استراتژی معاملاتی نقاط پیوتوقتی با خطوط مقاومت و پشتیبانی معامله می‌کنید، فواید زیاد و مهم دارد، و آنها باید یک اصل در هر اسلحه معامله‌گر باشند. روش موثر دیگر گرفتن خطوط مقاومت و پشتیبانی چندگانه و افقی استفاده از فرمول مشتق شده از نوار بالا و پایین دیروز است. این فرمول سطوح نقاط پیوت که دارای پیوت هستند ، و سه سطح پشتیبانی و مقاومت را ترسیم می‌کنند، و این سطوح می‌تواند خیلی با همان روش معامله شود همانطور که با سطوح مقاومت و پشتیابنی   منظم و خطوط روند معامله می‌کنند، و از ترکیب شکست و افت استراتژی‌های معاملاتی استفاده می‌کنند.

فایده اصلی مطرح شده برای این تکنیک نقاط پیوت این است که انها عینی هستند طوری که بسیاری از معامله‌گران از همان سطوح براساس همان فرمول استفاده می‌کنند. هیچ اختیاری وجود ندارد. در مقابل، روش ترسیم سطوح پشتیبانی و مقاومت و خط روند می‌تواند ذهنی‌تر و امپرسیونیست باشد، حتی وقتی دی‌مارک و دیگران تلاش‌هایی کردند که آنها را عینی و هدفمندتر کنند.

فایده مرتبط دوم استفاده از انها این است چون بسیاری از افراد در این سطح جستجو می‌کنند آنها خود به خود ایجاد می‌شوند. دلیلی که نقاط پیوت خیلی محبوب هستند این است که آنها قابل پیش بینی برخلاف تاخیرشان هستند. شما از اطلاعات روز قبل استفاده می‌کنید تا نقاط برگشت را برای روز معاملاتی فعلی محاسبه کنید. چون بسیاری از معامله‌گران از نقاط پیوت پیروی می‌کنند، بازار به این سطوح واکنش نشان می‌دهد، و به شما فرصتی برای معامله با آنها می دهد. درست مثل زمانی که ما فعالیت قیمتی سطوح پشتیبانی و مقاومت را می‌بینیم، معامله‌گر می‌تواند معامله در این سطوح شکست و صعود را انتخاب کند.

چگونه این سطوح معامله می‌شوند؟

اینجا این فرمول جادویی وجود دارد:

مقاومت 3= High + 2*(Pivot – Low)

مقاومت 2=Pivot + (R1 – S1)

مقاومت 1=2 * Pivot – Low

نقطه پیوت= ( High + Close + Low )/3

پشتیبانی 1=2 * Pivot – High

پشتیبانی 2=Pivot – (R1 – S1)

پشتیبانی 3=Low – 2*(High – Pivot)

به نظر من جالب است که با داشتن اوج و افت و بستن روز قبل شما می‌توانید در نهایت با 7 نقطه تمام کنید: نقطه پیوت واقعی، سه سطح مقاومت، و 3 سطح پشتیبانی. سه تا از رایج‌ترین سطوح PP,R1,S1 هستند.

اگر شما از جبر و تفکر کار هر روز با ماشین‌حساب و ابزارهای ترسیم برای استخراح و ترسیم این سطوح متنفر هستید، نترسید. فرمول بالا توصیفی از این تئوری است و چیزی نیست که باید هر روز محاسبه کنید. اندیکاتورهای متاتریدر4 بسیاری وجود دارد که این کار را برای شما می‌کنند، به صورت خودکار این سطوح و ترسیم واضح آنها برای شما روی نمودارتان را محاسبه می‌کنند.

راه‌های بسیاری وجود دارد که با این نقاط پیوت محاسبه شده معامله می‌کنند، و ما اینجا درباره سه تا از آنها بحث خواهیم کرد:

  1. معامله با جهش از پیوت
  2. معامله با شکست پیوت
  3. معامله با جهش از پشتیبانی و مقاومت

استراتژی# 1: معامله با جهش (برگشت) از پیوت

 اگر شما ایده خوبی از مسیر کلی بازار دارید، می‌توانید معاملات جهشی از نقاط پیوت در مسیری انجام دهید که بازار نسبت به نقاط پیوت در روز بازی است.

