با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

نگاه اجمالی بازار جهانی آمریکا ،آسیا، اقیانوسیه

بررسی اجمالی: 

  پس از  اینکه روز سه شنبه اس اند پی 500 و نزدک بیش از یک درصد رشد ثبت کرد ثبات بیشتری در وضعیت بازارهای سرمایه مشهود است . بازار ژاپن بعد از تعطیلات دو روزه به فعالیت بازگشت و سهام محلی با افت جزئی مواجه شد ، سهام چین ، هنگ کنگ ، کره جنوبی و استرالیا افزایش نشان دادند. این درحالیست که هند و تایوان سقوط نشان دادند. داوجونر و استاکس 600 نزدیک به ظهر در اروپا حدود 1.5 درصد رشد نشان داد که بزرگترین رشد در طول دو هفته گذشته است. سهام ایالات متحده در  روزهای گذشته تا به امروز در حال پیشروی بیشتر است. گزارش آمار مقدماتی شاخص خرید مدیران به حمایت از بازار کمک می کند ، اوراق قرضه 10 ساله در اروپا 1 تا 2 پوینت کاهش داشت.اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده در حدود 67 پوینت ماند و تغییر چندانی نشان نداد. یورو از پایین ترین سطح دو ماهه نزدیک به 1.1670 دلار در حال بهبود است ، اکثر ارزهای اصلی کمی تغییر نشان داده اند و ارزهای استرالیا ،نیوزلند روند های نزولی قبلی خود را اندکی جبران کرده اند. افت طلا تا حدود 1873 دلار تداوم یافت اما در بازار صبح اروپا اندکی ثبات یافت. پایین ترین رقم ماه گذشته نزدیک به 1863 دلار بود. معاملات آتی نفت خام در ماه نوامبر حدود 40 دلار در هر بشکه ثبات یافت.

 

آسیا و اقیانوسیه

 

  آمار اولیه شاخص خرید مدیران ژاپن نسبت به ماه اکتبر تغییر چندانی نکرد و آمار ترکیبی  این شاخص در زیر سطح استاندارد  50 رونق / سقوط باقی ماند.آمار شاخص خرید مدیران در بخش تولیدی از 47.2 به 47.3 رسید و شاخص خرید مدیران  در بخش خدمات از 45.0 به 45.6 رسید. این آمار منجر به بهبود شاخص ترکیبی از 45.2 به 45.5 شد. پس از تنزل رشد اقتصاد در سه ماهه گذشته ،در مورد بهبود وضعیت اقتصادی در فصل سوم، این گزارش چندان آمار مطلوب و خوش بینانه ای ارائه نکرد . با این حال ، شاخص رشد فعالیت کلیه صنایع 1.3٪ افزایش نشان داد. ارائه بودجه تکمیلی دوم توسط دولت جدید سوگا در ژاپن همچنان یک احتمال است.

 

آمار اولیه شاخص خرید مدیران استرالیا بهتر بود و آمار شاخص ترکیبی خرید مدیران به بالای 50 رسید. آمار شاخص ترکیبی در ماه آگوست از رقم50.5   به 49.4 رسید. شاخص خرید مدیران در بخش تولیدی از 53.6 به 55.5 رسید و شاخص خرید مدیران در بخش خدمات از 49.0 به 50.0 رسید. اگرچه بانک ذخایر استرالیا ماه گذشته مجدداً نرخ  بهره را کاهش داد ،اما احتمالا  از اوایل جلسه 5 اکتبر سیاست پولی به سوی کاهش مجدد حرکت کند. بانک ذخایر نیوزلند نشستی برگزار کردند ولی نرخ بهره را ثابت نگهداشتند.هیچ کسی انتظار تغییر سیاست پولی پیش از انتخابات  17 اکتبر  را ندارد ، اما احتمال تغییراتی در نشست بعدی 11 نوامبر دور از ذهن نیست.

 

بر گردیم به معامله گران ژاپنی ، که دلار را در بالاترین قیمت 6 روزه نزدیک سطح  JPY105.20 معامله کردند. و در حال ثبات در  محدوده باریکی بالاتر از JPY104.90 است. توجه داشته باشید که چهارشنبه نزدیک به یک میلیارد آپشن که بین 105.00 JPY و 105.15 JPY قرار دارند، منقضی شدند. امروز بیش از یک میلیارد دلار آپشن در JPY104 و JPY105 منقضی می شوند. افت دلار استرالیا برای چهارمین جلسه متوالی تداوم یافت. پایین ترین رقم ماه گذشته نزدیک به سطح   0.7075 دلار بود. با این حال ، به نظر می رسد حرکت نزولی در حال توقف است ، و آنالیز تکنیکی روزانه احتمال برای بهبود را نشان می دهد. بانک خلق چین مجدداً نرخ مرجع دلار را قویتر از مدلهای بانکی پیش بینی شده تعیین کرد. پس از هشت هفته پیشروی یوان، بسیاری این را نشانه ای از مقاومت مقامات در برابر افزایش ارزش یوان می دانند. بازار به این سیگنال ها احترام می گذارد و شاهد پیشروی چهارشنبه دلار برای چهارمین بار از پنج دوره گذشته بود.

