با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

چشم انداز هفتگی بازار

چشم انداز هفتگی بازار: در هفته منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شاخص دلار و طلا همچنان در محدوده قرار دارد 

شاخص دلار آمریک هفته گذشته فقط چند شکست در خط روند داشت و فعالیت کم تحرک و محدودی بر شاخص دلار آمریکا حاکم بود و نمی توان اظهار داشت که آیا تا این رکود بعد از ماه نوامبر و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز ادامه می یابد؟  همانطور که خوانندگان دائمی به یاد می آورند که ما در مورد حرکت جانبی بازارهای محدود هشدار داده ایم. هفته گذشته تعداد زیادی از کندل ها در محدوده قرار داشتند. شاخص های اصلی سهام ایالات متحده ، DJIA ، اس اند پی 500 و نزدک ، با کندل های هفتگی نزولی بسته شدند ، اما VIX زیر 30 باقی ماند و معیارهای مس ، راسل 2000 و بازار نوظهور همچنان کندل های هفتگی بصورت صعودی بسته شدند. با وجود گسترش موج کرونا در ایالات متحده و عدم موفقیت در هرگونه تخصیص بسته های حمایتی دولت ایالات متحده ،معامله گران به صبر نیاز دارند زیرا منتظر وضوح و شکسته شدن روند مبتنی بر حرکت هستند.

 

تجزیه و تحلیل تکنیکی: همانطور که در ماه های اخیر ذکر شد ، لازم به یادآوری است که این تحلیل تکنیکی و مبتنی بر نمودار است ، اما هر یک از اخبار مهم بنیادی ، همانطور که اخیراً در مورد ویروس کرونا مشاهده شده است ، می تواند به سرعت الگوهای نمودار شناسایی شده را تضعیف کند. به همین دلیل بسیار مهم است که معامله گران در این شرایط بی ثبات بازار ، به درستی معامله و ریسک تجاری خود را در هر معامله مدیریت کنند.

خلاصه شکست خط روند: هفته گذشته فقط چند شکست کوتاه مدت وجود داشت:


EUR / USD:  برای 80 پیپ

GBP / USD: برای 160 پیپ.

GBP / JPY: برای 60 پیپ.

USD / JPY: 80 پیپ

 این هفته:

DXY شاخص دلار آمریكا: شاخص دلار آمریكا با کندل هفتگی نزولی بسته شد ، در زیر خط روند حمایت چند ساله باقی ماند و سرانجام از ابر روزانه ایچیموكو عبور کرد. با این حال ، عملکرد قیمت در یک مثلث تلفیقی نمودار روزانه در پایین باقی می ماند. معامله گران باید مراقب حرکات قیمت و توسعه به سمت فعالیت های امن باشند :

 

نمودار DXY روزانه: همچنان در انتظار شکسته شدن روند  است:

خطوط روند چند ساله: همانطور که اخیراً اشاره شد و احتیاط همچنان معتبر است: خطوط روند چند ساله در تعدادی از اندیکاتورها آزمایش شده / شکسته شده اند: شاخص های FX (DXY و EURX) و EUR / USD ، AUD / USD ، NZD / USD ، AUD / JPY ، GBP / USD و GBP / JPY. در این موارد هنوز احتیاط لازم است ، اگرچه خطوط روند با چنین مدت زمانی به راحتی رها نمی شوند ، بنابراین معامله گران باید در هنگام مذاکره در مورد این سطوح ، شاهد هرگونه تعدیل بالقوه باشند. بسیاری از این سطوح هنوز در حال آزمایش هستند و برخی دیگر نیز آزمایش شده اند.

 

ظهور کندل های هفتگی به سبک نچندان قطعی: اینگونه حرکات در چند اندیکاتور ثبت شد: Russell-2000 ، VIX ، Gold ، ASX-200 ، AUD / USD ، AUD / JPY ، USD / JPY و GBP / JPY.

