیگر معامله بدانید: تحلیل تکنیکال در مقابل فول، نوسانی، پوزیشنی، معامله روزانه، معامله گرید، معامله کری.

مطلبی یافت نشد