با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

رویدادهای هفته پیش رو بایدن و شروع انتقال قدرت ، ویروس کرونا ، بازگشت براگزیت

  دوشنبه آخرین روز ماه نوامبر است و احتمال بروز نوساناتی وجود دارد ،در هفته ای که گذشت برای کوتاه مدت در ایالات متحده ، چندین عنوان خبری وجود داشت که موجب عدم ثبات در بازار شد. جو بایدن ، رئیس سابق بانک فدرال رزرو، جانت یلن را به عنوان انتخاب خود برای وزیر خزانه داری معرفی کرد ، شاخص داوجونز ایالات متحده برای اولین بار به بالاتر از 30000 رسید و هفته دیگری از مذاکرات متوقف شده توافق تجاری براگزیت نیز سپری شد ، این در حالی است که در لندن این هفته گفتگوهای رو در رو مجدد از سر گرفته خواهد شد. اخبار مثبت از شرکت داروئی فایزر و استرا زنکادر اوایل هفته سرانجام کمرنگ شد ،چرا که آسترا زنکا اظهار داشت که داده ها ممکن است به اندازه گزارش اولیه قوی نباشد (این خبر ممکن است دلیل کاهش 10 درصدی بیت کوین در روز پنجشنبه باشد!) با این حال ، در روز جمعه نرخ بهره در انگلستان بین 0.9 و 1.0 سقوط کرد و این نشان دهنده عملکرد  و برنامه اجرای تعطیلی مجدد است. این هفته انتشار عناوین بیشتری در مورد براگزیت ، بانک ذخایر استرالیا و انتشار لیست دستمزد و حقوق غیر کشاورزی در ایالات متحده برای ماه نوامبر مورد انتظار است.

 

گرچه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا هنوز ریاست جمهوری جو بایدن را نپذیرفته است ، اما بایدن توجیهات روزانه را دریافت می نماید و انتقال ریاست جمهوری شروع شده است. روز جمعه ، ترامپ گفت "مطمئناً" اگر آرای الکترال به بایدن داده شود ، او دفتر را ترک خواهد کرد. با این حال ، او هنوز ادعا می کند که انتخابات تقلب بوده و تا پایان به مبارزه خواهد پرداخت. در همین حال ، جو بایدن رئیس سابق بانک فدرال جانت یلن را به عنوان وزیر خزانه داری خود انتخاب کرده است. به عنوان رئیس فدرال رزرو ، رویکرد سیاست پولی جانت یلن رویکردی کاهشی در نرخ معیار بوده است. این ، ترکیبی مناسب با بانک فدرال برای تخصیص محرک های مالی و پولی بیشتر است. تخصیص محرک بیشتر برابر با تزریق بیشتر دلار آمریکا در سیستم است که به معنای پایین آمدن قیمت دلار و افزایش ارزش سهام است. بنابراین ، جای تعجب نیست که میانگین صنعتی داو جونز برای اولین بار از مرز 30،000 عبور کرد و با 2.5٪ +  در هفته گذشته بسته شد.

 

تا اواخر جمعه توافق تجاری براگزیت حاصل نشد و ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس گفت که "اختلافات اساسی" همچنان وجود دارد. مایکل بارنیه ، مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا ، همچنین به دیپلمات های ملی گفت که وی قادر نیست بگوید که آیا توافق تجاری تا پایان سال انجام می شود. گفتگوهای رو در رو قرار است از روز دوشنبه در لندن از سر گرفته شود. با این حال ، عنوان های خبری که می شنویم ، بی معنی بوده اند. تاریخ جلسه نهایی سال برای تصویب توافق تجاری توسط پارلمان اتحادیه اروپا 14 تا 17 دسامبر است. (توجه: روز جمعه ، پس از تعطیلی ایالات متحده ، مجله "تلگراف" در عنوانی اعلام كرد كه اتحادیه اروپا آماده است تا حقوق ماهیگیری براگزیت را بپذیرد. در افتتاح مجدد بازار در روز دوشنبه ، احتمالا بی ثباتی مجددی در جفت ارز یورو و پوند دیده می شود).

 

  در اوایل هفته ، خبر درخواست فایزر برای تأیید اورژانسی واکسن کوید 19 موجبات ایجاد هیجان در بازار شد. فایزر گفت كه این واكسن را می توان ظرف چند ساعت پس از تأیید برای افرادی كه بیشترین نیاز را دارند و كارکنان مراکز درمانی که در  خط مقدم هستند ، بکار ببرند. علاوه بر این ، شرکت دارویی آسترا زنکا در اوایل این هفته اخبار مثبتی در مورد واکسن ویروس کرونا اختصاص داد. با این حال ، روز پنجشنبه ، این شرکت به اشتباهات در آزمایشات واکسن اعتراف کرد ، که ممکن است منجر به مطالعاتی جدید شود. این خبر برای بازارها منفی بود و روز پنجشنبه بیت کوین را تحت تأثیر افت  10٪ - قرار داد. در مورد ویروس ، به نظر می رسد که با گذشت یک هفته از تعطیلی مراکز عمومی در انگلستان ، اقدامات جدی در جهت کاهش سرعت گسترش ویروس در حال انجام باشد. نرخ بهره در انگلستان از  نرخ قبلی 1 تا 1.1 به 0.9 و 1 کاهش یافت. در مورد نرخ انتشار  بیماری کرونا آمار ابتلا کمتر از 1 نفر  برای هر شخصی است که به ویروس مبتلا می شود ،و این  برای کسانی که تعطیلی 5 نوامبر را تصویب کردند ،به مفهوم  نفسی راحت کشیدن است. تعطیلی 4 هفته ای در تاریخ 2 دسامبر به پایان خواهد رسید و انگلیس برای کنترل ویروس به سیستم طبقه بندی شده خود بازمی گردد. اروپا هنوز در حال مبارزه با موج دوم است. با این وجود تعطیلی و محدودیت ها به کاهش سرعت گسترش بیماری در بسیاری از کشورها کمک می کند. در ایالات متحده ، آمار مبتلایان به حرکت صعودی ادامه می دهند. نظارت بر 2 هفته آینده مهم خواهد بود زیرا احتمال گسترش ویروس در تعطیلات شکرگذاری وجود دارد.