 

اروپا

 

  آمار اولیه شاخص خرید مدیران آلمان ثبات چندانی نداشت. شاخص خرید مدیران در بخش مراکز تولیدی از 52.2 به 56.6 بهبود یافت. این بالاترین میزان از ژوئیه 2018 است. از سوی دیگر ، شاخص خرید مدیران در بخش خدمات از 52.5 به 49.1 کاهش یافت. اکثر اقتصاددانان انتظار بهبود اندکی را داشتند. شاخص ترکیبی خرید مدیران از 54.4 به 53.7 رسید. گزارش ها حاکی از آن است که مرکل در برابر تحریم و ممنوعیت کامل هواوی مقاومت می کند ، و در فکر رویارویی جدید احتمالی با ایالات متحده است .

 

آمار شاخص خرید مدیران فرانسه با کمی افت تقریبا الگویی مشابه با گزارش آلمان نشان داد . آمار شاخص خرید مدیران در بخش تولید از 49.8 بالا 50.9 بهبود یافت ، که کمی بهتر از حد انتظار بود. با این حال ، آمار شاخص خرید مدیران در بخش خدمات از 51.5 به 47.5 کاهش یافت. پیش بینی ها در نظرسنجی بلومبرگ برای این دوره آماری بدون تغییر در نظر داشت. نتیجه این بود که آمار شاخص ترکیبی خرید مدیران به زیر 50 تنزل کرد و به 48.5 رسید (از 51.6).

 

آمار شاخص خرید مدیران در بخش تولید اروپا از 51.7 به 53.7 افزایش یافت ، در حالی که شاخص خرید مدیران در بخش خدمات از 50.5 به پایین ترین سطح سه ماهه یعنی 47.6 رسید. شاخص ترکیبی خرید مدیران از سطح استاندارد 50 رونق / سقوط،و از رقم  51.9 تقریباً به (50.1) رسید. مفهوم این امر این است که شاخص خرید مدیران در بخش خدمات نیز ضعف نشان داد و گزارش  شاخص ترکیبی خرید مدیران ایتالیا و اسپانیا احتمالاً زیر 50 باقی بماند.

 

در انگلستان ، شاخص خرید مدیران در بخش تولید و خدمات کاهش یافت. اولی از 55.2 به 54.3 رسید ، که کمی بهتر از پیش بینی بلومبرگ بود. دومی از 58.8 به 55.1 رسید که کمی بدتر از حد انتظار بود. آمار این شاخص ترکیبی خرید مدیران اکنون 55.7 است که پایین ترین سطح از ژوئن است. توجه داشته باشید که بیلی رئیس بانک مرکزی انگلیس نرخ های بهره منفی را کاهش داد ، انتظار بهبود اقتصادی بازار از اواخر فصل اول سال 2021 تا ماه مه فراتر رفت. و بسیاری هنوز انتظار دارند که بانک مرکزی انگلیس زودتر از جلسه کمیته سیاست پولی در 5 نوامبر نرخ بهره و خرید دارایی را کاهش دهد. گزارش ها حاکی از آن است که طرحی جدید برای پرداخت یارانه برای دستمزدها در دست بررسی است. تلاش فعلی در پایان ماه آینده منقضی می شود.

در فعالیت های بازار اروپا یورو در حال بازگشت به بالای سطح 1.1700 دلار است ، که پایین ترین حد معاملات اخیر بود. حرکات دیروز بازار آمریكای شمالی پتانسیلی برای بهبود بیشتر در برابر این ارز است، اما منطقه 1.1750 دلاری ممكن است مانع از پیشروی بیشتر شود. به دلیل نزدیکی انتخابات ایالات متحده، در هفته آینده بعد از پایان این فصل ، انتظار می رود عدم قطعیتی در شرایط بازار ایجاد شود. در بازار صبح اروپا پوند استرلینگ قبل از یافتن پیشنهاد مناسب به پایین ترین سطح دو ماهه در 1.2675 دلار سقوط کرد و دوباره بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه (1.2725 ~ دلار) ظاهر شود. هدف پتانسیل کوتاه مدت پیشروی تا 1.2800 دلار می تواند باشد.