 

به روزرسانی های بانک مرکزی: در این هفته به روزرسانی نرخ بانک مرکزی  برای بانک مرکزی کانادا ،بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اروپا منتشر می شود

 

فصل درآمد ایالات متحده: این هفته برای درآمد ایالات متحده بسیار شلوغ  است و منتظر آمار نام های بزرگی مانند: آمازون ، اپل ، گوگل ، مایکروسافت ، فیس بوک ، توییتر ، سریع ، شاپی فای ، بوئینگ و ویزاست.

 

آمار جهانی مبتلایان کوید 19: سایت جهانی کنترل آمار و داده ها برای پیگیری همه موارد مربوط به ابتلا را می توان در نمودار  ملاحظه کرد. تعداد عفونت های جدید کووید در سراسر اروپا و آمریکا بسیار نگران کننده است. سفر به خارج از کشور در سال 2021 در صورت ادامه این روند کار بعیدی به نظر می رسد .

نمودار آمار مبتلایان در سراسر اروپا

فازهای بازار: سه نوع فاز اصلی بازار مهم وجود دارد: انباشت ، مشارکت (بالا و پایین) و توزیع. معامله گران باید نمودار نمودار S & P500 را برای هر نوع فعالیت توزیعی که ممکن است در نهایت منجر به مشارکت پایین شود ،را کنترل کنند. به خصوص که S & P500 برای آزمایش بالاترین سطح قیمت به عقب بازمی گردد. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه S & P500 در سالهای منتهی به بحران مالی جهانی (GFC) و طی آن تکامل یافته است. توجه داشته باشید که چگونه مرحله توزیع در طی چند ماه تکامل یافته و به آزمایش مضاعف منطقه بالاترین سطح قیمت منتهی می شود. این را با اقدامات فعلی بازار در S & P500 بخاطر داشته باشید.

برای انواع حرکات توزیعی نمودارها را مورد بررسی قرار دهید 

تحلیل بازار:

 

S & P500: همزمان با ادغام روند افزایش درآمد در ایالات متحده ، شاخص قیمت S & P500 با یک کندل هفتگی کوچک و نزولی بسته شد ، در حالی که روند قیمت اخیر در بالاترین سطح همیشگی خود یعنی حدود 3600 تثبیت شد.

 

حجم معاملات هفته گذشته کمتر بود و در زیر خط روند نزولی اصلاح شده و 200 SMA باقی مانده است ، بنابراین برای هر گونه احتمال شکست جدید این منطقه را مورد بررسی قرار دهید:

 

S & P500 ETF هفتگی: برای هر نوع افزایشی بالاتر از خط روند و 200 SMA را به دقت بررسی کنید.

عملکرد قیمت S & P500 را مجدداً زیر سطح قیمت  3500 بست ، بنابراین این سطح افقی در تمرکز برای ایجاد هر نوع شکست باید مورد توجه قرار گیرد. سطح قیمت 3600 به عنوان بالاترین مقاومت فعلی باقی مانده و شکست در بالاتر از این سطح حمایت مقاومت S / R به شکل گیری دابل تاپ کمک می کند که در نمودار هفتگی بررسی می شود.

 

همانطور که اخیراً اشاره شد: نمودار هفتگی S & P500 در زیر نشان می دهد که سطح فیبوناچی 61.8٪ از این حرکت اخیر-نوسانی بالا (مارس 2020- سپتامبر 2020) در پائین منطقه 2700 است. تحلیلگران تکنیکی پیشنهاد می كنند كه بازگشت به این سطح 61.8٪  در راه باشد. حتی اگر بخواهیم ادامه صعودی داشته باشیم. روندها در یک راه مستقیم ادامه نمی یابند بنابراین معامله گران باید از ظهور پتانسیل زیگ زاگ آگاه باشند.

 

اهداف صعودی: شکست روند صعودی در نمودار روند 4 ساعته ، سطح کل 3500 و 3600 را در مرکز توجه قرار می دهد.

