با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

حرکات مثبت بازار و ثبات نسبی دلار آمریکا

  پس از صعود بازارهای ایالات متحده و آسیا به بالاترین رکورد جدید ، امروز صبح بازارهای اروپا معاملات را در سطح قابل توجهی آغاز کردند.امضای لایحه جدید ایالات متحده و توافق لحظه آخری براگزیت وضوح کافی برای بازارها را فراهم کرد ، اما برخی از عدم اطمینان این جریانات را خبر می دهند.


  در فارکس دلار در برابر یورو و پوند کمی ثبات یافته است

FTSE 100  سطح قیمت شروع معاملات در سطح بالائی قرار دارد

 

آخرین سطح قیمت بسته شدن معاملات FTSE 100  در 6547.3 بود که با 0.5٪ افزایش در سطح  6577.5  معاملات شروع شد. بازارهای انگلیس در اوایل 24 دسامبر ، هنگام رونمایی ازتوافق براگزیت تا  روز دوشنبه بسته ماند. این بدان معناست که امروز اولین فرصت برای پیشروی غیرمنتظره FTSE 100 است.

 

  شاخص های اروپا: شروع رکورد بالا برای شاخص داکس 

 

شروع معاملات CAC 40  فرانسه 0.6٪ بالاتر از 5683.0 در 5616.1  انجام شد.

 

شروع معاملات داکس آلمان با  0.7٪ در 13882.0 صورت گرفت- سطح قیمت جدید - پس از پایان جلسه روز دوشنبه در 13788.5 بود.


  فرصت امروز معاملات با شاخص ها 

بازارهای ایالات متحده به بالاترین رکورد رسیدند

 

بازارهای ایالات متحده در رکورد جدید بسته شد ، که ناشی از تأیید دیرهنگام رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ در مورد لایحه بسته حمایتی اقتصادی جدید 2.3 تریلیون دلاری برای کمک به بزرگترین اقتصاد جهان برای رهائی از آثار شیوع ویروس کرونا بود.

 

معاملات اس اند پی  با 1٪ افزایش تا پایان روز دوشنبه در 3738.1 بسته شد ، در حالی که معاملات  DJIA با 0.7٪ افزایش در 30416.0 بسته شد. شاخص های آسیایی نیز با پشتیبانی "نی کی 225 " به بالاترین سطح در 30 سال گذشته رسید

 

هنوز در مورد لایحه بسته حمایتی اقتصادی اختلاف نظر وجود دارد. ترامپ اظهار می دارد که می خواسته چک های حمایتی شخصی آمریکایی ها از 600 دلار به 2000 دلار افزایش یابد. مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها تلاش کرده اند با تحت فشار قرار دادن و تجمیع آراء روز دوشنبه این مبالغ را افزایش دهند ، اما مشخص نیست که آیا می توانند از مجلس سنا تحت کنترل جمهوریخواهان عبور می کند یا خیر.

 

  برای "لحظات دست انداز براگزیت " آماده باشید

 

بازارها نسبت به توافق تجاری لحظه آخری اعلام شده توسط انگلیس و اتحادیه اروپا در 24 دسامبر واکنش مثبتی نشان دادند ، اما طبق گفته وزیر دولت مایکل گاو ، هنوز لحظات پر دست انداز برای مشاغل انگلیس وجود دارد.

 

اگرچه این توافق به منظور به حداقل رساندن اختلال در هر دو طرف انجام شده است ، اما "تغییرات عملی و رویه ای" برای مقابله با زمانی که دوره گذار در 31 دسامبر به پایان می رسد ، ایجاد خواهد شد.که تنها چند روز مانده است ، فرصت کمی برای مشاغل باقی مانده است تا درک کنند که توافق به نفع آنها و سازگار است. این توافق در برخی صنایع مانند خدمات مالی می تواند تغییرات چشمگیری ایجاد کند .

 

سفیران اتحادیه اروپا موافقت نامه براگزیت را موقتاً تأیید کرده و اتحادیه ماه آینده رسماً آن را تصویب می کند ، در حالی که سیاستمداران انگلستان قرار است چهارشنبه برای این توافق رای گیری کنند 

 

همچنین انتظار می رود انگلیس در این هفته برای ادامه تجارت با ترکیه توافق نامه تجاری امضا کند ، در حالی که گزارش می شود اتحادیه اروپا در آستانه نهایی کردن پیمان سرمایه گذاری با چین است که از سال 2014 در حال انجام است.

 

  توزیع پول نقد آدمیرال گروپ پس از فروش دارایی ها

 

آدمیرال گروپ گفت که توافق کرده است مجموعه ای از وب سایت هائی  را به ارزش 508 میلیون پوند به ZPG هلدینگی در انگلستان بفروش رساند. این فروش شامل موارد مشابه کامفیوزد دات کام  (Confused.com)است و آدمیرال گروپ اظهار داشته که انتظار دارد "اکثریت درآمد خالص را به سهامداران بازگرداند". انتظار می رود این توافق در نیمه اول سال 2021 پایان یابد

 

  شرکت داروئی آسترازنکا ، داروی لینپارزا را در ژاپن تأیید می کند:

 

آسترازنکا اعلام کرد داروی لینپارزا برای درمان سرطان های پیشرفته تخمدان ، پروستات و لوزالمعده را در ژاپن مورد تأیید قرار داده است

 

  ویلیام هیل در اوایل سال آینده تکمیل مراحل خود را آغاز می کند

 

ویلیام هیل گفت که انتقال منافع این شرکت به غول سرگرمی و کازینوهای آمریکا در اوایل سال آینده به پایان می رسد. این شرکت گفت که انتظار دارد مجوزهای لازم را برای تکمیل توافق "اوایل سه ماهه دوم 2021 ، اما احتمالاً اوایل مارس 2021" تأمین شود. سهامداران ویلیام هیل تصرف تا نوامبر را تائید کردند.

 

  فارکس: دلار ثبات بیشتری می یابد

 

امروز GBP / USD در 1.34743 معامله شد که 0.2٪ در مقایسه با 1.34536 در پایان روز گذشته افزایش داشت.

 

EUR / USD همچنین از 1.22159 با 0.2٪ صعود تا 1.22405 افزایش یافت.

 

در همین حال ، EUR / GBP پس از پایان معاملات روز دوشنبه در سطح قیمت 0.90795 به طور کلی در 0.90872 معامله شد.


  کالاها: افزایش سطح قیمت نفت 

 

  نفت امروز هر بشکه 51 دلار و 14 سنت معامله شد که در پایان معاملات روز دوشنبه 0.4٪ افزایش نسبت به 50.94 دلار در هر بشکه داشت ، در حالی که نفت وست تگزاس اینترمدیت به سطحی بالاتر از 47.71 دلار و به 47.90 رسید.

امروز صبح طلا 1877 دلار معامله شد که 0.2 درصد بیشتر از 1873 دلار بود.

 

  رویدادهای بازار در تقویم اقتصادی

 

تقویم اقتصادی برای بقیه سال سبک است. امروز ، رویداد اصلی، انتشار شاخص های قیمت مسکن  اس اند پی و کیس شایلر  است 

Powered by Froala Editor