بسیاری از معامله‌گران نقطه پیوت را به عنوان داور اصلی تعیین می‌بینند اگر بازار بالا و پایین است. اگر بازار روز‌اش را بالای نقطه پیوت شروع کند، گفته می‌شود بالا است (صعودی) و اگر پایین شروع کند، گفته می‌شود پایین (نزولی) است.


مسیر سیگنال

شرایط

صعودی

اگر بازار بالای نقطه پیوت در شروع روز باشد.

نزولی

اگر بازار زیر نقطه پیوت در شروع روز باشد.گذشته از این هرچه بیشتر جفت‌های ارز با نقطه پیوت برخورد کنند و بعد معکوس شوند، این سطح قوی‌تر است، و پیوت به سادگی به معنای رسیدن به سطح مقاومت و پشتیبانی و بعد بازگشت است.

بنابراین، استفاده از نقطه پیوت به عنوان مبنای مسیر کلی، شما سعی خواهید کرد با معامله جهشی معامله کنید وقتی بازار دوباره نقطه پیوت را تست می‌کند.


قوانین ورود و خروج:


قوانین ورود و خروج

بلند

کوتاه

قانون ورود

اگر قیمت بالای نقطه پیوت شروع شد، نزدیک خط نقطه پیوت یا روی آن بخرید یا سفارش را محدود کنید. اگر نقطه پیوت از بین رفت، و بازار قویا بالا رفت، معامله دیگر در بیاس بلند مسیر نقطه پیوت وجود دارد: اگر بازار در مقاومت 1  و 2 متوقف شد و به نقطه پیوت برگشت، می‌توانید معامله طولانی از جهش PP داشته باشید.

اگر قیمت زیر نقطه پیوت شروع شد، نزدیک خط نقطه پیوت یا روی آن بفروشید یا سفارش را محدود کنید. اگر نقطه پیوت از بین رفت، و بازار شدیدا سقوط کرد، معامله دیگر در بیاس کوتاه مسیر نقطه پیوت وجود دارد: اگر بازار در پشتیبانی 1  و 2 متوقف شد و به نقطه پیوت برگشت، می‌توانید معامله کوتاه از جهش PP داشته باشید.

قانون ورود (محافظه‌کار)

شما می‌خواهید بازار با این خط برخورد کند و معامله را فقط وقتی بالا ببرد که بازار  X پیپ بالای سطح نقطه پیوت بسته شود، و بیان می‌کند این خط ثابت شده است.

شما می‌خواهید بازار با این خط برخورد کند و معامله را فقط وقتی بالا ببرد که بازار  X پیپ زیر سطح نقطه پیوت بسته شود، و بیان می‌کند این خط ثابت شده است.

قانون حد ضرر

قانون حد ضرر چند پیپ زیر نقطه پیوت یا زیر پشتیبانی 1 برای انحراف بیشتر معاملاتی است.

قانون حد ضرر چند پیپ بالای نقطه پیوت یا بالای مقاومت  1 برای انحراف بیشتر معاملاتی است.

قانون حد سود

قانون حد سود در پشتیبانی 2، و اگر به پشتیبانی 1 برسد، خط پشتیبانی تا سر به سر شدن حرکت می‌کند.

قانون حد سود در مقاومت 2، و اگر قیمت به مقاومت 1 برسد، خط پشتیبانی تا سر به سر شدن حرکت می‌کند.


