با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

ریاست جمهوری بایدن ،بازگشت براگزیت و پاندمی

  از بعد از ظهر جمعه ، بیشتر رسانه ها آماده هستند تا جو بایدن را بعنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده معرفی کنند. با این حال ، انتظار نداشته باشید که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی بدون هیچ گونه درگیری از کار کناره گیری کند زیرا او قبلاً در چندین ایالت بازشماری آرا را درخواست کرده و در سایر ایالات نیز دادخواست شکایت داده است. در انگلستان براگزیت به عنوان سر خط خبرهای اصلی بازمی گردد زیرا در این هفته در اواسط ماه ، ظاهراً "آخرین مهلت" برای توافق تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا اعلام شده است. بوریس جانسون از انگلیس و فون درلاین از اتحادیه اروپا دیروز شنبه دیدار داشتند. علاوه بر این ، ویروس کرونا در ایالات متحده دوباره در حال ظهور مجدد است ، جمهوری خواهان و دموکرات ها دوباره متحد خواهند شد تا بسته های حمایتی مالی جدیدی را در اسرع وقت ارائه نمایند! با وجود تقویم اقتصادی سبک در این هفته ، درام اصلی ممکن است در ایالات متحده و اروپا حاکم شود!

 

  بیایید فرض کنیم که جو بایدن تا دوشنبه صبح به عنوان رئیس جمهور منصوب انتخاب شود. این برای بازارها چه مفهومی در بر دارد؟ چرا سهام این هفته بالاتر است و چرا دلار آمریکا کاملاً در حال نابودی است ؟ با روشن شدن پیروزی جو بایدن در اواخر هفته گذشته ، بازار شروع به قیمت گذاری یک بسته محرک مالی جدید کرد ، حتی اگر تا پایان دوره دونالد ترامپ با آن موافقت نشود (تا20 ژانویه 2021) . دلیل این امر این است که دموکرات ها خواهان یک بسته بزرگ هستند که به معنای پول بیشتر در سیستم  مالی(دلار آمریکا پایین) و صرف شدن پول بیشتر در (سهام) است. دوم ، اگرچه برخی ایالت ها ممکن است تا پایان سال طول بکشد تا اعضاء خود را در سنا مشخص کنند ، اما به نظر می رسد جمهوری خواهان کنترل سنا را حفظ خواهند کرد. به همین ترتیب ، توازن برقرار خواهد شد . افزایش مالیات بر درآمد برای شرکت ها و مودیان شرایط را برای بایدن دشوارتر خواهد کرد. سرانجام ، حس خوش بینی وجود دارد که جمهوری خواهان و دموکرات ها می توانند با هم کار کنند. جو بایدن و رهبر اکثریت مجلس سنا میچ مک کانل با هم صفوف سنا را پشت سر خواهند گذاشت. آن ها دوستان نزدیکی هستند.احتمال رسیدن توافق بین آنها بیشتر است. با این حال ، تا 20 ژانویه ، دونالد ترامپ در مقام  رئیس جمهوری باقی می ماند. در چند ماه آینده عدم اطمینان و عدم ثبات وجود خواهد داشت. آیا انتقال مسالمت آمیز قدرت صورت خواهد گرفت؟ آیا ترامپ به سیاست های تجاری تهاجمی خود ادامه خواهد داد؟ آیا به زودی بسته محرک مالی ارائه می شود و اگر چنین است ، به چه میزان است؟ طی چند ماه آینده بازارها در جستجوی پاسخ این سوالات خواهند بود.

 

  جمعه سیزدهم نوامبر زمانی است که مهلت مقرر 30 اکتبر در مورد توافق براگزیت  به پایان می رسد. هفته گذشته ، مقامات برای ادامه گفتگوها در بروکسل دیدار کردند و روز شنبه ، نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون و رئیس اتحادیه اروپا اورسولا فون درلاین دیدار خواهند کرد. اگرچه اتحادیه اروپا مواضع خود را در مورد شیلات بهبود بخشیده است ، اما هنوز مواردی وجود دارد که هر دو طرف از یکدیگر فاصله دارند ، که شامل کمک های دولتی و تقاضای اتحادیه اروپا برای یک نهاد نظارت مستقل برای نظارت در توافق جدید است. کمتر از 2 ماه از سال باقی مانده است و باید به زودی توافقی انجام شود تا هنگام نشست 26 نوامبر به پارلمان اتحادیه اروپا ارائه شود. طی 3 هفته آینده احتمال ایجاد نوسانات زیادی در پوند و شاخص سهام تایمز FTSE وجود دارد!

