با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

گام های سرمایه گذاران در زمان افت آمار شاخص خرید مدیران


 

برسی کلی 

واکنش سرمایه گذاران چندین کشور اروپائی در برابر سقوط  آمار نیمه نهایی شاخص خرید مدیران در ماه آوریل چندان شدید نبود. به استثنای چین و استرالیا ، بیشتر بازارهای سهام در منطقه آسیا و اقیانوسیه افزایش نشان دادند. نایکی برای نخستین بار در این هفته بالا رفت و افزایش 1.5 درصدی آن ،منطقه را تحت تاثیر گذاشت، ارقام داوجونز و استاکس 600  اروپا کمی تغییر کرده است ، زیرا این سهام به حرکت جانبی خود در محدوده 320-340 ادامه می دهد. سهام ایالات متحده کمی با ثبات تر هستند. در بازار اوراق قرضه ، حرکت سریع سهام اروپا برجسته تر است، بانک مرکزی اروپا قوانین خود را   معتدل کرده است. اوراق قرضه 10 ساله آمریكا تقریباً بدون تغییر در حدود 62 پوینت قرار گرفته است. در بازار مبادلات ارز ، دلار متشنج است. کرون نروژ بیش از 1٪ افزایش یافته است و دلار نیز ثبات بیشتر یافت ، در حالی که یورو (یورو ، فرانک سوئیس و کرن دانمارک) متحمل ضررهای اندک شدند. شاخص ارز جی پی مورگان در نمودار سه روزه در حال شکست است. در اوایل این هفته طلا به 1660 دلار نزدیک شد ، انتظار بهبود قیمت طلا و افزایش قیمت تا سطح 1725 دلار وجود دارد. نفت از وضعیت اشباع فروش در این هفته بهبود یافت. قراردادهای نفت وست تگزاس ماه ژوئن کمی پایین تر از 16 دلار است و نفت برنت  ژوئن کمی بالاتر از 22 دلار در هر بشکه است.


اروپا


آمار نیمه نهایی شاخص خرید مدیران بدتر از حد انتظار بود. تقریباً در همه جا داستان همان است . در حالی که آمار خرید در مراکز تولیدی افت وجود دارد   ، آمار خرید مدیران در بخش خدمات به کلی ناامید کننده است. شاخص ترکیبی اهمیت شاخص خدمات را منعکس می کنندشاخص خرید مدیران در مراکز تولیدی آلمان از 45.4 به 34.4 افت کرد. آمار فرانسه تنزل از 43.2 به 31.5 را نشان می دهد. شاخص خرید مدیران  در بخش خدمات آلمان به نصف رسید از  (از 31.7) به 15.9 کاهش یافت و آمار فرانسه (از 27.4) به  10.4 رسید. آمار شاخص ترکیبی آلمان (از 35.0) و به 17.1 سقوط داشت و ارقام فرانسه (از  28.9      به 11.2  ) رسید. آمار شاخص ترکیبی  کل منطقه یورو در سطح  13.5 قرار دارد که از رقم 29.7 به این سطح رسیده است. آمار شاخص خرید مدیران  انگلیس مشابه بودشاخص خرید مدیران  در مراکز تولیدی از 47.8 در 32.9  رسید شاخص خرید مدیران  در بخش خدمات از 34.5 به 12.3 سقوط کرد ، در حالی که شاخص ترکیبی از 36.0  در سطح  12.9 قرار گرفت

پیش از نشست هفته آینده ، بانک مرکزی اروپا دیروز اعلام کرد که اوراقی را که قبل از 7 آوریل دارای درجه سرمایه گذاری بوده است ، می پذیرد. نگرانی از این است که در دوره پیش رو ، برخی شرکت ها ، ممکن است درجه سرمایه گذاری خود را از دست داده باشند.این وضعیت می تواند بر مکانیسم  نقل و انتقال بانک مرکزی اروپا تأثیر منفی بگذارد و توانایی وام گرفتن از بانک مرکزی اروپا را از بین ببرد. بانک مرکزی فدرال رزرو اعلام کرد که اوراق قرضه ای را خریداری می کند که اخیراً رتبه های سرمایه گذاری خود را از دست داده است. بانک مرکزی اروپا خرید چنین اسنادی را اعلام  نکرده است ، اما زمینه را برای حرکت های آینده باز گذاشته است. اس اند پی فردا نتایج بررسی خود در مورد بدهی ایتالیا را اعلام  می کند وکاهش یک درجه ایی مورد انتظار است ، و آن را در کمترین میزان رقم سرمایه گذاری خود قرارمی دهد. به یاد داشته باشید ، بانک مرکزی اروپا بین چهار آژانس از جملهDBRS بالاترین نرخ را کسب می کند.