نمونه USD/JPY، سطح روزانه پیوت (11 آپریل سال 2011):اینجا بازاری دارید که درست زیر نقطه پیوت شروع شده است، بیاس کوتاهی برای آن روز را علامت دهی می کند، و اولین بار این روز واقعا به سطح نقطه پیوت برخورد می‌کند. چیزی که جالب است بررسی نوار بعدی بعد از سطح نقطه پیوت است که با هم برخورد کرده‌اند: یک ساختاری شمعی بلند سیاه  را تشکیل داده که نشان می‌دهد خرس‌ها بر گاوهای در بیشتر نوار میله‌ای غلبه کرده‌اند، بدون اینکه با گاوها مبارزه کنند. پس عجیب نیست که قیمت از اینجا کاهش پیدا می‌کند، چون خرس‌ها اطمینان دارند که آنها توپ را در دست دارند. بازار سریع از سطح نقطه پیوت از طریق پشتیبانی 1 و 2 کاهش پیدا می‌کند. فقط اگر شما حالت تهاجمی داشته باشید، یعنی معامله کوتاه نزدیک نقطه پیوت داشته باشید، بعد از اینکه ساختار شعی خرسی را نگاه می‌کنید می‌توانید از این معامله خارج شوید. همچنین شما باید در نوار میله‌ای باز صعود داشته باشید، که در نیمه شب GMT یا دیگری از بین می‌رود. پرنده اولیه کرم را می‌گیرد. (نفر اول و موفق می شوید.)

توجه داشته باشید چگونه گاوها (روندهای صعودی) در نزول در این روز یک ضدحمله خوب در پشتیبانی 3 می‌کنند، و خرس را دفع می‌کنند و آنها بازار را دوباره به سطح پشتیبانی 1 بر می‌گردانند. این تصویر خوبی از استراتژی 3 است، که در زیر بحث شده است، که می تواند در باازر در پشتیبانی 2 و 3 خرید تا از از شرایط فروش زیاد سود برد. گاو نر در پشتیبانی 3 قادر به انتخاب 70 پیپ سریع خواهد بود اگر آنها یک سطح سود دور از پشتیبانی 1 داشته باشند.

اگر شما اولین فرصت جهش آن روز در پیوت را از دست بدهید، شما فرصت دوم را پیدا خواهید کرد که جهش کوتاه در پشتیبانی  داشته باشید. چون پیوت اوایل روز ثابت نگه می‌دارد، این روز بیاس کوتاه بود و چون پشتیبانی 1 از اوایل روز تخلف کرده بود، نقش بازگشتی پیدا کرد تا مقاومت شد. درک جهش‌های نزولی موقعیت‌هایی در پشتیبانی 1 می‌گیرد تا در مقابل جهش‌های صعودی پشتبانی 3 مقاومت کند، و آنها به اسانی موفق می‌شوند. دو باری که به پشتیبانی 1 برخورد می‌کنند قویا الگوهای ساختار شمعی نزولی را شکل می‌دهند: سایه بلند بالاتر نشان می‌دهد که این گاوهای توپ را در قسمتی از بازی در کنترل دارند اما در پایان کنترل را از دست می‌دهند و حرکات نزولی بازگشت چشمگیری دارند.

نکته: همانطور که ما در معاملات پیوت و جهش‌های پشتیبانی 1 دیده‌ایم، مشاهده رفتار ساختار شمعی  بعد از اولین برخورد با این سطح می‌تواند دیدگاه بدهد که تیم توپ‌ها را کنترل کند: کف ساختار شمعی نشان می دهد حرکات نزولی در کنترل هستند، و سقف نشان می‌دهد حرکات صعودی در کنترل هستند. هرچه به بستن نزدیک می‌شویم بالا است، قدرت بیشتر به گاوها داده می‌شود، و هرچه به بستن نزدیک می‌شویم پایین است و قدرت بیشتری به خرس‌ها داده می شود.

ریسک جهش از پیوت

 فایده اصلی که شما در گرفتن جهش معاملاتی از پیوت می‌برید مسیر روز است که دلخواه‌تان است. همیشه خوب است که از دست بالایی برخوردار باشید و قادر به بازی باشید که به نفع‌تان است. هرچند پیوت یک خط خیلی قابل بحث است، و حرکات صعودی و نزولی از طرف دیگر پیوت اغلب سعی خواهند کرد به سخت‌ترین شکل ممکن این خط را بشکنند و شما باید از شسکت بالقوه محافظت کنید. اگر موقعیت‌تان را بشکند توقف‌تان غیر قابل تحمل می‌شود. همانطور که ما دیده‌ایم می‌توانیم محتاط باشیم و سعی ‌کنیم جهش را فقط بعد از اینکه شبیه شکل شمع‌ها بعد از برخورد با پیوت بگیریم که به دلخواه‌مان است: سفید برای صعودی، سیاه برای نزولی، با علامت ایده‌الی که دوباره از پیوت با سایه بلند دشمن‌تان عقب نشینی می‌کنند. اگر شما شمع‌هایی با سایه بلند شکل دشمن‌تان ببینید، می‌توانید مطمئن شوید که دشمن‌تان حمله را دفع کرده و شما می‌توانید با اطمینان بیشتری از این شرایط سود ببرید.