 

  ویروس کرونا به دلیل انتخابات ایالات متحده این هفته خارج از مرکز توجه بود . با این حال ، با شیوع کرونا در انگلستان بوریس جانسون مجبور شد روز پنجشنبه کشور را یکبار دیگر تعطیل اعلام کند. بنظر می رسد ویروس بار دیگر در انگلیس پخش شده است. محدویت در خانه ماندن به غیر از دانشگاه ها ، کالج ها ، مدارس و مشاغل تولیدی اعمال شده و این وضعیت تا 2 دسامبر ادامه دارد. بانک انگلیس خرید طلا را در روز پنجشنبه به 150 میلیارد پوند افزایش داد و چشم انداز تولید ناخالص داخلی فصل 4 انگلیس را به 2٪ - تغییر داد. بعلاوه ، وزیر مالی سوناک در مقابل پارلمان گفت که انگلیس برنامه 80٪ دستمزد را تا ماه مارس تمدید خواهد کرد.

 

  سایر کشورهای اروپایی مانند اسپانیا ، ایتالیا ، آلمان ، ایرلند و فرانسه همچنان تحت برخی از محدودیت ها یا تعطیلی های ملی قرار دارند. بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که آنها در جلسه بعدی خود در ماه دسامبر رویکردهای جدیدی را اعمال خواهند کرد زیرا داده های ماه اکتبر نشان داد که سرعت رشد در سراسر اروپا بر تولید ناخالص داخلی فصل چهارم تأثیر می گذارد.

 

در ایالات متحده ، هنگامی که همه نگاهها به انتخابات ریاست جمهوری معطوف بود ، تعداد موارد ویروس کرونا از روزانه 100000 نفر گذشت و این روند همچنان رو به رشد است. اگرچه به احتمال زیاد تعطیلی ملی وجود نخواهد داشت ، اما برخی از ایالت ها ماسک زدن را در مراکز عمومی اجباری می کنند ، و مراکز آموزشی دوباره به وضعیت یادگیری مجازی برای دانشجویان بازمی گردند و ظرفیت رستوران ها و بارها را کاهش می دهند. کمیته سیاست بازار آزاد فدرال روز پنجشنبه تشکیل جلسه داد و اظهار داشت که آنها باسیاست رویکرد کاهشی نرخ و تخصیص بسته به ارزش 80 میلیارد دلار خزانه در ماه و 40 میلیارد دلار اوراق قرضه با پشتوانه رهنی ثابت باقی خواهند ماند. کمیته به احتمال زیاد منتظر است ببیند چه میزان بسته حمایتی مالی قبل از اقدام بعدی در دسترس خواهد بود

اگرچه فصل گزارش درآمد در حال پایان است ، اما هنوز چند شرکت در این هفته گزارش به ارائه آمار خود می پردازند. موارد برجسته به شرح زیر است: BRK.A / B ، MCD ، KODK ، LYFT ، AMAT ، CSCO ، DIS ، TCHEY ، PDD ، JCP ، DKNG

 

هفته دوم ماه معمولاً تقویم اقتصادی کندی به همراه دارد و این ماه نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال ، ما منتظر گزارشاتی از انگلستان هستیم و تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی نیوزلند خواهیم بود. سایر اطلاعات مهم اقتصادی به شرح زیر است:

 

شنبه

 

چین: تراز تجاری (اکتبر)


دوشنبه

 

ژاپن: جزئیات نشست بانک مرکزی ژاپن

آلمان: تراز تجاری (سپتامبر)


سه شنبه

 

استرالیا: ضریب اطمینان تجاری (اکتبر)

چین: نرخ تورم (اکتبر)

چین: شاخص بهای تولید کننده( اکتبر)