رهبران اتحادیه اروپا امروز برای یافتن توافق درمورد بسته کمکهای بیشتر دیدار می کنند. اندازه و روش مشخص نیست. به نظر می رسد دو چیز محتمل باشد. اول ، توافق در سطح اتحادیه اروپاست و نه منطقه ایی. دوم ، تخصیص بودجه ی قابل ملاحظه ی بزرگتر و اوراق بدهی بیشتر برای اتحادیه اروپا دور از ذهن نیست. پروژه های اروپایی ، مانند گذشته ، با توجه به میزان پاسخ های خود به بحران ها شکل گرفته است ، گرچه بسیاری بر این باورند که این یکسان سازی بدهی یا کسری است ، اما احتمال توافق زیاد است.
 

امروز یورو برای اولین بار طی چندین هفته در زیر  سطح1.08 دلار فروخته شد. و به کمترین رقم این ماه  در نزدیک  سطح  1.0770 دلار رسید. کمترین رقم ماه گذشته نزدیک به 1.0635 دلار بود. آپشن های بسیاری وجود دارد که امروز منقضی می شود و احتمالا بر عملکرد قیمت ها تأثیر می گذارد. آپشن های 3.2 میلیارد یورویی بین 1.0800 تا 1.0810 دلار و آپشن 525 میلیون یورویی در سطح قیمت  1.0790 دلار وجود دارد. آپشن میلیارد دلاری در قیمت 1.0750 دلار وجود دارد. در روند صعودی ، آپشنهای دو میلیارد یورویی موجود ، ممکن است به سطح  منطقه قیمت 1.0830 - 1.0840 دلار برسد.معاملات پوند استرلینگ دیروز به آرامی در محدوده خود به حرکت جانبی اش ادامه داد. بیشتر 24 ساعت گذشته را بین  محدوده قیمت 1.2300 دلار و 1.2360 دلار در حرکت بود. هفته گذشته نزدیک به سطح 1.25 دلار به پایان رسید.

 
آمریکا

آمار اولیه شاخص خرید مدیران ایالات متحده ماه آوریل منتشر شد،آمار فروش املاک در ماه مارس و بررسی آمار تولیدی آوریل کانزاس درراه است ،و اما مطالبات بیکاری هفتگی در مرکز توجه است. این آمار نمای کلی و فوری از وضعیت اقتصادی در زمان واقعی ارائه می کند. ممکن است عید پاک برای عده ایی از افرادی که برای اولین بار از مزایای بیکاری استفاده می کنند ، کمرنگ شده باشد.  بلومبرگ دربررسی اش جهش 4.5 میلیونی را ثبت کرده است. میزان مطالبات بیکاری برخی از ایالت ها که در آنها تعطیلی صورت گرفته ارقام بالاتر از 5 میلیون مورد را  نشان می دهد.همچنین نمایندگان مجلس لایحه جدید (485 میلیارد دلاری) را تصویب می کنند که بودجه  ایی برای حمایت برنامه حقوق و دستمزد هاست. این لایحه قبل از ظهر تصویب می شود. لایحه دیگری که بودجه دولت های ایالتی و محلی را تأمین می کند در دستور کار ماه آینده خواهد بود.

دلار آمریکا در طول دو جلسه اول هفته حدود 1.45٪ در برابر دلار کانادا  افزایش داشت، دیروز و امروز این رشد جبران شد. خط حمایت اولیه کمی بالاتر از CAD1.4100 مشاهده می شود. و خط مقاومت در منطقه CAD1.4235-CAD1.4265 مشاهده می شود. قیمت نفت و سهام از دلار کانادا حمایت می کنند. دلار آمریکا در برابر پزو مکزیک هفته گذشته اندکی پایین تر از MXN23.70 بود ، اما در سه جلسه اول این هفته صعود  نشان داد. پس از نزدیک شدن به  بالاترین سطح قیمت  دیروز در نزدیکی MXN24.69 ، دلار آمریکا در نزدیکی MXN24.50  ثابت ماند. دیروز برای اولین بار مکزیک بیش از 1000 مورد جدید بیمار مبتلا به ویروس را گزارش داد ، به نظر می رسد این بیماری به سرعت در حال گسترش است. صندوق بین المللی پول می گوید مکزیک کمترین منابع را برای مقابله با پیامدهای اقتصادی و مالی داراست، و اقتصاد مکزیک  با بیشترین  ضربه مواجهه خواهد شد
.

Powered by Froala Editor