استراتژی # 2: معامله با شکست پیوت

بازار همیشه بالا/پایین نقطه پیوت شروع نمی‌شود و در آن مسیر بقیه روز باقی نمی‌ماند. در حقیقت، زمانی که شما ممکن است سعی درجهش از پیوت داشته باشید، در عوض بازار آن را می‌شکند. اگر شما پیشگام قبلی باشید، شما باید خواستار خروج از معامله‌تان در اولین فرصت باشید، و بعد چشم بدوزید تا از شکست سود ببرید.

بنابراین پیوت پرچم علامت گذاری است که شما باید خواستار تغییر تعهدتان باشید: شما ممکن است تعهدتان را براساسی که قیمت مربوط به پیوت باز است، شروع کنید، حرکات صعودی اگر بالا و حرکات نزولی اگر پایین باشند. هرچند، اگر قیمت پیوت را بشکند، شما باید خواستار تغییر شکل باشید: اگر قیمت از طریق پیوت بشکند، شما باید خواستار شارژ بی‌پروایانه یک حرکت صعودی باشید و در این بازار بخرید؛ اگر از طریق پیوت بشکند، شما باید خواستار یک رشد شبیه حرکات نزولی باشید و در بازار کوتاه مدت بفروشید.

اگر بازار از طریق پیوت به سمت صعود شکسته شود،  علامتی است که معامله‌گران روی جفت‌های صعودی هستند، و شما باید خرید را شروع کنید. متعاقبا اگر قیمت از طریق پیوت به سمت نزول شکسته شود، علامتی است که معامله‌گران روی جفت‌های نزولی هستند و فروشندگان می توانند دست بالاتر برای بخش معاملانی را دارند.قوانین ورود:


قوانین ورود و خروج

طولانی

کوتاه

قوانین ورود

اگر قیمت به کمتر از نقطه پیوت برسد و نقطه پیوت را بشکند، در بازار بخرید یا X پیپ بالای سطح نقطه پیوت  توقف کنید. متناوبا اگر شما شکست را از دست بدهید، می‌توانید دوباره این شکست را در سطح نقطه پیوت بخرید. اگر شکست خیلی سریع بشکند و دوباره تست وجود نداشته باشد، می‌توانید یک موقعیت طولانی در مقاومت 1 بگیرید تا زمانی که مومنتوم قوی است و به نظر می‌رسد که در حال شکستن است.

اگر قیمت به بالای نقطه پیوت برسد و نقطه پیوت را بشکند، در بازار بفروشید یا X پیپ زیر سطح نقطه پیوت ورود توقف کنید. متناوبا اگر شما شکست را از دست بدهید، می‌توانید دوباره این شکست را در سطح نقطه پیوت بفروشید. اگر شکست خیلی سریع بشکند و دوباره تست وجود نداشته باشد، می‌توانید یک موقعیت کوتاه در پشتیبانی 1 بگیرید تا زمانی که مومنتوم قوی است و به نظر می‌رسد که در حال شکستن است.

قوانین ورود(محافظه کار)

اگر قیمت در نقطه پیوت بشکند و H1 بالای این سطح بسته شود، بعد شما می‌توانید محدودیت سفارش خرید را در نقطه پیوت برای تست دوباره قرار دهید.

اگر قیمت در نقطه پیوت بشکند و H1 زیر این سطح بسته شود، بعد شما می‌توانید محدودیت سفارش فروش را در سطح نقطه پیوت برای تست دوباره قرار دهید.

قانون حد ضرر

حد ضرر پیپ را زیر نقطه پیوت ثابت می‌کند، یا چند پیپ زیر سطح پشتیبانی 1برای بیشتر معاملات است.

حد ضرر پیپ را بالای نقطه پیوت ثابت می‌کند، یا چند پیپ بالای سطح مقاومت 1 برای بیشتر معاملات است.