انگلستان: تغییر آمار مطالبات بیکاری (اکتبر)

آلمان: ارائه آمار شاخص تمایلات اقتصادی توسط موسسه تحقیقات اروپا (اکتبر)


چهار شنبه

 

استرالیا:ارائه آمار شاخص اطمینان مصرف کنندگان توسط موسسه وست پک ( اکتبر )

نیوزیلند: تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی نیوزلند 

موجودی های نفت خام


پنج شنبه

 

ژاپن: سفارشات ماشین آلات (سپتامبر)

ژاپن: شاخص بهای تولیدکنندگان(اکتبر )

استرالیا: انتظارات آمار تورم مصرف کنندگان (نوامبر)

آلمان: آمار نهایی نرخ تورم (اکتبر)

انگلستان: تراز تجاری (سپتامبر)

انگلستان: نرخ رشد تولید ناخالص داخلی فصلی (فصل سوم)

انگلیس: آمار تولیدات صنعتی (سپتامبر)

اروپا: تولیدات صنعتی (سپتامبر)

ایالات متحده: آمار اولیه مطالبات بیکاری (هفته منتهی به 7 نوامبر)

ایالات متحده: نرخ تورم (اکتبر)


جمعه

 

موسسه مدیریت تجاری نیوزلند ( اکتبر )

اروپا: نرخ رشد تولید ناخالص داخلی فصل سوم 

اتحادیه اروپا: تراز تجاری (سپتامبر)

آمار استخدامی اروپا فصل سوم

ایالات متحده: شاخص بهای تولید کنندگان (اکتبر)


نمودار هفته:نمودار روزانه یوان چین در برابر دلار آمریکا: USD / CNH 

 

این هفته نمودارهای زیادی برای انتخاب وجود داشت ، از جمله حرکت بالای 7٪ در اس اند پی 500 ، 8.5٪ حرکت در نزدک صد ، 1.75٪ حرکت نزولی در DXY ، 11.5٪ حرکت بالای بیت کوین و نایکی که به اوجی رسید که از سال 1991 دیده نشده است! با این حال ، به نظر می رسد، USD / CNH بیشتر ،ین توجه را بخود جلب می کند ، زیرا فعالان بازار روابط بهتری با چین را تحت ریاست جمهوری جو بایدن تصور می کنند.

د

 

  در 1 سپتامبر ، USD / CNH با الگوی دابل تاپ در نزدیکی 6.8375 شکسته شد. در روند نزولی ، قیمت در یک کانال بسیار منظم از بالاترین قیمت های 27 ماه  می تا پایین ترین سطح قیمت جمعه 6.5854 رسید. با این حال ، هفته گذشته ، این جفت ارز بسیار بی ثبات بود. در شب انتخابات ، این جفت ارز با جهشی در بالای کانال به 6.7741 رسید (این زمانی بود که ترامپ برتری خود را اعلام کرد) ، پیش از تغییر جهت و بسته شدن معاملات در پایین ترین قیمت کانال به سطح 6.6192 رسید ،(زمانی که بایدن در مرحله اول انتخاب شد). در روز جمعه ، این جفت ارز از پایین ترین سطح 161.8٪ فیبوناچی از پایین ترین سطح 20 ژانویه تا بالاترین سطح 27 ماه می ، نزدیک 6.6138 سطح رسید. همچنین قیمت در پائین کانال منظمی که به زیبایی در آن محدود شده بود شکسته شد. قیمت هدف در یک دابل تاپ ، ارتفاع الگویی است که به خط گردن دابل تاپ اضافه شده است ، که نزدیک سطح قیمت 6.4840 قرار می گیرد. سطح خط حمایت بعدی در اواخر ماه مه 2018 در  حدود 6.42 قرار می گیرد! RSI در وضعیت واگرایی قرار دارد ، بنابراین ممکن است قبل از پایین آمدن سطح قیمت شاهد بازگشت دوباره قیمت به کانال باشیم. ناحیه مقاومت تا شب انتخابات در نزدیکی 6.7741 قرار گرفت. در بالای آن ، مقاومت بعدی در نزدیکی پایین خط گردن در سطح 6.8365 بود.

Powered by Froala Editor