انواع سفارشات


 

مقاله حاضر، پیرامون معمولترین انواع سفارشات موجود در سامانه 4MT، و چگونگی کاربرد شایسته آنها ست. در ادامه، موارد زیر، به اجمال مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت:

 • سفارشات به قیمت بازار (اجرای فوری و سفارش به قیمت پایانی)
 • سفارش زیان‌گریز (دستور خرید، دستور فروش)
 • سفارش به قیمت معین (سفارش خرید به قیمت معین، سفارش فروش به قیمت معین)
 • خروج استاندارد: سفارش زیان گریز، کسب سود

در ادامه، روش و دلیل استفاده از هر نوع، در کنار مزایا و معایت هر یک بیان خواهد شد. 


سفارش به قیمت بازار

یک سفارش به قیمت بازار، معمولترین نوع سفارش است که آنگاه مورد استفاده قرار داده می‌شود که معامله‌گر خواهان اجرای فوری سفارش در قیمت بازار است که تحت عناوین قیمت "پیشنهادی" یا "درخواستی" بر روی تابلو نشان داده می‌شود. اگر معامله‌گر قصد خرید جفت ارزی را داشته باشد، وی، آن را در قیمت "درخواستی" خریداری خواهد نمود؛ و چنانچه او قصد فروش ارز داشته، آن را در قیمت "پیشنهادی" به فروش خواهد رساند. 

نکته: تمام سفارشات، قابل ثبت به طرقی چند می‌باشند

1. معامله‌گر می‌تواند بر روی جفت ارزی در پنجره نمایش بازار، دو بار کلیک کرده یا راست کلیک نماید

2. وی می‌تواند از ابزارها/ سفارش جدید استفاده کند

3. دکمه 9F را فشار دهد

4. بر روی نمودار ارزی، و معامله/ سفارش ارزی کلیک نماید


معمولاً، با کارگزاران STP یا ECN، مظنه‌های مشاهده شده، به عنوان قیمت‌های قابل معامله (بهترین قیمت پیشنهادی و درخواستی) گردآوری شده از 10 یا بیش از ده بانک درجه یک، به معامله‌گر عرضه می‌شوند. اگر معامله‌گر تصمیم گیرد که معامله ای را باز کند یا معامله ای را ببندد؛ سفارش وی، در بهترین قیمت موجود در بازار، مستقیماً از جانب    تأمین کنندگان نقدینگی اجراء خواهد شد. 

منوط به چگونگی تنظیم فناوری اجراء توسط کارگزار، سفارش به قیمت بازار، به صورت اجرای فوری یا اجرای بازار خواهد بود. تفاوت این دو در چیست؟ در یک اجرای فوری، کارگزار به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا سفارش " توقف ضرر" و در عین حال، "کسب سود" را به عنوان سفارش به قیمت بازار ثبت نمایید. در اجرای بازار ، کارگزار به معامله‌گر امکان می‌دهد که صرفاً سفارش به قیمت بازار را- بدون سفارش توقف ضرر اولیه و کسب سود- ثبت نماید. در این صورت، تنها پس از آنکه سفارش اجراء شد، معامله‌گر مجاز به بازگشت، و اصلاح سفارش جهت لحاظ سفارش زیان و کسب سود خواهد بود. چگونه این دو را می‌توان از یکدگر تشخیص داد؟ وقتی پنجره سفارش بازار را باز میکنید، به سرعت قادر به تشخیص تفاوت آنها خواهید بود. 