قانون حد سود

حد سود در مقاومت 2 است. اگر قیمت به مقاومت 1 برسد، حد ضررتان را تا سطح نقطه پیپ تنظیم کنید تا کمترین ریسک را داشته باشد.

حد سود در پشتیبانی 2 است. اگر قیمت به پشتیبانی 1 برسد، حد ضررتان را تا سطح نقطه پیپ تنظیم کنید تا کمترین ریسک را داشته باشد.


نمونه EURUSD M30 با استفاده از پیوت روزانهدر نمودار بالا، EURUSD این روز زیر سطح نقطه پیوت شروع شده است، که بیاس کوتاه برای این روز سیگنال می‌دهد. معامله‌گران کم‌کم کوتاه‌کردن جفت‌های ارز را بدون انتظار برای تست نقطه پیوت شروع می‌کنند و آنها آن را خلاصه می‌کنند تا در پشتیبانی 2 متوقف شود. پشتیبانی 2 دوباره تست می‌شود، و وقتی  که ثابت ‌شد، جهش‌های صعودی در پشتیبانی 2 منتظر هستند تا بازار را تا 1.4045 پیوت بالا ببرد، و یک نبرد کوتاه دو ساعته انجام می‌شود.  اولین نوار H2 که به پیوت می‌رسد آن را  با 10 می‌شکند، که به حرکت صعودی امیدوار است. هرچند، نوار زیر تا 25 پیپ کاهش می‌یابد، و در آن لحظه زمانی سقوط می‌کند، و به نظر خواهد رسید جهش پیوت نزولی برنده شده است و EURUSD با موفقیت از پیوت رد شده است. اما این نوار با یک پیچ جالب پایان می‌یابد اگر از نزدیک به ساختار شمعی نگاه کنید: سایه بلند پایین‌تر نشان می‌دهد که حرکت نزولی توپ را در قسمتی از بازی کنترل می‌کند، اما در پایان کنترل را از دست می‌دهد زمانی که حرکت صعودی یک برگشت چشمگیر ایجاد می‌کند. این برگشت خیلی موثر است که حرکت صعودی را تشویق می‌کند تا بازار را مستقیما از این طریق به حرکت درآورد و نقطه پیوت را روی بار بعدی می‌شکند، و چون نقطه پیوت با موفقیت در این بازی روبرو می‌شود برای بقیه روز به نفع‌شان است. نبرد 4 ساعته دیگری در سطح مقاومت 1 وجود دارد، اما در نهایت بر حرکت صعودی غلبه می‌کند و بازار را تا مقاومت 2 جلو می‌برد.

توجه کنید چگونه این حرکت نزولی روی حرکت برگشتی برای این روز در یک ضد حمله خوب در مقاومت 2 ظاهر می‌شود، و با شدت بازار را پایین می‌راند تا دوباره در سطح نقطه پیوت تست کند. این یک تصویر خوب از استراتژی #3 است، که در زیر بحث شده است، که می‌تواند در بازار در مقاومت2 یا 3 بفروشد تا از شرایط خرید زیاد سود ببرد. جهش کوتاه در مقاومت 2 قادر خواهد بود 60 پیپ سریع را انتخاب کند. 

هرچند، زمانی که روز در نهایت در جهت صعودی است چون آنها با موفقیت نقطه پیوت اولیه را در این روز می‌شکنند، و بازی را به نفع خودشان تغییر می‌دهند، حرکات نزولی از ضد حمله در نقطه پیوت دست می‌کشند، و حرکات صعودی فرصت دیگری برای سوار شدن در روند برای یک جهش خوب در نقطه پیوت دارند.

چون از نظر ماهیت خاص و محبوب است، EUR/USD ارز خوبی است تا از استراتژی‌های پیوت سود ببرد.

