با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

طلا در و ضعیت پایداری قرار دارد

نکات کلیدی 

•    قیمت طلا با ۰.۲٪ افزایش به ۱۴۱۹.۹۱ دلار  در هر اونس رسید.

•    نرخ معاملات آتی طلا نیز با کمی تغییر به ۱۴۱۹.۸۰ دلار در هر اونس رسید .


قیمت طلا در روز دوشنبه ، پیش از نشست بانک مرکزی آمریکا در این هفته، تثبیت شد، در همین حال، بازار ها به دنبال نشانه هایی از کاهش سیاست پولی در بزرگترین اقتصاد جهان هستند.

قیمت لحظه ای طلا در ساعت ۰.۴:۵۶ به وقت گرینویچ، با ۰.۲٪ افزایش به ۱۴۱۹.۹۱1 دلار در هر اونس رسید.قیمت طلا در هفته گذشته به دلیل داده های خوب اقتصادی آمریکا و تقویت دلار ، ۰.۰۵٪ ، کاهش یافت. 

نرخ معاملات آتی طلا نیز ، با کمی اختلاف به ۱۴۱۹.۸۰ ، دلار در هر اونس رسید.

" کونال شاه"، رییس تحقیقات موسسه نیرمال در بمبئی گفت: در این هفته جلسه فدرال رزرو برگزار می شود و احتمالا شاهد یک چشم انداز محتاطانه در مورد دلار هستیم که این امر به تضعیف دلار می انجامد، و در نهایت موجب تقویت قیمت طلا می شود.انتظار می رود، بانک مرکزی آمریکا در جلسات روزهای ۳۰ الی ۳۱ جولای ، نرخ بهره را به میزان ۰.۲۵ واحد، کاهش دهد. سرمایه گذاران ، همچنین به دنبال نشانه هایی مبنی بر کاهش احتمالی  بیشتر نرخ بهره ، هستند.

در روز چهارشنبه قیمت های بازار آتی ، خود را با کاهش ۰.۲۵٪ نرخ بهره، تنظیم کردند، و فقط شانس کمی برای کاهش ۰.۵٪، قائل هستند.

در اینحال، مذاکرات تجاری آمریکا و چین که محل آن به شانگهای تغییر یافته، در روز چهارشنبه، برگزار می شود. از آنجاییکه مذاکره کنندگان برای اولین بار ( بعد از آتش بس G20) ، مذاکرات شخصی خود را از سر می گیرند، انتظارات برای دستیابی به موفقیت در این مذاکرات، اندک است.

هلن لاو، تحلیلگر Argonaut Securities ، می گوید: اگر این مذاکرات همچنان به طول بیانجامد، بر رشد جهانی تاثیر منفی خواهد گذاشت. و باید انتظار داشته باشیم که سیاستهای انبساطی بیشتری از سوی بانک های مختلف جهان ، به اجرا در آید. این مطلب نیز می تواند بر افزایش قیمت طلا، موثر باشد.

وانگ تائو، تحلیلگر رویترز، می گوید: از نقطه نظر تحلیل تکنیکال، طلا در محدوده ۱۴۲۱ الی ۱۴۲۷ دلار، در نوسان است و با شکست هر کدام از این دو محدوده، جهت قیمت ، مشخص خواهد شد. 

SPDR Gold Trust ، بزرگترین صندوق مبادلات طلا در جهان ، گفت که میزان سهام آن در روز جمعه با ۰.۱۴٪ کاهش به ۸۱۸.۱۴ تن رسید.  

کمیسیون تجاری کالاهای آنی ( CFTC ) ایالات متحده،  در روز جمعه اعلام  کرد که ، صندق های مالی و مدیریت کنندگان سرمایه در COMEX ، موضع صعودی خود نسبت به طلا را کاهش دادند.

قیمت نقره نیز  با ۰.۱٪ کاهش به ۱۶.۳۸ دلار در هر اونس رسید.

در همین حال ، قیمت پلاتین، با ۰.۳٪ رشد به ۸۶۲.۲۷ دلار در هر اونس رسید. 


Sam Zarrin

Proficient Forex