 

اهداف نزولی: شکست روند نزولی نمودار 4 ساعته باعث بازگشت به سطح 3400 و به دنبال آن پایین آمدن تا به سطح فیبوناچی 61.8٪ در هفته می شود ، یعنی نزدیک به سطح 2700.

 

خطوط روند الگوی مثلث در  نمودار 4 ساعته را برای هر شکست جدید مورد توجه قرار دهید

 

 

 

طلا:

 این هفته طلا تغییر چندانی ندارد در نمودار هفتگی دوجی با دنباله بلند دیده می شود که نشانگر عدم قطعیت است. این هفته  این فلز گرانبها موفق شد بالاتر از سطح اصلی 1900 دلار قرار بگیرد ، اما حرکت در نمودار چهار ساعته و روزانه پایین باقی می ماند و در چارچوب زمانی هفتگی همچنان رو به کاهش است.

 

خط روند صعودی با الگوی فلگ در نمودار روزانه با توجه به عدم وجود هر گونه حرکت مناسب ، اصلاح شده است.

 

همانطور که طی هفته های اخیر ذکر شد: نمودار هفتگی همچنان دارای یک الگوی گسترده H&S معکوس است. یا برخی ممکن است این را به عنوان یک الگوی سبک فنجانی گسترده ببینند. هر دو نسبتاً شبیه به هم هستند چون الگوی صعودی هستند و به ترتیب اندازه عمق فنجان / ارتفاع راس الگوی فنجانی مهم است. در این حالت ، این حرکت در حدود 800 دلار است. مراقب 1900 دلار باشید اکنون که قیمت معاملات بالاتر از این خط گردن صورت گرفته است!

 

همچنان منطقه مورد توجه برای هرگونه شکست در روند صعودی در الگوی فنجانی یا معکوس H&S 1900 دلار محتمل است:

 

باقی ماندن قیمت بالاتر از 1900 دلار از تز الگوی فنجانی پشتیبانی می کند.

هر نوع حرکت جدیدی که به زیر 1900 دلار برگردد ، از طرح الگوی معکوس H&S پشتیبانی می کند.

معامله گران باید این سطح 1900 دلار را طی روزها / هفته های آینده مشاهده کنند ، به ویژه هنگامی که شاخص دلار آمریکا در نزدیکی خط روند حمایت 10 ساله اخیراً شکسته شده است:

 

حرکت دلار آمریکا زیر خط روند حمایت چند ساله می تواند به بالاتر رفتن قیمت طلا کمک کند.

حرکت هر دلار آمریکا به بالاتر از این سطح روند حمایت طلا را می تواند محدود نگه دارد. این امر موجب توسعه بیشتر الگوی H&S معکوس شود

اهداف صعودی: شکسته شدن روند صعودی نمودار روند 4 ساعته ،منطقه حمایت مقاومت 2000 دلار   S / R را  در مرکز توجه قرار می دهد.

 

اهداف نزولی: شکست روند نزولی در نمودار 4 ساعته ، پایین ترین سطح را که نزدیک 1850 دلار است ، را در مرکز توجه قرار می دهد .

منطقه حمایت مقاومت S / R 1900 دلار و هرگونه شکست در خط روند نمودار 4 ساعته را مورد توجه قرار دهید:

: EUR / USD

 این جفت ارز  با روند صعودی بسته شد تقریبا کندل انگالفینگ  هفتگی صعودی ، تقریباً هنوز هم نمودار نمودار بالقوه هفتگی صعودی الگوی فلگ وجود دارد. این هفته به روزرسانی نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در راه است ، بنابراین باید آیا مانع الگوی فلگ می شود یا منجر به توسعه فلگ صعودی می گردد.

 

خطوط روند مثلثی در نمودار 4 ساعته با شکست جدید همراه است

 

همانطور که در هفته های اخیر ذکر شد: هفته ها هشدار داده ایم که این خطوط اصلی روند به راحتی کنار نمی روند ، بنابراین معامله گران باید در جلسات آینده این منطقه را بطور دقیق مورد مطالعه قرار دهند زیرا به نظر می رسد از حمایت مناسبی برخوردار است.

