با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

سقوط قیمت نفت به دلیل ترس از شیوع دوباره کرونا،ذخایر انبارها در حال افزایش است

  •   بعد از افت 2.36 دلار در روز چهارشنبه معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با افت 26 سنت یا 0.7٪ به 37.45 دلار به ازاء هر بشکه در ساعت 02:45 پنج شنبه به وقت گرینویچ رسید .

  •   پس از سقوط 2.32 دلار در روز چهارشنبه ،معاملات آتی نفت خام برنت 30 سنت یا 0.7٪ کاهش یافت و ،  به 40.01 دلار در هر بشکه رسید.

با تداوم تنزل تا بیش از 5 درصد نسبت به قیمت قبل ، قیمت نفت روز پنجشنبه سقوط کرد و میزان موجودی نفت خام ایالات متحده را افزایش داد و نگرانی از بازگشت دوباره کوید 19 موجب کاهش تقاضای سوخت گشت .

پس از سقوط 2.32 دلار در روز چهارشنبه ،معاملات آتی نفت خام برنت 30 سنت یا 0.7٪ ، افت ثبت کرد و  به 40.01 دلار در هر بشکه رسید. درست قبل از شروع قرنطینه همه گیری و درگیری کشمکش قیمت نفت بین عربستان سعودی و روسیه ، قراردادهای یک روز قبل ،  بالاترین رکورد قیمت خود را از اوایل ماه مارس داشتتند  .

 

  فروش فوق العاده روز چهارشنبه بعد از آن صورت گرفت كه اطلاعات دولت آمریكا نشان داد كه ذخایر نفت خام 1.4 میلیون بشكه افزایش یافته است و موجودی سیاهه ها در بازار برای سومین هفته به ركورد بالایی رسیده است.

 

با این حال ، تحلیلگران گفتند که این امر بیشتر ناشی از شناوری محموله های عربستان سعودی در پالایشگاه های ایالات متحده در زمان افت قیمت در ماه مارس بوده است. به زودی این محموله ها کمتر می شوند.

 

نگرانی از موج دوم موارد ابتلا به کوید 19 در چندین ایالت آمریكا ، كه بازگشایی ها صورت گرفته بود ، و شیوع سریع ابتلا در آمریکای جنوبی و ایالات جنوبی وجود دارد

 

  به گفته ناظران بازار ، آسیا افزایش مصرف سوخت را پیش بینی می نماید.  

 

"لاچلان شاو" رئیس تحقیقات کالاها و بانک ملی استرالیا ، گفت: "آخرین روندها دلگرم کننده نیستند."

 

حتی با برداشته شدن محدودیت ها و قرنطینه، مردم به دلیل خطرات در خانه خواهند ماند.

 

استفن اینز ، استراتژیست بازار ، گفت که داده های  گوگل نشان می دهد که رانندگی در تگزاس ، فلوریدا و تا حدی کالیفرنیا کمتر شده است.

 

خطوط هوائی کنتاس، پرچمدار هواپیمایی استرالیا ، در یادآوری یکی دیگر از مشکلات تقاضای سوخت ، روز پنجشنبه گفت که انتظار می رود سفرهای بین المللی حداقل تا ژوئیه 2021 دوباره از سر گیرد ، زیرا درحال حاضر یک پنجم نیروی کار این خطوط هوائی کاهش یافته و  100 هواپیما از کادر هوائی خارج شده است

 

شاو گفت: "این واقعیت وجود دارد که برای بازسازی  و احیای خطوط هوائی احتمالاً سه تا چهار سال بازاریابی  مورد نیاز است. 

Powered by Froala Editor