سفارش به قیمت بازار، به عنوان اجرای فوری:همچنانکه به خوبی مشخص است، در این پنجره، گزینه‌های برای تغییر حجم، به عبارت دگر، تعداد لات‌هایی که مایل به معامله هستید (در این مثال، 01/0= 1 مینی لات)، گزینه اصلاح سفارش توقف ضرر و کسب سود (کلید نخست) وجود دارد که البته بیان می‌دارد که اجرای فوری در فیلد نوع (دوم، و کلید مشخص‌تر) است. برخورداری از امکان نشان دادن سفارش توقف ضرر و کسب سود در یک زمان و هنگام ثبت سفارش، سبب صرفه‌جویی بسیار در وقت خواهد شد. و مشکل افزودن آتی آنها- که صرفاً در صورتی انجام خواهد پذیرفت که دارای کارگزار نوع اجرای بازار باشید- را حذف می‌نماید. در مثال فوق، اگر معامله‌گر قصد خرید جفت ارزی را داشته باشد، خرید در قیمت درخواستی (خرید) را به انجام خواهد رساند که در پنجره خرید آبی رنگ در تصویر نشان داده شده؛ افزون بر این، وی می‌تواند این قیمت را در قالب نمودار تیک آبی در پنجره نمودار مشاهده نماید. حال اگر معامله‌گر خواهان فروش ارز باشد؛ این امر را در قیمت پیشنهادی (فروش) به انجام رسانده که در تصویر، در قالب پنجره فروش قرمز نشان داده شده؛ و همچنین، می‌توانید این قیمت را به صورت نمودار تیک قرمز مشاهده کنید. توجه داشته باشید که چگونه می‌توانید حداکثر انحراف از قیمت مظنه را به وجود آورید. برای مثال، چنانچه معامله‌گر،  پیپ را به عنوان انحراف مطلوب نشان دهد، بالتبع، تا جایی که سفارش امکان می‌دهد، بیش از  پیپ از قیمت جاری، اجراء نخواهد شد. اگر قیمت ناگهان دستخوش افزایشی بیشتر از آن گردد؛ سفارش، اجراء نخواهد شد. مزیت آن، این است که امکان کنترل سایش قیمت(slippage) و قطعیت قیمت را فراهم می‌دارد. 


سفارش به قیمت بازار، به عنوان اجرای بازار:پیشتر ملاحظه شد که چگونه کارگزار اجرای سریع، ارائه دهنده توانایی افزودن سفارش توقف ضرر یا کسب سود، در کنار سفارش به قیمت بازار است. مزیت این روش، سرعت و راحتی آن است. در بخش فوق، مثالی از کارگزار "اجرای بازار" ارائه می‌شود که به معامله‌گر امکان می‌دهد تا صرفاً سفارش به قیمت بازار را ثبت نموده؛ و فاقد توانایی ثبت همزمان سفارش زیان توقف ضرر یا کسب سود است. توجه داشته باشید که چگونه پنجره‌های سفارش حد ضرر و کسب سود، خاکستری گردیده‌اند. این امر بدین معنا ست که امکان استفاده از آنها در این سفارش به قیمت بازار وجود ندارد. دیگر نقطه ضعف این نوع کارگزار آن است که معامله‌گر قادر به تعیین حداکثر انحراف از قیمت مظنه بر حسب پیپ، که خواهان اجراء در آن است، نمی‌باشد. مزیت این نوع کارگزار آن است که عموماً در پیوند با فناوری STP یا ECN هستند که سفارش را مستقیماً به بهترین قیمت‌های پیشنهادی/ درخواستی تأمین کننده نقدینگی- در عوض کارگزار بازار ساز ( market maker  ) که طرف دگر معامله را تقبل نموده و متعاقباً ارائه دهنده قیمت‌ها یا سرعت‌های اجراء کمتر از ایده‌آل است- سوق می‌دهد. 


مزایای سفارشات به قیمت بازار (خواه فوری یا اعمال آخر وقت)

 • سفارش به قیمت بازار، اجرای بلادرنگ را درخواست می‌کند، و این امر، آنگاه که معامله‌گر حقیقتاً خواهان آن است که هماینک- و بدون درنگ- در معامله حضور داشته باشد، خوب است. 
 • به واسطه آنکه فوریت اجراء، بسیار مهم است؛ سفارشات به قیمت بازار، شناخته شده‌ترین قالب ورود به معاملات هستند. 
 • به واسطه نقدینگی فارکس، سفارشات به قیمت بازار عموماً در قیمت‌های پیشنهادی و درخواستی مظنه شده، و با حداقل سایش قیمت، مظنه مجدد، و خطا اجراء می‌شوند. 


