با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

وضعیت دلار ،تورم آمریکا و تشکیل جلسه فدرال رزرو در تعدیل نرخ

  از زمانی که جروم پاول تغییر جهت در هدف گذاری تورم میانگین را اعلام کرد ، بانک فدرال برای اولین بار تشکیل جلسه می دهد. پیش بینی می شود هیچ تعدیلی در سیاست پولی اعمال نشود اما نمودار نقطه ایی به حد  پایینی خواهد رسید. این جلسه فردا چهارشنبه شانزدهم سپتامبر (6 عصر به وقت گرینویچ) اتفاق خواهد افتاد.

 

و اما چه چیز در پیش روست؟

پس از اعلامیه جروم پاول رئیس بانک فدرال مبنی بر تغییر جهت بانک مرکزی به سمت هدف گذاری تورم میانگین،  این هفته کمیته بازار آزاد فدرال رزرو برای اولین بار تشکیل جلسه می دهد.

 

  علی رغم عدم موفقیت کنگره در موافقت با برنامه های حمایتی مالی بیشتر، انتظار نمی رود بانک مرکزی سیاستی را تنظیم کند . در عوض ، توضیحات بیشتر پیرامون هدف گذاری تورم میانگین و پیش بینی های اقتصادی به روز می تواند وضعیت دلار و چشم انداز "اس اند پی 500 "را بسوی تغییرات سوق دهد.

 

این هفته خلاصه پیش بینی های اقتصادی (SEP) با توجه به پیش بینی تورم ، رشد ، همچنین نمودار نقطه ایی و معنای سیاست جدید هدف گذاری تورم میانگین ، در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

 

هدف گذاری تورم میانگین 


  در جلسه جکسون هال ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، تصمیم اعمال تغییر در چارچوب سیاست مالی را اعلام کرد ،تا نرخ هدف تورم که برای مدت زمان طولانی زیر 2٪ بود را تغییر دهند ، برای جبران تا مدت زمان طولانی، نرخ هدف در بالای  2٪ اعلام شود.  سرمایه گذاران به دنبال سرنخ های بیشتر در مورد روش تعیین نرخ هدف و توضیحات گسترده تر در این مورد خواهند بود.

 

احتمالاً تغییر در هدف گذاری سیاست گذاری در نمودار نقطه ایی فدرال رزرو ، منتشر شده در خلاصه پیش بینی های اقتصادی منعکس می شود. نمودار نقطه ایی می تواند کاهش چشمگیر نرخ بهره را در بلند مدت نشان دهد. پیش از این صندوق های فدرال عادی سازی نرخ بهره را پس از سال 2022 اعلام کرده بودند.

 

  نرخ بهره پایین می تواند تقاضا برای دلار آمریکا را کاهش دهد در حالی که چشم انداز دارایی های ریسک پذیر مانند سهام را تقویت می کند ، به طور بالقوه "اس اند پی 500 و نزدک" را به سمت بالاترین سطح خواهد رساند.

 

نظرات مربوط به این نرخ هدف از طرف فدرال رزرو ، نگرانی سرمایه گذاران را در مورد کمبود برنامه های حمایتی مالی از سوی کنگره ،حداقل در کوتاه مدت کاهش خواهد داد.


شاخص دلار آمریکا


  پس از افت شدید این شاخص در 4 ماه گذشته ، شاخص دلار آمریکا در ماه سپتامبر نشانه هایی از بازگشت داشت و در هفته گذشته 0.66 درصد پیشرفت نشان داد. این هفته ، DXY دوباره در معاملات عقب نشینی کرد ، و 0.3- ٪ ریزش ثبت کرد و ناحیه حمایت اصلی را در 93.50 را شکست ، تا در روز دوشنبه به پایین ترین سطح 92.88 برسد.

 

نمودار 4 ساعته، فروش فوق العاده در ماه آگوست را نشان می دهد. با این حال ، ماه گذشته تثبیت بیشتر بود ، و فقط در مقایسه با ماه های گذشته با اختلاف کمی کاهش یافت.

  حرکت نزولی قیمت و دستیابی به سطح 92.70 را می توان سیگنالی نزولی در نظر گرفت که راه را برای رسیدن به  91.75 باز می کند.برعکس ، شکست در بالای سطح  93.65 روند نزولی فعلی را لغو می نماید.


Powered by Froala Editor