با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

گشایش بازار اروپا و شروع مثبت بازار سهام در سال 2021

  اولین روز معاملاتی سال 2021 شروع کاملاً مثبتی برای بازارهای اروپا ثبت کرد- سالی که سرمایه گذاران امیدوارند اقتصاد جهانی بتواند از بیماری و شرایط پاندمی خارج شود.

براگزیت به پایان رسیده است ، ایالات متحده در شرف شروع ریاست جمهوری جدید است و تمرکز اصلی اقتصاد جهانی بر سرعت مهار همه گیری ویروس کرونا است. ممکن است سال جدیدی برای بازارها باشد اما هنوز برخی مسائل آشنا در جریان است ، بدون شک موارد جدیدی در گوشه و کنار در انتظار است

 

جو پری ، تحلیلگر بازار  پیش بینی شرایط در هفته اول سال 2021 را به قرار زیر ارائه می کند :

 

سهام FTSE 100: در آغاز سال 2021 شروع مثبتی ثبت کرد

 

FTSE 100 در پایان سال 2020 در سطح 6484.8 مورد معامله قرار گرفت،و اما در آغاز سال گشایش معاملات با 0.4 درصد پیشروی بالاتر از 6513.3 قرار گرفت

 

تاکنون بازارهای اروپا عمدتا حرکات مثبتی را نشان داده اند

 

CAC 40 فرانسه با پایان معاملات در سطح قیمت 5590.1 در انتهای سال قبل در سطح قیمت 5592.1 بسته شد  

 

شروع معاملات DAX آلمان با 0.3٪ رشد  از 13710.2  در سطح 13745.5 قرار گرفت.

 

واکسن شرکت آسترا زنکا و دانشگاه آکسفورد انگلستان در مرحله توزیع است

 

  انگلیس اولین کشوری است که واکسن تولیدی آسترا زنکا و دانشگاه آکسفورد را پس از تأیید برای استفاده اضطراری در ماه گذشته ، شروع به توزیع می کند. حدود 530،000 دوز واکسن امروز آماده شده و توسط شش بیمارستان توزیع می شود. انگلیس 100 میلیون دوز خریداری کرده و امیدوار است که بتواند برنامه واکسیناسیون خود را طی ماه های آینده تسریع بخشد.

 

این واکسن به عنوان تغییر دهنده شرایط انگلستان و سایر کشورهای بالقوه دیگر در نظر گرفته می شود زیرا تولید آن در مقایسه با واکسن شرکت فایزر – بایو ان تک که قبلاً استفاده شده ، ارزان تر و ذخیره و حمل آن آسان تر است. اوگر ساهین ، مدیر اجرایی شرکت بایو ان تک در آخر هفته هشدار داد که ممکن است مشکلات در  تأمین واکسن وجود داشته باشد ، زیرا کمبود واکسن های تأیید شده دیگری وجود دارد و ما باید خلا را با واکسن های خود پر کنیم.

 

با این حال ، معرفی واکسن دوم باعث نشده است که ترس از موارد مبتلا و بستری شده در بیمارستان برطرف شود. نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون هشدار داد که طرح محدودیت های منطقه ای در انگلیس "احتمالاً در آینده سخت تر خواهد شد" ، بیش از 50،000 مورد جدید ابتلا در روز یکشنبه گزارش شده است ، در حالی که حزب کارگر مخالف خواستار ایجاد محدودیت ملی جدید ظرف 24 ساعت است.


ترامپ مقامات جورجیا را برای نتایج انتخابات تحت فشار قرار داده است

 

  واشنگتن پست تماس تلفنی ضبط شده ایی بین دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده و وزیر امور خارجه جورجیا ، برد رافنسپرگر را منتشر کرده است ، طی آن رئیس جمهور اظهار داشته است ،که می خواهد به اندازه کافی رأی "پیدا" کند تا پیروزی جو بایدن در ماه نوامبر را لغو نماید.

 

نتیجه انتخابات باعث تقسیم جمهوری خواهان شده است و بسیاری پیروزی دموکرات ها را پذیرفته اند. هنوز هم انتظار می رود که امروز گروهی از متحدان جمهوری خواه ترامپ به طور رسمی با صدور گواهینامه رسمی پیروزی بایدن مخالفت خود را اعلام می کنند  ، این گواهی قرار است روز چهارشنبه اتفاق بیفتد .

 

این گواهینامه یک روز پس از دور دوم انتخابات مهم جورجیا برای دو کرسی سنا در روز سه شنبه برگزار می شود که می تواند کنترل سنا را تغییر دهد. جمهوری خواهان قصد دارند اکثریت اندک خود را حفظ کنند در حالی که دموکرات ها در صورت دستیابی به هر دو کرسی قادر به کنترل سنا خواهند بود.