معایب سفارش به قیمت بازار

 • در برخی برهه‌ها، سفارش به قیمت بازار می‌تواند از سایش قیمت و مظنه مجدد در خلال دوره‌های تلاطم شدید- مانند اعلانات خبرهای حساس، آسیب پذیرد. در این صورت، مظنه مجدد قیمت صورت خواهد پذیرفت که لزوماً به واسطه آنکه کارگزار تلاش می‌دارد تا تعامداً معامله‌گر را مغبون سازد نیست، بلکه به واسطه آن است که قیمت جاری بازار ممکن است از زمان آخرین تصویر فوری بازار، به سرعت تغییر کند. 


اسکریپت های جالب جهت افتتاح سریعتر سفارشات به قیمت بازار

معامله‌گران می‌توانند از مزیت شماری از اسکریپت ها استفاده نمایند که امکان ارسال سفارش به قیمت بازار به 4MT را سریعتر از پنجره سفارش و ورود دستی حجم دلخواه، سفارش توقف ضرر، و کسب سود از سطوح قیمت میسر می‌دارند. استیو هاپوود، اسکریپت های سفارش خرید و فروش به قیمت بازار را ایجاد نموده که براحتی قابل تنظیم سفارشی با افزودن مقولاتی به سفارش دستی به قیمت بازار می‌باشند. افزون بر راحتی کشیدن و انداختن آسان این ساختارهای الگو مانند در پنجره نمودارها جهت اجرای سفارشات به قیمت بازار، این اسکریپت ها برخوردار از امکانات زیر هستند:

 • تعیین اندازه لات
 • تعیین سفارش توقف ضرر و کسب سود، در قالب قیمت یا پیپ
 • تعیین رقم جادویی (  magic number)
 • ثبت اظهار نظر


خرید به قیمت بازار، با استیو

فروش به قیمت بازار، با استیوسفارش بستن در بازار : بستن معاملات در بازار

بستن یک معامله در بازار (یا موضع سپاری)، سریعترین روش خروج از معامله بدون تأخیر است. 

به منظور تحقق این مقصود، لازم است که بر روی سفارش باز از درون ترمینال، کلیک راست نموده؛ و بستن سفارش را انتخاب کنید.

 


پنجره‌ای که بسیار شبیه به پنجره اجرای فوری ست، نمایش داده شده؛ اما در این پنجره، یک کادر به رنگ زرد برجسته شده که موسوم به Close #XXXX buy 0.04 EURJPY at 112,1000  است. قیمت پایانی مظنه شده، قیمت پیشنهادی (فروش/ قرمز) مظنه شده است- اگر سفارش باز، خرید باشد. و قیمت درخواستی (خرید/ آبی) مظنه شده است- اگر سفارش باز، فروش باشد. اگر نوار زرد رنگ را فشار دهید، فرم تکمیل سفارش، فوراً در قیمت جاری بازار بسته خواهد شد. این قیمت پایانی مظنه شده، هر ثانیه با قیمت‌های جدید، به روز می‌گردد؛ بنابراین، می‌توانید آن را باز نگاه داشته؛ و اجازه دهید قیمت‌ها تا جایی که می‌خواهند تحرک داشته، و سپس بر روی این نوار کلیک کنید. 


اسکریپت های جالب جهت بستن سریعتر معاملات:

معامله‌گران همچنین می‌توانند از مزایای اسکریپت های چندی که امکان بستن سریعتر معاملات را فراهم می‌دارند، استفاده کنند. اسکریپت را از پوشه اسکریپت بیرون کشیده و در پنجره نمودار انداخته، تا معاملات در سطوح مورد نظر خود را ببندید.


شاخص

توصیفگر

Pipsing_CLOSE_on_DROP

عالی! اسکریپت بستن را کشیده، و در روی نمودار، بر روی معامله باز بیاندازید (این اسکریپت، به شکل خطوط تیره سبز افقی قابل مشاهده است)

Close_all

بستن تمام معاملات. 