ریسک شکست پیوت:

همه تلاش‌ها برای معامله در مسیر شکست پیوت یک ریسک ذاتی دارند که پیوت ثابت نگه می‌دارد. شما نمی‌دانید آیا حرکت اولیه از طریق پیوت ادامه خواهد داشت یا نه. شما در حال جنگ با جهش پیوت در سمت دیگر پیوت هستید، ابهام جنگ کمتر از این جریان فریبکارانه نیست چون در میدان جنگ مستقیم است. شکست‌های اشتباه، دام و حمله زیادی وجود دارد که منتظر شکست پیاده نظام است. ممکن است با تفکر درباره قیمت وارد شوید که با موفقیت نفوذ کرده است، فقط برای اینکه در دام گیر بیفتد چون جهش‌ها موقعیت‌تان را تغییر می‌دهند و شما را به سمت توقف‌تان سوق می‌دهند. شکست به نظر می‌رسد گویا اتفاق افتاده است اما  در این مسیر شکست ادامه نداشته است و موسوم به شکست اشتباه شده است و چیزی که اشتباه است شکستی که اتفاق افتاده نیست بلکه نتیجه‌گیری‌تان درباره این تراژدی است. شما باید قادر باشید خیلی سریع لایه‌های جریان و ساختارهای شمعی را بخوانید که در لحظه شکست شکل گرفته‌اند و خیلی زود تغییر کرده‌اند، تا به شما کمک کنند که چگونه شکست تحقق یافته است. اگر شما یک پیوت صعودی هستید، شما می‌خواهید درباره شکل‌گیری ساختارهای شمعی سفید بعد از شکست بفهمید، می‌خواهید احتیاط کنید اگر نوار سفید قبلی‌تان شبیه یک شبه کوچک شده است و انقدر به سمت پایین نزدیک شده است که علامتی است که روند هم سوی شما می‌شکند و شما باید برای خروج سریع آماده شوید. همچنین شما می‌خواهید مطمئن شوید که شکست‌تان یک مورد فنی درست است و به دلیل حرکت بد انتشار اخبار مهم نیست. بخش‌های ناپایدار  در مدت رویدادهای جدید رایج هستند و تصور می‌کنند معامله‌گران از آنچه در تقویم فارکس برای روز مورد نظر است، آگاه هستند. 

استراتژی# 3: معامله جهش از سطح SR (سطوح خرید زیاد/فروش زیاد)

از برخی رویدادهای مهم و انتشار اخبار ممانعت کنید، بازارهای کمی می‌توانند در یک مسیر بدون تجربه یک حرکت اصلاحی پیشرفت کنند. بازارها در یک دوره زیگزاگی حرکت می‌کنند، و پایین و بالا و بالا و پایین حرکت زیگزاگی دارند. در تصویر بزرگ، یا بازه زمانی طولانی افقی هستند، می‌توانند شبیه بازاری باشند که به طور پیوسته در یک جهت حرکت می‌کند، اما طبق یک بازه زمانی کوچک‌تر بازار مکررا به سمت بالا و پایین حرکت زیگزاگی دارد. غیر از روندهای بزرگ و برگشت این روندها، حرکات اصلاحی از روند غالب وجود دارد، و می‌توان از آنها سود برد.

معامله جهش از سطوح SR یک استراتژی است که از حرکات اصلاحی در بازار سود می‌برد. این سطوح SR به معنای حفظ یا دارای بازار است، و دلیلی است که آنها اینچنین نامیده می‌شوند. مقاومت فرض می‌شود برای مقاومت در مقابل پیشرفت‌های بازار است، و پشتیبانی فرض می‌شود برای پشتیبانی از کف قیمتی در مقال کاهش بازار است.

نقاط پیوت به شما سه سطح پشتیبانی و مقاومت می‌دهند، و ما یک جهش روند معکوس فقط روی دو سطح آخر پیشنهاد می‌کنیم: R2/S2 و R3/S3. قیمت روز به خوبی بین R1 و S1  حرکت می‌کند، اما این سطوح اولیه برای معامله ضد روند توصیه نمی‌شوند، به شرطی که برگشت قوی از پیوت بتواند به آسانی بازار را از طریق R1 و S1 تغییر دهد، و هیچ کس نمی‌خواهد پیشقدم باشد که سطح در مقابل حمله بشکند. فقط اگر شما در مسیر کلی معینی از بازار باشید می‌توانید در R1/S1 به دلخواه معامله کنید که روند کلی مسیر است. از درک دقیق مسیر بازار ممانعت می‌شود، در عوض توصیه می‌شود در موقعیت‌های سطح R2/S2 معامله کنید چون در این زمان بازار به این سطوح می‌رود، که خسته‌تر و به دلیل حرکت اصلاحی خواهد بود. توصیه نمی‌شود در موقعیت‌های سطوح R3/S3 وارد شوید چون بازارها معمولا حرکت نمی‌کنند که در یک روز بعید است، و اگر آنها حرکت کنند، آنها شدیدا روند دارند و خطرناک است که در یک موقعیت ضد روند معامله کنید.قوانین ورود


