با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

نشست بانک مرکزی انگلیس و بانک ذخایر استرالیا و عدم ثبات در برخی سهام

اخبار این هفته را درباره انتشار سریع بیماری کوید 19 را در آفریقای جنوبی دنبال کنید! عجب هفته ای! اکثریت هنوز در تلاشند بفهمند که هفته گذشته برای شرکت گیم استاپ GME و سایر سهام انفرادی چه اتفاقی افتاد ، نگاه به آینده دشوار است. آیا می شود ادامه داد؟ اگرچه همه درگیر اخبار سهام شدند ، اما نوع جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی نظرات را در روز جمعه به خود جلب کرد . هفته گذشته از کمیته بازار آزاد فدرال  FOMC تصمیمات سیاست پولی را دیدیم و این هفته جلسات بانک مرکزی انگلیس و بانک ذخایر استرالیا را پیش رو داریم. آیا بانک مرکزی انگلیس در پی اعلام نرخ منفی است؟ علاوه بر این سهام شرکتهای GOOG ، AMZN و BABA در روز سه شنبه مورد توجه قرار خواهند گرفت. این هفته شامل داده های معمول اقتصادی ابتدای ماه می شود ، از جمله صورت دستمزد در بخش های غیر کشاورزی ایالات متحده و گزارش آمار اشتغال کانادا که در مرکز توجه هستند.

 

نماد شرکت گیم استاپ GME چنانچه سهام آنرا دارید و اگر  بفروش رسانده باشید الان چندان خوشحال نخواهید بود. پیشتر معامله گران خرد در اتاق گفتگوی مجازی می گفتند که فروش این سهام آنقدر بزرگ بوده که اگر آنها شروع به خرید کنند و می توانند قیمت آن را بالاتر ببرند ، این فروش های بزرگ منجر به بستن شدن معاملات آنها با قیمت بیشتر شد ، ظاهرا ، این همان چیزی بود که اتفاق افتاد . قیمت GME در آن سال با 19.00 دلار معامله شد. قیمت گشایش معاملات در هفته گذشته 96.73 دلار بود. بالاترین نرخ هفته 483.00 دلار است. (این قیمت ها شامل بازارهای یک شبه نیستند که حتی در قیمت بالاتری هم معامله می شود.) .

 

با این حال ، GME تنها اهداف سود آور کوتاه  مدت نبوده. به نظر می رسد AMC ، EXPR ، BB ، BBBY ، SLV و KOSS نیز در حال حرکت صعودی هستند. بسیاری از معامله گران خرد که حساب هایی در برنامه معروف "رابین هود" داشتند.با اشکالاتی در این نرم افزار مواجه شدند ، هنگامی که کارگزار خرد مجبور به استفاده از اعتبارات خود شدند ، این اپ شروع به جلوگیری از دسترسی معامله گران به معاملات سهام بی ثبات و بستن معاملات آنها برای کاهش خطر کرد. برنامه رابین هود در حال حاضر بی خطر است ، اما محدودیت هایی برای بسیاری از سهام بی ثبات ایجاد شده است.

 

ویروس کرونا همچنان هفته گذشته در جهان شیوع داشت. بوریس جانسون گفت که امیدوار است که بازگشایی مدارس در 8 مارس امن باشد ، زیرا کشور در تعطیلی محصور است. فرانسه مرزها را به روی تمام کشورهای غیراروپایی بسته است. در آمریكا ، بایدن گفت كه لازم است كه كنگره هم اكنون بر اساس طرح بسته های حمایتی اقتصادی 1.9 تریلیون دلاری كه وی پیشنهاد داده است ، عملکرد داشته باشد ، بیش از 433000 آمریكایی كشته شده اند. انواع ویروس کرونا در سراسر جهان در حال ظهور است ، به ویژه در انگلستان .... آزمایشات بالینی واکسن و ویروس کرونا در آفریقای جنوبی توسط ویروس کرونا از کسانیکه قبلا ویروس کرونا داشته اند محافظت نمی کند. گفته می شود که نتایج شرکت دارویی " جانسون  اند جانسون " در مقابله با بیماری مشابهه است. روز جمعه ، مدیر عامل شرکت دارویی فایزر  گفت که احتمال زیادی وجود دارد که انواع بعدی  جهش یافته ویروس در مقابل واکسن ها مقاوم باشند. جهش ویروس و موارد جدید ابتلا در 31 کشور از جمله ایالات متحده یافت شده است. این می تواند تلاش در جهت ایجاد واکسیناسیون را مختل کند! معامله گران باید این هفته را جهت پیشروی بیماری در سرتا سر جهان مورد بررسی قرار دهند ،زیرا این امر بر اقتصاد در فصل اول سال 2021 مشکل ساز خواهد بود.