CloseAtEquityAmount v1.0_Above

بستن معاملات، زمانی که خالص موجودی بزرگتر از X است

CloseAtEquityAmount v1.0_Below

بستن معاملات، وقتی که خالص موجودی کوچکتر از X است

CloseTrades_After_Account_Loss_TooMuch

بستن معاملات، وقتی زیان شناور بزرگتر از X- است

CloseTrades_After_Account_Loss_Percent

بستن معاملات در درصدی از زیان

CloseTrades_After_Account_Profit_Percent

بستن معاملات در درصدی از سود

سفارشات معلق

در مقابل سفارشات به قیمت بازار، سفارشات معلق وجود دارند که عبارت از سفارشاتی هستند که معامله‌گر خواهان اجرای آنها در قیمت مشخص، در راستای پیشرفت یا عقبگرد از سمت و سوی مد نظر است. 

دو نوع سفارش معلق وجود دارد: سفارشات توقف  و سفارشات به قیمت معین

سفارشات معلق توقف و به قیمت معین، در قالب ورودی‌هایی موسوم به سفارش ورودی توقف معلق یا سفارش معلق توقف به قیمت معین هستند. سفارشات ورودی توقف، سفارشاتی هستند که در راستای پیشرفت سمت و سوی قیمت مد نظر (جهت تأیید سمت و سوی قیمت) اجراء می‌شوند. در حالیکه سفارشات ورودی به قیمت معین، سفارشاتی می‌باشند که در راستای عقبگرد از برگشت موقت سمت و سوی قیمت مد نظر معامله‌گر (برای ورود قیمت بهتر) اجراء می‌گردند. 

سفارشات زیان‌گریز و به قیمت معین می‌توانند در هنگام خروج ار بازار  نیز به کار روند. برای خروج معمولا از سفارش توقف ضرراستفاده می کنیم که سفارش توقف ضرر معلق است؛ در حالیکه کسب سود، سفارش به قیمت معین معلق است. پس از پوشش سفارشات ورودی معلق، این موارد نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت. 


سفارشات ورودی توقف

سفارش توقف، سفارشی برای خرید یا فروش ارز است- وقتی که قیمت آن، از یک نقطه خاص پیشی می‌گیرد؛ و به منظور تضمین سودآوری بیشتر از تحصیل قیمت ورود یا خروج از پیش تعیین شده است. به مجرد آنکه قیمت، از یک نقطه از پیش تعریف شده ورود/ خروج گذر کند؛ سفارش توقف، مبدل به سفارش به قیمت بازار خواهد شد. 

 • سفارش توقف - خرید-، سفارشی معلق برای خرید جفت ارز در قیمتی بالاتر از قیمت موجود است. 
 • سفارش توقف - فروش ،  سفارش فروش معلق برای فروش جفت ارز در قیمتی پایین‌تر از قیمت موجود  است. 


در ادامه، نمونه سفارش توقف - خرید که در 4MT وارد شده، ارائه می‌گردد:این مثال در فیلد نوع، نشانگر آن است که سفارشی معلق- در عوض اجرای فوری- می‌باشد؛ و اینک، پارامترهای فیلد برای سفارش معلق وجود دارند که عبارت از نوع (برای مثال، سفارش توقف - خرید نشان داده شده)، در قیمت (در این مورد، تعیین شد در 2838/1)، و تاریخ انقضاء (سودمند برای استفاده در شرایطی که معامله‌گر خواهان داشتن سفارش توقف - خرید بی‌پایان نیست) می‌باشند. در نمودار تیک در سمت چپ، نقطه اختصاصی ورود سفارش توقف - خرید، به صورت خطی خاکستری در 10 پیپ بالای قیمت مظنه پیشنهادی جاری (آبی) نشان داده شده است. چنانچه بازار، بدین نقطه رسد، سفارش معامله 01/0 مینی لات برای معامله‌گر فعال خواهد شد. 

سفارشات توقف، روشی مناسب برای استفاده از حرکت های انفجاری هستند. برای مثال، با استفاده از مثال فوق، سفارش توقف -  خرید EUR/USD، در 2838/1- اندکی بالاتر از آخرین بیشترین قیمت بازار ثبت می‌شود؛ زیرا چنانچه این سطح مقاومت شکسته شود، امکان تداوم معامله بالاتر وجود داشته؛ و معامله‌گر خواهان آن است که در نقطه شکست، در این معامله حضور داشته باشد. 


