با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

سرمای تگزاس و قیمت نفت، تقویم اقتصادی امروز ،آمار تورم انگلیس و قیمت بیت کوین

  با وجود خوش بینی روزافزون نسبت به توزیع واکسن ، شروع معاملات بازار اروپا شروع متفاوتی بود.خوش بینی در مورد بهبود اقتصاد جهانی در سال جاری همچنان رو به رشد است زیرا تعدادی از کشورها شروع به واکسیناسیون جمعیت خود نموده و برای بازگشایی اقتصاد خود تلاش می کنند.

FTSE 100 نمودار صبح امروز در سطح 6763.0 کاملاً بصورت فلت بود

CAC 40 فرانسه امروز صبح در 5786.0 با 0.1٪ افت قیمت مواجه شد

معاملات DAX آلمان که در 14066.0 با 0.1٪ افزایش گشایش شد

آمار تورم انگلیس در ژانویه نشان از افزایش دارد.ارقام تورم انگلیس در ژانویه از 0.6٪ در دسامبر به 0.7٪ افزایش یافت که ناشی از افزایش قیمت ها در تعدادی از بخش ها بود.

شاخص قیمت مصرف کنندگان در 12 ماه منتهی به ژانویه 0.9٪ افزایش یافت در مقایسه با 0.8٪ گزارش شده در دسامبر که هزینه های مسکن نیز در آن لحاظ شده است.


اداره آمار ملی اعلام کرد: "آمار فروش مبلمان و کالاهای خانگی ، رستوران ها و هتل ها ، غذا و حمل و نقل بیشترین سهم رو به افزایش را در تغییر نرخ 12 ماهه ژانویه 2021 داشتند ، در حالی که افت قیمت لباس و کفش تأثیر نزولی داشت."

آیا انگلیس می تواند تا ماه سپتامبر دو دوز واکسن به همه بزرگسالان ارائه دهد؟ آمار نشان می دهد انگلیس قادر است تا اوت یا سپتامبر دو دوز واکسن کرونا ویروس به همه بزرگسالان ارائه دهد.

کلایو دیکس ، رهبر گروهی که در شکل گیری استراتژی خرید واکسن در انگلیس است ، به اسکای نیوز گفت که این کشور از خرید سریع داروهای مختلف از چندین تولید کننده بهره مند شده است و در ماه های آینده تعداد بیشتری مورد تصویب قرار می گیرد تا هر گونه خلا جبران شود.

روحیه سرمایه گذاران آلمانی با چشم انداز خوش بینانه افزایش می یابد

 

  آخرین داده های موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان ZEW نشان داده است که روحیه سرمایه گذاران در آلمان در ماه فوریه بیش از حد انتظار افزایش یافته است به این امید که با بازگشایی اقتصاد ، مصرف و هزینه ها افزایش یابد.

 

این نظرسنجی بیانگر آن است که میزان تمایل اقتصادی سرمایه گذاران در 71.2 واحد در مقایسه با 61.8 در ژانویه است. این به وضوح بهتر از رقم  59.6 پیش بینی شده توسط نظرسنجی رویترز بود.

 

کارشناسان بازار مالی نسبت به آینده خوش بین هستند. آنها اطمینان دارند که اقتصاد آلمان طی شش ماه آینده به مسیر رشد باز خواهد گشت، رئیس ZEW ، وامباخ گفت:" انتظار می رود که آمار مصرف و تجارت خرده فروشی به طور قابل توجهی بهبود یابد ،اما این بهبود همراه با انتظارات تورمی بالاتر است."

تعطیلی فعلی مراکز آلمان اخیراً تمدید شده اما قرار است در 7 مارس به پایان برسد ، آنگلا مرکل ، صدراعظم اعلام کرد که اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

 

  در آمریکا وزیر خزانه داری ، جانت یلن ،اعلام کرد :  کشور باید با برنامه بسته حمایتی 1.9 تریلیون دلاری خود را به سوی "بزرگ شدن" اقتصاد و رهائی از بیماری همه گیر حرکت نماید. همچنین بایدن در مورد طیف گسترده ای از موضوعات در یک پخش تلویزیونی اظهار نظر کرد ، او درباره همه گیری ، رابطه با چین ، برابری نژادی و پلیس بحث کرد.