 

آمریکا

 

  مجلس نمایندگان بودجه متوقف شده را برای جلوگیری از تعطیلی دولت ایالات متحده را برای 1 اکتبر تصویب کردند. تخصیص بودجه حمایتی دولت تا 11 دسامبر تمدید شد. این لایحه شامل کمک به کشاورزان و کمک های مواد غذایی است. سنا این اقدام را انجام خواهد داد و یک هفته فرصت دارد تا آن را تصویب کند. همچنین گزارش ها نشان می دهد که پکن به سازماندهی مجدد تیک تاک اقدام کرده تا نسبت به اقدام تحمیلی ایالات متحده اعتراض نشان دهد. منتظر اعلامیه سازمان غذا و دارو ایالت متحده  باشید چرا همانطور که در مطبوعات به آن اشاره شده و مانع دیگری برای واکسیناسیون عمومی قبل از انتخابات ایالات متحده در اوایل نوامبر وجود دارد.

 

انتظار می رود آمار اولیه شاخص خرید مدیران  ایالات متحده از الگوی اروپا برای بهبود مداوم در بخش تولید و افت آمار در بخش خدمات پیروی کند. پیش بینی های بلومبرگ ، در افزایش شاخص خرید مدیران  در بخش تولیدی از 53.1 به 53.5  بوده ، در حالی که شاخص خرید مدیران  در بخش خدمات از 55.0 به 54.5 می رسد. در همین حال ، امروز بیش از هشت مقام فدرال رزرو ، از جمله جروم پاول سخنرانی می کنند، که دوباره قبل از کنگره برگزار می شود. در کانادا ، جلسه جدید پارلمان آغاز می شود و انتظار می رود دولت از ابتکارات مالی جدید رونمایی کند. مکزیک آمار خرده فروشی ماه جولای  را گزارش می کند و انتظار می رود که بهبود قابل توجه دیگری در این ماه داشته باشد.

 

توماس ادیسون یک بار اظهار داشته که او شکست نخورده اما 1000 روش پیدا کرد که جواب نمی داده. با همین روحیه  به بیان وضعیت ارز می پردازیم . نکته مهم دیگر این است که بدانیم همبستگی بین ارزها و سهام ثابت نیست. ما به بررسی همبستگی های 60 روزه ارزش ارزها ، برای تغییرات صرفاً جهت دار و بررسی درصدها پرداختیم تا ببینیم آیا رابطه ایی معنی داری بین اس اند پی 500 و چند جفت ارز دیگر وجود  دارد یا خیر. ین ممکن است محبوب ترین باشد ، اما همبستگی برجسته ایی بین وضعیت این سهام و ارزش ین وجود ندارد. دلار استرالیا و پزوی مکزیک نیز اغلب انتخاب می شوند ، اما ارزهای بهتر دیگری نیز وجود دارد. بسیاری از استراتژیست ها ین را در برابر کرون نروژ و به یک دلیل خوب دوست دارند. بر اساس تغییر  در درصد ، همبستگی 60 روزه  0.57 - است. در اوایل ماه جاری برای اولین بار امسال از 0.50-  بهبود یافت. از نظر جهت ، همبستگی 0.92 - ، از شدیدترین ها در یک دهه گذشته است. ممکن است در عمل لغزش بیشتری وجود داشته باشد زیرا اشخاص اغلب مجبور هستند دو برابر اسپرد پرداخت کنند. دلار کانادا به طور کمی تقریباً با جفت ارز ین-کرون مطابقت دارد و عملکرد بهتری دارد.

 

روز سه شنبه دلار آمریکا در برابر دلار کانادا در محدوده، مورد معامله قرار گرفت. منطقه مقاومت در CAD1.3350 تا CAD1.3360 قرار دارد. چنانچه از این محدوده فراتر رود منطقه CAD1.3400 مورد هدف قرار خواهد گرفت. کاهش ریسک پذیری ممکن است به ثبات دلار کانادا کمک کند. ناحیه حمایت در منطقه CAD1.3280 مشاهده می شود. دلار آمریکا  در برابر پزو مکزیک در حال نزدیک شدن به MXN22.00 است ، که از اواخر ماه اوت بالاتر از این محدوده قیمت  قرار نداشته است . این چهارمین روز متوالی است که دلار در برابر پزو پیشروی  می نماید. در صورت حرکت به بالاتر از سطح قیمت  MXN22.00 ، هدف بعدی در  MXN22.12 قرار خواهد گرفت. حرکت اصلاحی به زیر MXN21.60 احتمالاً به منزله تأیید  روند صعودی است.

Powered by Froala Editor