 

اهداف صعودی: هر گونه شکست در روند صعودی در نمودار 4 ساعته باعث تمرکز بر سطح 1.19 شده و در نتیجه سطح کل در مسیر رسیدن به بالاترین سطح قیمت نمودار هفتگی قبلی ، حدود 1.26 خواهد بود.

 

اهداف نزولی: هر عقب نشینی نزولی از خط روند در نمودار 4 ساعته باعث می شود سطح قیمت 1.18 و سپس خط روند در نمودار 4 ساعته پایین با1.17 S / Rخط مقاومت حمایت خواهد شد.

برای شکست جدید الگوی مثلث  نمودار 4 ساعته را بررسی کنید. به ویژه با به روزرسانی نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در این هفته:

  AUD / USD: دلار استرالیا با بسته شدن کندل هفتگی به سبک تاپ اسپینینگ باعث انعکاس عدم قطعیت می شود اما هنوز پتانسیل یک الگوی صعودی فلگ در نمودار روزانه وجود دارد.

 

خطوط روند مثلث نمودار 4 ساعته تجدید نظر شده برای نظارت بر هر شکست جدید خط روند مبتنی بر حرکت وجود دارد.

 

به خاطر داشته باشید که روند قیمت همچنان بالای خط روند بالایی "گوه نزولی چند ساله" شکسته شده و حرکت صعودی ادامه دارد.

 

اهداف صعودی: شکست روند و الگوی مثلث در نمودار 4 ساعته صعودی باعث می شود که خط روند بالایی نمودار روزانه و سپس 0.72 ، 0.73 و  و خط حمایت مقاومت 0.74 در مرکز توجه قرار می گیرد.

 

اهداف نزولی: شکست خط روند نمودار نزولی 4 ساعته باعث تنزل خط روند و الگوی پرچم در نمودار روزانه و قرار گرفتن در سطح 0.70 می شود.

 

شکست جدید خط روند در نمودار 4 ساعته را مورد توجه قرار دهید:

 

: AUD / JPY با کندل هفتگی الگوی اسپینینگ تاپ صعودی منعکس کننده وضعیت عدم قطعیت این جفت ارز است ، اما همچنان حرکت صعودی و الگوی پرچم در نمودار هفتگی وجود دارد ، زیرا ریتم حرکت در بازه زمانی هفتگی همچنان نزولی است.

 

خطوط روند الگوی مثلث در نمودار 4 ساعته تجدید نظر شده ، شکست جدید مبتنی بر ریتم حرکت باید مورد توجه قرار گیرد.

 

اهداف صعودی: شکست روند و الگوی مثلث در نمودار 4 ساعته صعودی باعث تمرکز به سوی 75 خواهد شد، و دنباله آن خط روند مثلث نمودار هفتگی صعودی و سپس روند 7 ساله خواهد بود.

 

اهداف نزولی: هر گونه شکست احتمالی  الگوی مثلث را در  روند نمودار 4 ساعته / هفتگی 74 را در مرکز توجه قرار می دهد.

 

در صورت وقوع شکست جدید خط روند نمودار 4 ساعته را مورد توجه قرار دهید ؛

 

NZD / USD: دلار نیوزلند با یک کندل هفتگی صعودی بسته شد و هنوز هم حرکت صعودی در نمودار هفتگی وجود دارد.

 

عملکرد قیمت اکنون در نزدیک سطح 0.67 امتداد یافته و همچنان در بالای خط روند 7 ساله باقی مانده است.

 

خطوط روند 4 ساعته تجدید نظر شده اند ، شکست جدید مبتنی بر جهت حرکت است.

 

اهداف صعودی: شکسته شدن روند و الگوی مثلث در نمودار 4 ساعته صعودی سطح 0.68 را مورد توجه قرار می دهد

 

اهداف نزولی: شکست و  تنزل در نمودار 4 ساعته روند نزولی خط حمایت 0.66 را به همراه خواهد داشت و سپس خط روند و الگوی فلگ در نمودار روزانه به دنبال 0.65 ناحیه حمایت مقاومت قرار خواهد گرفت.

