با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

توافق یا عدم توافق ،خبری از موافقت اعضاء اتحادیه اروپا هنوز رسمی نشده است

بررسی اجمالی: 

  در حالی که نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه اعضاء اتحادیه اروپا در مورد موضوع اعطای وام به سازش هائی رسیده اند ، پیامدهای آن در بازارها كاملاً محدود است. چین با افزایش 3.1 درصدی شاخص شانگهای باعث شد تا چند بازار در منطقه آسیا اقیانوسیه از جمله ژاپن و هند روند افزایشی داشته باشد.این درحالی است که اکثر بازارها روندی کاهشی داشتند ،بااینحال داوجونز و استاکس 600 اروپا کمی پایدار بودند و روند تنزلی پیشین کمی اصلاح شده است. وضعیت سهام ایالات متحده کمی سنگین است. بازارهای اوراق قرضه آرام هستند و اوراق قرضه  10 ساله ایالات متحده حدود 61 پوینت و اوراق قرضه ثانویه اروپا عمدتا 1-2 پوینت تنزل ثبت کردند ، اوراق قرضه 10 ساله ایتالیا با افت چهار امتیاز پایه   به حدود 1.12٪ رسید و اوراق قرضه اصلی اروپا بدون تغییر باقی ماند. دلار در برابر بیشتر ارزهای اصلی انعطاف پذیر ماند ، گرچه فرانک سوئیس و ین ژاپن افت اندکی را تحمل کردند. ارزهای منطقه اسکاندیناوی در حدود 0.3- تا 0.4  تقویت شدند. ارزهای نوظهور بازار وضعیت پایداری دارند. وضعیت ارزهای اروپای شرقی و مرکزی ، به غیر از ترکیه ، کمی پایدارتر است ، در حالی که چندین ارز آسیای شرقی از جمله اندونزی و تایلند تضعیف شده اند. طلا با کمی تغییر در حدود 1810 دلار قرار گرفت ، نفت خام وست تگزاس اینترمدیت سپتامبر با حدود 30 سنت نوسان در  حول و حوش 40.50 دلار قرار دارد.

اروپا

 

  خبر  توافق اعضاء هنوز رسمی نشده است ، اما به نظر می رسد که مذاکرات اعضاء اتحادیه درباره برنامه حمایتی به توافقنامه ایی  منجر شده است، که شامل 390 میلیارد یورو کمک هزینه ها و بقیه وام ها می شود. مذاکرات همزمان امروز ادامه خواهد یافت. تصور می شد عدم دستیابی به توافق به احتمال زیاد طرفداران پوپولیستی در جنوب اروپا خواهد داشت ، در حالی که روته هلندی  دقیقا نیمی از کرسی های پارلمان ملی را در اختیار دارد ، یک اشتباه به سقوط دولت او منجر خواهد شد. در هر دو طرف مسئله ، سیاست داخلی ملاحظات مهمی است. این مسئله مطرح است که آیا "لحظه تغییرات بنیادی همیلتونی اروپا" اثبات شده است. که در مذاکرات و در مباحث بعدی تصمیمات بسیاری در مورد این مسائل گرفته می شود. در همین حال ، مواضع مجارستان / لهستانی هنوز هم حل نشده ، این کشورها تمایلی به حمایت از اقدامات مشروط بر خواست "بروکسل" ندارد.

 

  پس از اعلام برنامه حذف هوآوی ، انگلیس در تعلیق معاهده استرداد خود با هنگ کنگ به ایالات متحده ، کانادا و استرالیا پیوست. طبق گزارش ها ، نیوزلند نیز به اقدامات مشابهی دست زده است. تیم های مذاکره کننده انگلیس و اتحادیه اروپا امروز مذاکرات را از سر می گیرند. بسیاری گمان می کنند در صورت عدم تعطیلی مراکز تجاری در این دور ، احتمال رسیدن به توافق اندک است. قبلاً شک بر این بود که احتمالا این موضوع خلاف واقع است و این امر در خروج از توافق نامه امسال اختلال ایجاد خواهد کرد.

 

  در عین حال یورو  وضعیت پایداری دارد و در بازده زمانی قابل توجهی از سال از ماه مارس در سطح  پایین تر از 1.1500 دلار قرار دارد. با این حال ، تخلیل های تکنیکی روزانه  نشان می دهند که 1.1 میلیارد یورو آپشن  در 1.15 دلار منقضی نشده  و به نظر وضعیت پایداری دارند. آپشن های درحال انقضاء در قیمت 1.1450 دلار  به میزان (615 میلیون یورو) و در سطح قیمت  1.1425 دلار  به میزان (845 میلیون یورو) وجود دارد. 2.6 میلیارد یورو از آپشن ها در قیمت 1.14 دلار منقضی خواهند شد.پوند استرلینگ پس از بررسی میانگین حرکت 20 روزه  همچنان وضعیت پایداری دارد و از سطح قیمت (1.2505 پوند) را حمایت می کند. در بالاترین نرخ پیش از تعطیلات آخر هفته یعنی سطح قیمت (1.2575 پوند) در صبح اروپا دلار حرکات ضعیفی را  ثبت کرده است. با این حال نمودارهای تکنیکی این موضوع را اثبات می کنند ، و احتمالاً معامله گران آمریکای شمالی از این فرصت برای فروش استفاده می کنند