قوانین ورود و خروج

بلند

کوتاه

قانون ورود

محدودیت خرید در سطح S2 قرار دهید تا معامله فروش بیش از حد را بگیرید.

محددیت فروش در سطح R2 قرار دهید، تا معامله خرید بیش از حد را بگیرید.

قانون ورود (محافظه کارانه)

شما می‌خواهید بازار با خط برخورد کند و معامله کنید فقط وقتی بازار X پیپ بالای سطح نقطه پیوت نزدیک شود و بیان می‌کند  خط ثابت شده است.

شما می‌خواهید بازار با خط برخورد کند و معامله کنید فقط وقتی بازار Xپیپ زیر سطح نقطه پیوت نزدیک شود و بیان می‌کند  خط ثابت شده است.

قانون حد ضرر

حد ضرر X پیپی زیر S3 قرار دهید و در پتاسیل شکست محتاط باشید.

حد ضرر X پیپی بالای R2 قرار دهید و در پتاسیل شکست محتاط باشید.

قانون حد سود

اگر در S2 طولانی باشد، سطوح TP 1-2 در بالای S1 یا نقطه پیوت قرار دهید.

اگر در R2 کوتاه باشد، سطوح TP 1-2 در پایین R1 یا نقطه پیوت قرار دهید.


نمونه USD/CHF M30 با پیوت روزانه:شما می‌توانید از نمودار بالا بفهمید که تصور می‌شود حرکات نزولی وقتی بازار را کنترل می‌کنند که در پیوت در شروع روز می‌شکند. حرکات رو به پایین سریع و قدرتمند هستند، و با یک  نوار سیاه خیلی بلند در M30در S1 می‌شکند و سعی در تست S2 دارد. فکر می‌کنم که هر وقت شما یک نوار M30 داشته باشید روی کاهش حرکت صعودی منتقل می‌شود، و مجبور به حرکت اصلاحی است. شبیه یک سرباز خودسر است که چون با موفقیت بر یک خط غلبه کرده است،  ادامه می‌دهد و فکر می‌کند یک سوپرمن نابودگری است که بدون وقفه با مدافعان خط دوم می‌جنگد. در عوض، بدن‌اش را در مقابل نیزه قرار می‌دهد. جهش‌های صعودی هوشمند خیلی برای این لحظه منتظر شده‌اند تا بر این خودسری، گسترش زیاد و کاهش حرکات نزولی غلبه کنند. توجه داشته باشید چگونه امکان نفوذ در S2 به سختی وجود دارد، و در عوض به شدت این خط را معکوس می‌کند، با جهش‌های صعودی که بازار را به S1 بر می‌گردانند تا دوباره پیوت را تست کنند. یک جهش صعودی در S2 می‌تواند به آسانی در 50 پیپ در این معامله انتخاب شود.

خطرات جهش‌های ضد روند از خطوط S/R

چون شما در حال افزایش معاملات در مقابل روند اصلی روز هستید، شما خطر روند خیلی قوی پیش رو دارید که به نسبت سطح مقاومت یا پشتیبانی نگه داشته نمی‌شود و  شما از سمت حرکت روندتان  دور می‌شوید و متوقف می‌شوید. شما باید بدانید ریسک محسوب می‌شود و ضررهایتان را با بردتان یکی است. توقف‌تان را در جایی دارید که آسیب‌تان را موقعی که اشتباه می‌کنید، محدود می‌کند. معامله بدون توقف احمقانه است چون بازار می‌تواند اوج و فرود جدیدی داشته باشد، و به نظر می‌رسد هرگز به موقعیت ورود اولیه‌تان بر نمی‌گردد.