 

ژاپن برنامه واکسن ویروس کرونا را آغاز می کند

  ژاپن با شروع برنامه واکسن خود با فایزر در توکیو ، شروع به تلقیح جمعیت خود در برابر ویروس کرونا کرده است. کارمندان مرکز پزشکی توکیو از اولین کسانی هستند که واکسینه شده اند و حدود 3.7 میلیون نفر پرسنل پزشکی دیگر و سپس 3.7 میلیون نفر بالای 65 سال واکسینه می شوند.

این بدان معناست که ژاپن آخرین کشور گروه هفت است که واکسیناسیون جمعیت خود را آغاز می کند.

 

فارکس: بیت کوین برای اولین بار از مرز 50 هزار دلار گذشت

 

معاملات GBP / USD دیروز در 1.38825 بسته شدند

 

EUR / GBP در معاملات اولیه با 0.87010 واحد افت 0.1 درصدی را تجربه کرد.

 

در همین حال ، EUR / USD با 0.1 درصد کاهش به 1.20798 رسید.

 

  بیت کوین امروز 0.3٪ پایین تر و 50،410 دلار معامله شد ، که دیروز برای اولین بار مرز 50،000 دلار را شکست. اخبار مربوط به سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری تسلا از ارز رمزنگاری شده پشتیبانی می کند و گزارش می دهد که بانک های بزرگ آمریکایی مانند مورگان استنلی و جی پی مورگان می توانند ورود ملون بی ان وای  BNY Mellon به بازار را دنبال کنند .

کالاها: سرمای ناگهانی در تگزاس نگرانی های عرضه نفت را افزایش می دهد

 

  افزایش قیمت های اخیر نفت با توجه به مسائل عرضه مورد بحث قرار گرفت. موجی از هوای سرد به چاه ها و پالایشگاه های تگزاس ، بزرگترین ایالت تولیدکننده در ایالات متحده برخورد کرده است ، که به عقیده تحلیلگران سیتی گروپ ، موج سرما می تواند 2 میلیون بشکه تولید روزانه شیل را مختل کرده و باعث اختلال در پالایشگاه ها شود.

 

همچنین نگرانی های فزاینده ای درباره تنش در خاورمیانه نفت خیز وجود دارد. سربازان مورد حمایت عربستان سعودی و نیروهای مورد حمایت ایران در یمن اخیراً چندین برخورد داشته اند و این نگرانی را در مورد اختلال در تأمین برق ایجاد کرده است.

 

به گزارش رویترز ، با این حال ، مقابله با ترس از عرضه گزارش هایی است که اوپک پلاس ، امسال برای کمک به حمایت از قیمت ها ، تولید خود را کاهش داده است ، اوپک کاهش تولید را پس از آوریل آغاز می کند. عربستان سعودی ، بزرگترین تولید کننده نفت جهان ، موافقت کرد 1 میلیون بشکه از تولید روزانه خود را کاهش دهد ، اما ماه آینده  این توافق به پایان می رسد.

 

هر بشکه معاملات نفت برنت در اوایل معاملات 0.3٪ بالاتر و 63.44 دلار معامله شد ، در حالی که نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز با 0.3٪ افزایش به 60.27 دلار رسید.

 

  داده های هفتگی سهام نفت خام API آمریکا امروز در ساعت 2130 به وقت گرینویچ منتشر می شود. پیش بینی ها حاکی از آن است که بازارها در هفته منتهی به 12 فوریه انتظار کاهش سهام نفت خام حدود 2.2 میلیون بشکه ای را دارند.

 

طلا امروز هر اونس طلا با قیمت 1793 دلار معامله شد ، در حالی که نقره نیز با 27.31 دلار معامله شد.

 

رویداد اصلی در تقویم اقتصادی آمار خرده فروشی ایالات متحده در 1330 به وقت گرینویچ و صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال FOMC است که در 1900 به وقت گرینویچ منتشر می شود.

همچنین آمار شاخص هزینه های مصرف کنندگان بانک کانادا در ساعت 1330 به وقت گرینویچ منتشر خواهد شد.

Powered by Froala Editor