مزایا:

 • اطمینان حاصل نمایید، هنگامی که وقتی معامله در سمت و سوی مورد انتظارتان حرکت می‌کند، سهمی از آن خواهید داشت
 • مناسب برای استفاده از  شکست‌ها


معایب:

 • از آن رو که بازار می‌باید پیش از ورود به موضع توسط معامله‌گر، در راستای بالا یا پایین حرکت کند؛ ریسک ورود در انتهای جهش یا نقطه تصفیه وجود دارد
 • شماری معامله‌گر وجود دارند که خواهان کم رنگ و محو شدن شکست‌ها هستند- به دیگر معنا، ایشان، سفارشات به قیمت معین را در سمت و سوی مخالف با سفارشات توقف شما ثبت نموده؛ و امیدوارند که سطوح مقاومت و حمایت، پایدار  بمانند.


سفارشات ورود به قیمت معین

سفارش به قیمت معین، زمانی ثبت می‌شود که معامله‌گر صرفاً خواهان ورود به موضع یا خروج از موضع فعلی در قیمت معین یا بهتر است. سفارش به قیمت معین، برای خرید در قیمتی پایینتر از قیمت فعلی، و برای فروش در قیمتی بالاتر از قیمت جاری، صرفاً آنگاه اجراء می‌شود که بازار، در قیمت مورد نظر یا بهتر معامله گردد. 

 • سفارش خرید به قیمت معین، سفارش معلقی برای خرید جفت ارز در قیمت مشخص پایین‌تر است.
 • سفارش فروش به قیمت معین، سفارش معلقی برای فروش جفت ارزی در قیمت مشخص بالاتر است. 


در ادامه، نمونه یک سفارش خرید به قیمت معین در 4MT ارائه می‌گردد:سفارش خرید به قیمت معین، در 2858/1 پیپ در زیر قیمت جاری خرید در بازار- که 2866/1- است، تعیین می‌شود. در این حالت، امید آن است که بازار، پیش از اجرای سفارش، جهت حصول 7 پیپ سود از حرکت صعودی آن، اندکی به سمت پایین خزیده شود. اگر خواهان فروش  باشم، می‌توانم سفارش فروش به قیمت معین را در هر جایی بالاتر از قیمت فروش مظنه شده، جهت حصول مزیت از قیمت بهتر در روند نزولی تنظیم کنم. 


مزایا:

 • مناسب برای اجراء در بهترین قیمت‌های بازار یا سفارشات توقف. 
 • مناسب برای کمرنگ یا محو نمودن شکست‌ها


معایب:

 • فرصت از دست رفته: گاهاً قیمت، به بالا یا پایین سفارش به قیمت معین نمی‌رسد، و وقتی بازار قویاً در راستای مطلوب سمت و سوی مورد نظر معامله‌گر حرکت می‌کند، فرصت از دست می‌رود. 
 • ثبت سفارش خرید یا فروش به قیمت معین در سطح مقاومت یا حمایت، ممکن است هنگامی که این سطوح شکسته می‌شوند، با مشکلاتی چند مواجه شوند. در اینصورت،  معامله‌گر، در موضعی ورود نموده که روند بازار، بر خلاف میل وی در حرکت است. 


اسکریپت های جالب جهت ورود سریع‌تر سفارش ورود معلق:

اکثر سفارشات ورودی معلق، از طریق پنجره سفارش، طی فرآیندهای دربردارنده 5 گام، افتتاح می‌گردند:

1. پنجره سفارش جدید را باز کرده

2. نوع را انتخاب کنید: سفارش معلق

3. نوع را انتخاب کنید: سفارش خرید به قیمت معین، فروش به قیمت معین، توقف - خرید، توقف - فروش

4. قیمت مشخص را انتخاب کنید

5. سفارش را ثبت نمایید


این فرآیند، چند ثانیه به طول خواهد انجامید؛ اما خوشبختانه، اسکریپت هایی وجود دارند که می‌توانند ثبت سفارشات معلق را سریعتر سازند. 