 

هرگونه شکست احتمالی در خط روند نمودار 4 ساعته را مورد توجه قرار دهید

GBP / USD: علیرغم عدم اطمینان مداوم درباره مذاکرات براگزیت ، پوند استرلینگ با یک کندل هفتگی صعودی و بالاتر از سطح 1.30 مقاومت حمایت بسته شد.

 

خطوط روند و الگوی مثلث در نمودار 4 ساعته تجدید نظر شده و  هر گونه شکست جدید مبتنی بر حرکت  باید مورد نظارت قرار گیرد ، فراموش نکنید که سطح فیبوناچی 61.8٪ در هفته گذشته آزمایش شده است!

 

اهداف صعودی: هرگونه شکست محتمل در نمودار صعودی 4 ساعته حرکت تا سطح  1.32 را مورد توجه قرار می دهد زیرا همچنان نزدیک به فیبوناچی 61.8٪ نمودار 4 ساعت است. پس از آن ، بالاترین سطح قیمت اخیر ، نزدیک به سطح 1.35 ، دوباره مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

اهداف نزولی: در نمودار 4 ساعت نزولی شکست زیر 1.30 ، روند را بر ناحیه حمایت 7 ماهه متمرکز می کند و به دنبال آن ناحیه حمایت مقاومت 1.28 S / R در مرکز توجه است.

 

1.30 و شکست محتمل گوشه مثلث نمودار 4 ساعته را مد نظر داشته باشید :

: USD / JPY یک کندل هفتگی اسپینینگ تاپ در حرکت نزولی دیگری که نشان دهنده عدم قطعیت است بسته شد ،اما عملکرد قیمت هفته را در پایین تر از سطح کلیدی 105 مقاومت حمایت قرار داده است.

 

خطوط روند 4 ساعته تجدید نظر شده ایی برای نظارت بر هرگونه حرکت جدید وجود دارد.

 

اهداف صعودی: شکسته شدن نمودار صعودی 4 ساعته بالاتر از 105 باعث گسترش خط روند مثلث و نمودار 4 ساعته می شود و به دنبال آن 106 و 107 و سپس در بالاترین قیمت، نزدیک به سطح 110 قرار دارد.

 

اهداف نزولی: شکسته شدن روند نزولی 4 ساعته در خطوط زیر 104 مقاومت / حمایت باعث می شود که سطح قیمت در مسیر 100 حمایت /مقاومت متمرکز شود.

 

سطح 105 و شکست جدید الگوی مثلث در نمودار 4 ساعته را مورد توجه قرار دهید

: GBP / JPY با یک کندل مخصوص چرخشی و درون هفته ، با کندل هفتگی بسته شد که هر دو نشان دهنده عدم قطعیت است.

 

خطوط روند مثلث نمودار 4 ساعته تجدید نظر شده هر گونه شکست جدید مبتنی بر حرکت را مورد نظارت قرار دهید

 

اهداف محتمل: هر گونه شکست محتمل صعودی در الگوی مثلث در نمودار 4 ساعته توجه را بر  138 و 139 معطوف خواهد کرد زیرا این مورد نزدیک به فیبوناچی 61.8٪ در نمودار 4 ساعت است. همچنین ، منطقه خط روند 140 ، 40 ساله نیز قابل ملاحظه است 

 

اهداف نزولی: شکست روند نزولی در خط روند 4 ساعته تنزل حرکت را به سطح 136 و پس از آن 135 تداوم می بخشد و روند حمایت نمودار هفتگی  حرکت تا سطح 133 و تنزل تا سطح 130 حمایت مقاوت  S / R را محتمل می نماید

 

هرگونه شکست در الگوی مثلث نمودار 4 ساعته را کاملا به دقت مورد توجه قرار دهید :Powered by Froala Editor