 

مدیران مراکز تفریحی  MGM به دنبال پیشنهاد خرید شرکت انتین هستند

 

اپراتور کازینو و مراکز تفریحی  ام جی ام رزورت ایالات متحده به دنبال خرید انتشارات انتین  انگلستان است که در گذشته با نام هلدینگ GVC شناخته می شد. MGM با کمک مالی گروه IAC پیشنهاد خریدی به مالک لدبروکس ارائه کرده است. امروز صبح انتین بیانیه ای منتشر کرد که می گوید این پیشنهاد خرید "به میزان قابل توجهی" از کسب و کار را کاهش می دهد و از MGM برای جزئیات بیشتر در مورد منطق ترکیب این دو کسب و کار توضیح خواسته است.

 

فیات کرایسلر و گروه PSA در مورد ادغام بزرگ تصمیم گیری می نمایند

 

سهامداران فیات کرایسلر و گروه PSA قرار است امروز در مورد پیشنهاد بزرگ ادغام دو شرکت تصمیم گیری می کنند. پیش بینی می شود این توافق تصویب شده و 14 مارک اتومبیل را در یک سقف ترکیب شوند و چهارمین خودروساز بزرگ جهان را ایجاد کند.

 

فارکس: GBP / USD همچنان به بالاترین سطح قیمت صعود می کند

 

 GBP / USD در اوایل شروع نقل و انتقالات در سطح 1.36843 معامله شد که در مقایسه با سطح قیمت معامله شده 1.36659 به میزان 0.1 % پیشروی داشته است . با پایان 2020 در بالاترین سطح ، پوند استرلینگ بیشترین حرکات و پیشروی را داشته و اکنون در بالاترین سطح ماه مه 2018 قرار دارد.

 

EUR / USD با 0.3٪ افزایش از 1.22153 در 1.22561 سطح قرار گرفت.

 

در همین حال ، EUR / GBP در پایان سال 2020 از سطح0.89391  با  0.2٪  پیشروی  در سطح 0.89554 معامله شد.

 

کالاها: اوپک پلاس اولین جلسه 2021  را برگزار می نماید

 

  انتظار می رود که اوپک پلاس سطح فعلی تولید را حفظ کند ، و اما قیمت نفت افزایش یافته است. امروز صبح نفت برنت از 51.72 دلار در پایان سال گذشته در سطح قیمت 52.85 دلار معامله شد ، در حالی که وست تگزاس اینترمدیت با قیمت از 48.44 دلار در سطح قیمت 49.46 دلار معامله شد.

 

اوپک پلاس امروز در حال برگزاری جلسه است تا در اولین نشست سال خود در مورد توازن بین عرضه و تقاضای جهانی به بحث می نشیند. این گروه در پاسخ به تقاضای در شرایط پاندمی ویروس کرونا ، مجبور شد در سال 2020 تولید خود را با مقادیر زیادی کاهش دهد. دبیر اوپک محمد بارکیندو روز یکشنبه گفت که "چشم انداز نیمه اول سال 2021 بسیار متفاوت است و هنوز هم خطر سیر نزولی زیادی وجود دارد".

 

انتظار می رود این گروه امسال به طور پیوسته 2 میلیون بشکه در روز تولید خود را افزایش دهد ، اما تصور می شود در موارد مورد نیاز در شرایط فعلی تغییراتی بوجود بیاید.

 

در اوایل معاملات، طلا در 1922 دلار معامله شد که 1.3 درصد بالاتر از آخرین سطح مورد معامله  1898 دلار بود.

 

و حالا در مورد رویدادهائی که در تقویم اقتصادی بازار حرکاتی را ایجاد می کنند، بیشتر بدانید:

 

  شاخص خرید مدیران امروز حرکات تقویم اقتصادی را تحت سلطه خود دارد. شاخص خرید مدیران برای هر یک از کشورهای اروپایی امروز صبح منتشر شد ، همچنین شاخص خرید مدیران منطقه یورو در ساعت 0900 به وقت گرینویچ اعلام می شود. شاخص خرید مدیران انگلیس در ساعت 0930 به وقت گرینویچ اعلام می شود. شاخص خرید مدیران کانادا در ساعت 1430 به وقت گرینویچ و به دنبال آن ایالات متحده در 1445 به وقت گرینویچ منتشر می گردد.

 

Powered by Froala Editor

کاربر ناشناس 2021-01-10 08:33:12

Drugs information sheet. What side effects can this medication cause? <a href="https://prednisone4u.top">cost of cheap prednisone price</a> in the USA. Best news about pills. Get information here. <a href=https://aroundtheworldinvideos.com/america/usa/top-10-best-places-to-live-in-georgia-usa-for-2020/#comment-156377>Best news about drug.</a> <a href=https://himasita.lk.ipb.ac.id/2019/08/06/dr-tan-info-is-coming/#comment-51485>All about medication.</a> <a href=http://bpo.gov.mn/content/590>Some news about medicine.</a> 7_885be