در ادامه، چند اسکریپت جالب ارائه شده که امکان ثبت ورودی سفارش توقف یا به قیمت معین را سریعتر از روش استاندارد فراهم می‌دارند. در این صورت، صرفاً کافی ست اسکریپت را از پوشه اسکریپت ها بیرون کشیده، و در بالا یا پایین نمودار قیمت جاری قرار دهید. البته این امر، منوط به خواسته معامله‌گر از نوع سفارش معلق است:


شاخص

توصیفگر

DROP_PENDING_BUY

کشیدن و انداختن در بالای قیمت، برای توقف – خرید ، زیر قیمت برای سفارش خرید به قیمت معین 

DROP_PENDING_SELL

کشیدن و انداختن در پایین قیمت، برای توقف - فروش ، بالای قیمت برای سفارش فروش به قیمت معین

DROP_MOVE_PENDING_PRICE

کشیدن و انداختن در بالا/پایین قیمت، به منظور حرکت دادن توقف/  قیمت معین، تا نقطه مورد نظر


خروج ‌های استاندارد: سفارش توقف ضرر و کسب سود

سفارش توقف ضرر و کسب سود، دو مورد از معمولترین روشهای خروج‌ معلق هستند؛ و معمولاً در اکثر سامانه‌های معاملاتی به عنوان ورودی قابل سفارشی نمودن تعبیه گردیده‌اند. 

متأسفانه، کادر پنجره سفارش 4MT نشان دهنده سفارش توقف و کسب سود در سطوح قیمت قابل سفارشی نمودن (درعوض پیپ) است. هر گاه خواهان آن هستید که sl یا tp موجود را اصلاح نمایید، این امر می‌بایست توسط قیمت (در عوض پیپ) صورت پذیرد. افزون بر این، ورود و اصلاح sl و tp، نیازمند برداشتن حداقل چند گام است که چند ثانیه کُندتر از بازار سریع‌الحرکت است. 

خوشبختانه، اسکریپت هایی جهت انجام طرق مختلف افزودن sl یا tp (مانند قیمت و پیپ، و کشیدن با موس)، و تنظیم سطوح موجود حین حرکت، با کلیک دوبل بر روی خطوط افقی sl یا tp و کشیدن آنها به بالا یا پایین وجود دارد. 


سفارش توقف ضرر:  استفاده از سفارشات توقف برای خروج از معاملات

سفارشات توقف، معمولاً به منظور محدود نمودن زیان‌ها استفاده می‌شوند. یکی از مؤثرترین روش‌های محدود نمودن زیان‌ها از طریق سفارش توقف از پیش تعیین شده، موسوم به توقف ضرر ( stop – loss ) است. 

در ادامه، نمونه سفارش توقف - خرید، مورد استفاده در کنار سفارش توقف ضرر ، ارائه می‌شود.همچنانکه ملاحظه می‌شود، یک سفارش توقف - خرید در قیمت 2837/1، صرفاً بالای آخرین سقف قیمت وجود دارد؛ و در قالب خط خاکستری در نمودار تیک نمود یافته، و 4 پیپ بالاتر از قیمت خرید جاری ست. همچنین، یک سفارش توقف ضرر در قیمت 2827/1 با خط قرمز در نمودار تیک نشان داده شده که 10 پیپ پایین‌تر از سفارش توقف - خرید است. برای مثال، اگر بازار، با سمت بالا حرکت کند؛ سفارش من، در 2838/1 اجراء خواهد شد؛ سفارش توقف ضرر ، در 2827/1 فعال شده؛ و بیش از 10 پیپ در این معامله از دست نخواهد رفت. 

اگر معامله به میزان تعداد مشخصی پیپ، سودآور گردید؛ عموماً ایده خوبی ست که سفارش توقف ضرر در سمت و سوی سودآور، به منظور حمایت از بخشی از سود، حرکت کند. در یک موضع خرید سودآور، می‌توان سفارش توقف ضرر را تا نقطه سر به سر یا محدوده سود، به منظور حفاظت از آن در برابر احتمال برگشت بازار بر خلاف موضع سودآور جاری، حرکت داد. تعیین آستانه سود برای زمانیکه می‌بایست سفارش توقف ضرر را به منظور حفاظت از موضع یا سود حرکت داد، بخش دشوار این مسئله است؛ زیرا معامله‌گران همواره خواهان آنند که به معامله خود امکان دهند تا فرصت داشته، و در عوض خروج پیش از موعد برای یک اصلاح بی‌اهمیت، آزادانه پرواز کند. 