نتیجه‌گیری

ما مشاهده کردیم که چگونه خطوط پیوت از فرمول مشتق شده از نوار بالا، پایین استفاده می‌کنند تا پیوت و سه سطح پشتیبانی و مقاومت را تعیین کنند. جمعا سطوح پیوت نامیده می‌شود، فواید استفاده از آنها این است که آنها عینی‌تر از خطوط پشتیبانی  و مقاومت شکل گرفته در همه نوسانات بالا و پایین هستند، و آنها خیلی محبوب هستند، اغلب به قدری محبوب که این خطوط خود به خود تکمیل می‌شوند، و قابل پیش بینی در جایی می‌شوند که قیمت توقف خواهد کرد و معکوس یا در مقابل آن تلاش می‌کند.

زیبایی خطوط پیوت این است که آنها نقشه نبرد برای فعالیت قیمتی آینده و آتی می‌شوند. زمانی که شما اندیکاتور مناسب خطوط پیوت  در نمودارتان قرار می‌دهید، می‌توانید همه سایت‌های نبرد تاریخی این بازار را ببینید، و می‌توانید پیش بینی کنید کجا نبردهای آنی در بازار منتقل می‌شوند. بنابراین خطوط پیوت به شما دسترسی به روند کلی را ممکن می‌سازد، که می‌توانید نیروهای صعودی و نزولی را روی نقشه ببینید. با استفاده از این دانش می‌توانید استراتژی‌های سود‌ده خودتان را بسازید.

خود پیوت در مرکز فعالیت است،  و گروهی که پیوت را نگه می‌دارد بالاتر در این روز است تازمانی که پیوت رد شود. اگر روند کلی تیم دلخواه‌تان در این روز قوی باشد و شما روز با جهت درست پیوت شروع کرده باشید، شما باید استراتژی جهش پیوت را اتخاذ کنید. اگر روند کلی هنوز در سمت شما باشد اما شما در جهت اشتباه پیوت روز را شروع کرده باشید، باید استراتژی شکست پیوت را اتخاذ کنید. چه معامله شکست یا جهش در پیوت را انتخاب کرده باشید، شما باید روی تشکیل   اولین زوج ساختارهای شمعی تمرکز کنید که این خط را تست می‌کند، برای اینکه ببینید کدوم گروه برنده است، مشاهده کنید آیا بار بر حرکات صعودی سفید، حرکات نزولی سیاه غالب است، و چقدر سایه‌ها وجود دارند. مقاله‌مان درباره ساختارهای شمعی ژاپن را ببینید.

استراتژی نهایی با خطوط پیوت معاملات ضد روند همراه با مقاومت و پشتیبانی مخصوصا در R2/S2 را اتخاذ می‌کند. در این خط، حرکات صعودی و نزولی در حال حرکت هستند، و سخت دفاع می‌کنند و با احتمال زیاد یک ضد حمله را شروع می‌کنند. گاهی خوب است که در سمت مدافعان باشیم و امواج را با ضد حمله هدایت کنیم.  به اندازه شکست/جهش پیوت استراتژی مطلوبی نیست، اما می‌تواند سود ده باشد. اگر مسیر کلی بازار به دلخواه‌تان باشد، و هیچ رویداد جدید گیج کننده‌ای وجود نداشته باشد، مهاجمان را به سمت جلو هدایت می‌کند مگر اینکه آنها پیوت روز را نقض کرده‌ باشند، و بعد یک ضد حمله در R2/S2 اتخاذ کرده باشند که می‌تواند با احتمال زیاد موفقیت بالایی داشته باشد. اگر شما واقعا شجاع باشید و فکر می‌کنید که حمله کننده امروز ضعیف هستند و حملات‌شان کوتاه است، پس می‌توانید روی یک حرکت ضد روند در R1/S1 معامله کنید، با این ایده که شما با قیمت و موقعیت بهتری وارد شوید و آنچه روند بزرگتری در مسیرتان دارد را بازیابی کنید و حمله کننده امروز شاید برای هدایت قیمت در R2/S2 شکست بخورد.

مطلبی یافت نشد