آمریکا

 

  جمهوری خواهان در حال نهایی کردن پیشنهادی برای مقابله با لایحه 3.5 تریلیون دلاری هستند  که مجلس هفته ها قبل تصویب کرده بود. این مذاکرات از فردا درمورد تخصیص پنجمین بسته حمایتی مالی از زمان شیوع بیماری آغاز می شود. فرصت محدودی وجود دارد زیرا برخی از اقدامات حمایتی مالی ، مانند 600 دلار در هفته سهم سرانه بیکاری فدرال ، به زودی منقضی می شوند. همچنین قانون حمایتی از پیامد رکود اقتصادی سالانه قرار است از 10 آگوست آغاز شود ، فدرال رزرو و روئسای سابق فدرال رزرو ، یلن و برنانکی از تخصیص برنامه های حمایت مالی بیشتر جانبداری کرده اند. صندوق بین المللی پول بسته های حمایتی مالی بیشتر را تصویب کرده است.

 

  با قضاوت در مورد اظهارات عمومی اخیر ، فدرال رزرو بیشتر نگران این احتمال است كه اقتصاد در حال از دست دادن پویائی خود است. این مرکز در انتهای هفته گذشته تسهیلات ارائه شده به "مین استریت" را گسترش داد تا سودهای غیرانتفاعی بیشتری را نیز در بر بگیرد ، اما این احتمالاً در حاشیه قرار دارد. برخی از ناظران تخصیص فوریت های بیشتری را از صندوق فدرال انتظار دارند و این ریسک وجود دارد که در اوایل هفته آینده خرید اوراق قرضه با افزایش قیمت مواجه شود. در حالی که اطلاعات حاصل از گزارش خرده فروشی ایالات متحده ، آمار تولیدات صنعتی و شروع مسکن سازی نشان دهنده دستاوردهای قوی است ، اما آمار مطالبات بیکاری هفتگی و ماهانه بسیار ناامیدکننده است .

 

  این هفته ایالات متحده بیش از 175 میلیارد دلار اسکناس به بازار عرضه خواهد کرد. به یاد داشته باشید ، در حالی که خزانه داری خود را با نقدینگی تامین اعتبار می کند ، فدرال رزرو بیشتر کوپن ها را خریداری می کند. خزانه داری همچنین در سررسید 20 ساله جدید 17 میلیارد دلار و 14 میلیارد دلار اوراق بهادار تحت طرح حمایتی تورم 17 میلیارد دلار به فروش می رساند. همچنین فروشندگان انتظار دارند كه پس از 12 میلیارد دلار در هفته گذشته ، اوراق قرضه شركتهای سرمایه گذاری 15 تا 20 دلار صادر شود. کمپانی های فناوری مانند IBM ، مایکروسافت ، اینتل و تگزاس اینسترومنت در مرکز کسب درآمد قرار گرفتند. فردا ، کمیته بانکی سنا نامزدی فدرال رزرو والن و شلتون را بر عهده می گیرد. مورد دوم بیشتر از اولی بحث برانگیز است ، اما به نظر می رسد که شانس این تصویب توسط کمیته قبل از تصویب نامزدها توسط سنا وجود داشته باشد.

 

  در بازار آسیا دلار آمریکا در برابر دلار کانادا در سطح CAD1.36 بفروش رفت؛ و تا صبح اروپا در نزدیکی CAD1.3565 خریداری پیدا نکرد. محدوده حمایت کمی پایین تر از این سطح قیمت است ، حرکات دلار در محدوده روزانه ایی قرار گرفته و احتمالاً جهشی صورت گیرد. بیشترین سطح قیمت هفته گذشته در حدود 1.3645 CAD بود. در همین حال ، دلار آمریکا در برابر پزو مکزیک روند صعودی را در برگرفته که امروز در نزدیکی MXN22.60 قرار دارد . بسته شدن معاملات در سطح قیمت بالای پیش از تعطیلات آخر هفته ، حدود MXN22.6125 تقریباً می تواند روند سه هفته ای را نقض کند و حرکت اصلاحی برای منطقه که MXN22.80-MXN23.00 را هدف قرار خواهد داد . هفته گذشته دلار آمریکا در برابر رئال برزیل روند صعودی ثبت کرد ، اما بیشتر در محدوده معاملاتی BRL5.25-BRL5.50 باقی ماند.

Powered by Froala Editor