کسب سود: سفارشات به قیمت معین برای خروج ازمعاملات 

همچنانکه داشتن  سفارش توقف ضرر  پیش از ثبت معامله، ایده خوبی ست؛ ایده داشتن هدف سودآور نیز به همان اندازه شایسته است. یک سفارش به قیمت معین، امکان خروج از بازار، در سود از پیش مشخص هدف، موسوم به کسب سود را میسر می‌نماید.

 


چنانکه ملاحظه می‌کنید، سفارش خرید به قیمت معین، در قیمت 2873/1 تعیین شده، در قالب خط خاکستری (با ورودی بر روی آن) 3 پیپ پایین‌تر از مظنه خرید جاری ست. سفارش توقف ضرر ، از پیش تعریف شده 2871/1 که با خط قرمز (با SL بر روی آن) نشان داده شده، 2 پیپ پایین‌تر از ورودی مورد نظر است؛ و کسب سود 2878/1 با خط آبی (با TP بر روی آن) نمایش داده می‌شود. البته بعید است که یک معامله‌گر دارای سفارش به قیمت معین ورودی، توقف ضرر، و اهداف تعیین شده نزدیک به هم باشد؛ اما در این مثال، به منظور نشان دادن نحوه نمود یافتن آنها بر روی نمودار تیک، همگی این مقولات گردهم آورده شده است. 


شاخص‌های عالی برای ورود و اصلاح سریعتر سفارش نوقف ضرر و کسب سود:

افزودن یا اصلاح سفارش توقف ضرر  یا کسب سود در 4MT، چند گام و ثانیه به طول می‌انجامد. افزون بر این، تمام اصلاحات، صرفاً از جنبه قیمت صورت می‌پذیرند که مجدداً سبب کُندی و تأخیر در هنگام تعیین قیمت مورد نظر می‌گردند. اما خوشبختانه، اسکریپت هایی  وجود دارند که قابل اجراء جهت ورود یا اصلاح سریعتر سفارش توقف ضرر  و کسب سود می‌باشند که به چندین روش- با توجه به قیمت، پیپ، کشیدن و انداختن افقی قیمت- صورت می‌پذیرد.


شاخص

توصیفگر

Market long by Steve

ایجاد سفارش خرید به قیمت بازار، تعیین sl و tp بر اساس قیمت یا پیپ؛ همچنین افزودن رقم جادویی، و اظهار نظر

Market short by Steve

ایجاد سفارش فروش به قیمت بازار، تعیین sl و tp بر اساس قیمت یا پیپ؛ همچنین افزودن رقم جادویی، و اظهار نظر 

modify_stops_DragDrop

افزودن و اصلاح توقف ها از طریق کشیدن به ناحیه‌ای از نمودار

modify_take_profits_DragDrop

افزودن و اصلاح کسب سود از طریق کشیدن به ناحیه‌ای از نمودار

e-MoveSLTPbyMouse

اصلاح sl و tp موجود با دو بار کلیک و کشیدن خطوط افقی sl و tp 

Remove stop losses

حذف تمام سفارشات توقف موجود و معلق


نتیجه‌گیری

به مجرد اینکه نوع سفارشات متفاوت (به قیمت بازار، توقف، به قیمت معین) را دریافتید؛ و استفاده از آنها آسان و راحت گردید؛ بهتر است مقاصد خود از چگونگی ورود و خروج معاملات را به بهترین نحو دریابید. در این خصوص، مزایا و معایبی برای هر نوع سفارش وجود دارد که صرفاً از طریق تمرین متوجه آنها خواهید شد. دانستن نوع سفارشات، صرفاً در مورد چگونگی کاربرد آنها است؛ و یاریگر حصول آگاهی نسبت به مکان و زمان که برای تعیین، تا حدودی به تحلیل یا استراتژی بستگی دارد، نیست. در نهایت، معامله‌گر ممکن است یک نوع اجراء را بر سایرین ترجیح داده؛ یا ترکیب منعطف از انواع سفارشات را نسبت به شرایط بازار مورد استفاده قرار دهد.

مطلبی یافت نشد