 

هفته گذشته اطلاعات جدید کمی توسط کمیته بازار آزاد فدرال  FOMC ارائه شد. آنها متذکر شدند که بیکاری تعدیل شده و چشم انداز آنها نه تنها به مسیر ویروس کرونا بستگی دارد ، بلکه هم اکنون به انتشار واکسن نیز بستگی دارد. با این حال ، این اظهار نظر بانک مرکزی اروپا بود که خبرساز شد و خاطرنشان کرد بازارها احتمال کاهش نرخ را دست کم می گیرند. آیا ممکن است بسته های حمایتی اقتصادی بیشتری در راه باشد؟ این هفته جلسات تصمیم گیری درباره نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس و بانک ذخایر استرالیا در راه است. بانک ذخایر استرالیا به احتمال زیاد نرخ بهره را ثابت نگه می دارد ، در حالی که داده های اقتصادی اخیر بهتر بوده است. بانک مرکزی انگلیس ممکن است خرید دارایی ها و اوراق قرضه دولتی را افزایش دهد ، با این حال اکنون که براگزیت انجام شده است ، آنها به احتمال زیاد "نرخ بهره را بدون تغییر بگذارند " و منتظر اطلاعات اقتصادی ناشی از تعطیلی ناشی از کرونا خواهند بود. هفته گذشته ، بیلی فرماندار بانک مرکزی انگلیس گفت که هنوز هیچ تصمیمی درباره نرخ های منفی گرفته نشده است.

 

رشد تسلا TSLAدر  هفته گذشته انتظارات را برآورد نکرد ، چرا که نرخ رشد اعلام شده 1.03 دلار  محقق نشد و رکورد 0.80 دلار  را نشان داد. روز سه شنبه برای معامله گران روز مهمی خواهد بود زیرا که  ، سهام شرکتهای  بزرگ مانند GOOG  ، AMZN و BABA درآمد خود را اظهار می کنند. علاوه بر این ، شرکت های مشهور زیر نیز درآمدشان را در  این هفته را منتشر می کنند: BP ، AMGN ، GSK / VOD ، XOM ، PFE ، EBAY ، RDSA ، PYPL ، PTON ، REGN

 

ابتدای فوریه داده های ابتدای ماه را شامل می شود ، که شامل آمار نهایی  شاخص مدیران خرید  PMI و داده های استخدام از ایالات متحده ، کانادا و نیوزیلند است. به یاد بیاورید که در ماه گذشته ، ایالات متحده 140،000 شغل خود را از دست داده و در مقابل افزایش 71،000 شغل مورد انتظار است . در این ماه ، اقتصاددانان انتظار دارند که 20،000 شغل به اقتصاد اضافه شود. 


به دلایل مختلف نمودارها به عنوان نمودار هفته انتخاب می شوند. بیشتر اوقات ، نشان دادن الگوهای نمودار همراه با حرکات افراطی در اسیلاتورها است ، که ممکن است نشانه هایی از تغییر روند پیش رو باشد. این هفته ، GME برای نشان دادن ریسک ممکن انتخاب شده است. نمودار 15 دقیقه ای GME آخرین نمایش دوشنبه گذشته با قیمت 96.73 دلار است. در روز پنجشنبه ، قیمت بالاتر رفت و معاملات در 349.22 دلار (117 درصد افزایش) گشایش شد. بالاترین سطح قیمت در روز پنجشنبه با 482.55 دلار و کمترین سطح در آنروز روز  به  113.69 دلار رسید. در روز جمعه ، قیمت مجدداً به سطح بالاتری (75٪ افزایش) یافت و سرانجام در آخر هفته با 325 دلار بسته شد. 
Powered by Froala Editor