با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

سقوط 25درصدی ریپل بعد از طرح شکایت کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا

  سقوط دوباره ریپل در روز چهارشنبه پس از طرح شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اتفاق افتاد ،چرا که این کمسیون با ادعای اینکه ریپل ، یک شرکت بلاکچین با ارتباط با ارز رمزپایه است اقدام به ارائه  1.3 میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده نموده است .

 

براساس داده های سایت بازار ارزهای رمزنگاری شده کوین دیسک، ریپل  تقریباً 25٪ تا حدود سطح 35 سنت در صبح چهارشنبه افت ثبت کرد. این ارز مجازی روز سه شنبه پس از اعلام پیش بینی ریپل و اقدامات قانونی علیه آن تا 17 درصد کاهش یافت.

 

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از ریپل و دو نفر از مدیران آن ، مدیر عامل شرکت برد گارلینگهاوس و بنیانگذار آن کریس لارسن شکایت کرده است. در این شکایت طرح شده از سوی آژانس فدرال عنوان شده  که ریپل باید به عنوان یک اوراق بهادار - مانند یک سهام از این شرکت مطرح شود نه - به عنوان کریپتو .

 

به گفته استفانی آواکیان ، مدیر بخش اجرائی  کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا " ادعا می شود که ریپل ،لارسن و گارلینگ هاوس در پیشنهاد فروش میلیاردها ریپل به سرمایه گذاران خرد ناموفق بودند که این باعث محرومیت خریداران از شفاف سازی بالقوه و کافی در مورد تجارت XRP و ریپل گردید ، و این یعنی نقض محافظت های طولانی مدتی که  برای ما در سیستم قوی بازار عمومی مهم است .


ریپل با بیان اینکه XRP یک ارز الکترونیک است و لازم نیست به عنوان یک قرارداد سرمایه گذاری ثبت شود ، این موضوع را انکار می کند. این شرکت زمان شکایت را زیر سوال برد - رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، جی کلیتون به زودی استعفا خواهد داد - و گفت که دولت ایالات متحده و دیگر نهادهای نظارتی قبلاً وضعیت ارز ریپل را گزارش داده اند.

 

با توجه به داده های کوین مارکت کپ، ریپل جایگاه خود را به عنوان سومین ارز رمزنگاری شده در جهان از دست داده است ،با اینحال بنظر می رسد  ارزش تتر در تجارت ارزهای رمزنگاری افزایش یافته است.

 

  برچسب "اوراق بهادار" مهم است زیرا می تواند ریپل را تحت قوانین دقیق و جدیدی قرار دهد ، و این به شدت بر ریپل تأثیر می گذارد. ریپل 55 میلیارد از کل 100 میلیارد توکن ریپل را در اختیار دارد و حتی از فروش برخی از دارایی های XRP خود در هر سه ماه درآمد کسب می کند.


XRP توسط بنیانگذاران ریپل در سال 2012 ایجاد و توزیع شده است و هدف آن تسهیل انتقال سریع فرامرزی است. قیمت XRP همزمان با بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه در سال جاری افزایش یافته است ، با این وجود هنوز حدود 90٪ از اوج خود در اواخر 2017 پایین است.

 

شرکت ریپل به طور خصوصی 10 میلیارد دلار ارزش دارد و توسط غول خدمات مالی ژاپنی یعنی هلدینگ SBI ، بانک اسپانیایی سنتندر و شرکت های برتر سرمایه گذاری از جمله اندرسون هوروویتز ، لایت اسپید و پیتر تائیلز فاوند  پشتیبانی می شود.

 

ریپل تهدید کرده بود که دفتر مرکزی خود را به دلیل عدم وضوح نظارت به خارج از ایالت متحده منتقل خواهد کرد .و لندن ، سوئیس ، سنگاپور ، ژاپن و امارات متحده عربی را به عنوان مکان های بالقوه برای این  انتقال در نظر دارد. 

 

Powered by Froala Editor