با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

سخنرانی کریستین هاکسبی و آمار و ارقام ضعیف

سخنرانی کریستین هاکسبی

بعد از سخنرانی کریستین هاکسبی برای کاهش نرخ بهره در ماه گذشته توقع حرکت نزولی بانک مرکزی بسیار پائین است اما احتمال کاهش نرخ دور از ذهن نیست .

هاکسبی در نشست 30 مه اظهار داشت نرخ بهره به همان میزانی که بود ثابت می ماند.

از آنجائیکه بانک فدرال رزرو هیچ تصمیمی برای کاهش نرخ بهره نگرفته است ، حتی ارائه پیشنهاد نرخ بهره ممکن است دلار آمریکا را به سطحی پائینتر برساند در نتیجه این تصمیم عملا دلار نیوزلند را تقویت خواهد کرد .

حرکت قیمت  به سوی 0.66 بازگشت از سطح حمایت 0.65 است .این حرکت کاهش نرخ بهره برای دلار نیوزلند را راحت تر می نماید .

اکثر آمار ارقام ضعیفی ارائه نمودند

ارقام تولید ناخالص ملی سه ماهه اول سال، رقمی بهتر از پیش بینی 2.5% در سال ارائه نمود،از 30 ماه مه آمار جهانی ضعیفی اعلام شد.از جمله آمار نرخ مسکن ماه مه 3.2 -% از آمار 2.7% به میزان 2.3% کاهش داشت، آمار خرید کارتهای اعتباری 0.5%- و آمار شاخص خرید مدیران در بخش تولیدی (کاهش از میزان 52.7 به رقم 50.2 ) را نشان می دهد.

تنها خبر خوب انتشار آمار سه ماهه اول فعالیت های تولیدی و شاخص خرید مدیران در بخش خدمات بود.

دلیل اینکه رئیس بانک مرکزی بصورت خوشبینانه ایی از بدون تغییر نگهداشتن نرخ بهره صحبت می کنند این است که قصد کاهش نرخ را در آینده  دارد اما در این جلسه تغییری در نرخ ایجاد نخواهد شد .

پیش بینی می شود در ماه اوت کاهش نرخ بهره صورت گیرد

در این هفته بنظر نمی رسد حرکتی در نرخ بهره صورت گیرد اما نشست 7 اوت بانک ذخایر نیوزلند فرصت خوبی برای انتشار اخبار جدید است .تا آنوقت انتشار ارقام کلیدی سه ماهه دوم مربوط به شاخص مصرف کنندگان را در تاریخ 16 جولای خواهیم داشت و میزان آمار بیکاری سه ماهه دوم در 6 اوت یک روز قبل از نشست نرخ نقدینگی را خواهیم داشت.ارقام نرخ مسکن ماه جولای در همان روز نشست منتشر خواهد شد . تضعیف هر یک از آمار، نرخ بهره را به کاهش 25 پوینتی می رساند و نرخ رسمی نقدینگی را به 1.25 % سوق خواهد داد .که به نظر بسیار محتمل است .

مراقب حرکات سریع کوتاه مدت باشید 

در پی افت دلار در بعد از ظهر چهارشنبه روز ملاقات اعضاء بانک ذخایر آمریکا دلار نیوزلند و دلار استرالیا نسبت به همتایانش  تا حدی بدون تغییر ماندند . احتمالا عواملی چندی توازن دلار نیوزلند را در روند نزولی حفظ می کند با وجودی که بازارهای اخیرا نسبت به تشدید تنش های تجاری پس از جلسه G20 در این هفته اخیر خوشبین تر شده اند، تیم تجاری ما هنوز انتظار دارد که ایالات متحده تغییر تعرفه ها را امسال یک دوره دیگر تنظیم کند. علاوه بر این، اطلاعات ضعیف، همراه با افزایش کسری حساب جاری و شرایط ناپایدار تجاری، همچنان در چشم انداز اقتصادی شک و تردید مشاهده می شود
در پی نشست بانک مرکزی نیوزلند، نرخ ها و بازار های فارکس  20٪ احتمال کاهش نرخ دارد. همانطور که انتظار می رود بانک مرکزی نرخ ها را ثابت نگه می دارد. تاثیر کوتاه مدت این امر بر دلار نیوزلند محدود است اما در بلندمدت، نشان دهنده 27 پوینت کاهش قیمت تا پایان سال 2019 و 35 پوینت تا ژوئن 2020 است که نشان دهنده عدم اطمینان بازار در مورد اینکه آیا بانک مرکزی نیوزلند در فصل های آینده به میزان 1.25٪ کاهش خواهد یافت. در مجموع، افزایش نرخ بهره گذراست دلار نیوزلند در برابر دلار آمریکا  در سه ماهه سوم احتمالا به میزان  0.63 در سال 2020 بهبود خواهد یافت.