 

دوشنبه آخرین روز ماه نوامبر است و با این اوصاف ممکن است نوعی نوسان به خصوص در سهام مشاهده کنیم.که نوعی تعادل پایان ماه محسوب می شود ، به دست آوردن سود ممکن است پس از آنکه اس اند پی 500 تقریباً نزدیک 11.4٪ رسید، اتفاق بیفتد. علاوه بر این ، نشست بانک ذخایر استرالیا روز سه شنبه در مورد سیاست های پولی تشکیل جلسه می دهد ، پاول و منوچین روز پنجشنبه در کمیته بانکداری سنا شهادت می دهند و آمار حقوق و دستمزد در بخش غیرکشاورزی برای ماه نوامبر روز جمعه منتشر می شود. سایر اطلاعات مهم اقتصادی به شرح زیر است:

دوشنبه

 

ژاپن:  آمار خرده فروشی (اکتبر)

ژاپن: آمار تولیدات صنعتی (اکتبر)

چین: شاخص خرید مدیران  در بخش مراکز تولیدی توسط اداره ملی آمار  (نوامبر)

چین: شاخص خرید مدیران در بخش مراکز غیر تولیدی (نوامبر)

آلمان: آمار مقدماتی نرخ تورم (نوامبر)

کانادا: شاخص هزینه های تولید کنندگان   (اکتبر)

ایالات متحده: شاخص خرید مدیران شیکاگو (نوامبر)

ایالات متحده:آمار  فروش مسکن (اکتبر)

سه شنبه

 

آمار نهایی شاخص خرید مدیران  در بخش مراکز تولیدی جهانی (نوامبر)

ژاپن: تراز تجاری (نوامبر)

استرالیا: مجوزهای ساختمانی (اکتبر)

چین: شاخص خرید مدیران در بخش تولیدی کایژن(نوامبر)

استرالیا: تصمیمات نرخ بهره بانک ذخایر استرالیا

آلمان: آمار نرخ بیکاری (اکتبر)

اتحادیه اروپا: نرخ تورم (نوامبر)

کانادا: نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (فصل سوم)

ایالات متحده: شاخص خرید مدیران در بخش های تولیدی توسط موسسه مدیریت منابع (نوامبر)

چهار شنبه

 

نیوزیلند: تراز تجاری

استرالیا: نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (فصل سوم)

استرالیا: نمودار بسته حمایتی بانک ذخایر استرالیا 

ژاپن: شاخص اعتماد مصرف کنندگان (نوامبر)

اتحادیه اروپا: نرخ بیکاری (اکتبر)

اروپاشاخص هزینه های تولید کنندگان  (اکتبر)

ایالات متحده: تغییرات آمار اشتغال توسط موسسه اتوماتیک دیتا پروسسینگ  (نوامبر )

آمار موجودی های نفت خام

پنج شنبه

 

آمار نهایی جهانی شاخص خرید مدیران های  در بخش خدمات (نوامبر)

استرالیا: تراز تجاری (اکتبر)

استرالیا: وام های مسکن (اکتبر)

چین:  شاخص خرید مدیران در بخش خدمات کایژن  (نوامبر )

اتحادیه اروپا: آمار خرده فروشی (اکتبر)

ایالات متحده: آمار ارائه شده موسسه مدیریت منابع شاخص خرید مدیران در بخش مراکز غیر تولیدی  (نوامبر)

ایالات متحده: رئیس بانک فدرال پاول و وزیر خزانه داری منوچین در کمیته بانکی سنا شهادت خواهند داد

 

جمعه

 

استرالیا: آمار نهایی خرده فروشی (اکتبر)

آلمان: آمار سفارشات کارخانجات (اکتبر)

اروپاشاخص خرید مدیران در بخش ساخت و ساز (نوامبر)

انگلستانشاخص خرید مدیران در بخش ساخت و ساز (نوامبر)

کانادا: آمار تراز تجاری (اکتبر)

کانادا: تغییرات آمار اشتغال (نوامبر)

ایالات متحده: حقوق و دستمزد غیر کشاورزی (نوامبر)

ایالات متحده:آمار سفارشات کارخانه (اکتبر)

نمودار هفته: 

چارت روزانه XAU / USD (طلا- دلار)

 

 

Powered by Froala Editor