با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

توافق روسیه و عربستان برای تمدید یک ماهه کاهش تولید

  منابع اوپک روز چهارشنبه به رویترز گفتند:  عربستان و روسیه به توافق اولیه رسیده اند که سطح فعلی کاهش تولید اوپک پلاس را تا یک ماه دیگر تمدید کنند ، به شرط آنکه انطباق با عقب ماندگی ها تضمین شود تا بتوانند سهمیه های شناور خود را جبران کنند. 

 

  یک منبع اوپک به رویترز گفت: "هرگونه توافق در مورد تمدید این کاهش مشروط به وضعیت کشورهایی است که در ماه مه کاهش در ماه های آینده را برای جبران تولید بیش از حد محصولات خود رعایت نکردند."

 

  طبق توافق اولیه که در ماه آوریل به دست آمد ، اوپک پلاس قرار بود در تولید ترکیبی به مدت دو ماه - مه و ژوئن -تولید را تا 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهد و سپس کاهش را به 7.7 میلیون بشکه در روز برساند و تا پایان سال در این سطح باقی بماند. سپس ، از ژانویه 2021 ، کاهش تولید به بیش از 5.8 میلیون بشکه در روز خواهد رسید و تا پایان آوریل 2022 به همین روال باقی خواهد ماند.

 

  با وجود ضعف اوپک در ماه مه ، مطابق نظرسنجی رویترز ، بازار انتظار دارد که ائتلاف اوپک پلاس برای تمدید کاهش 9.7 میلیون بشکه ای تا ژوئیه یا آگوست انگیزه کافی داشته باشد

 

روز دوشنبه ، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه گروه اوپک پلاس می تواند جلسه ژوئن خود را در این هفته برگزار کند ، این نشست زودتر از برنامه های اولیه برای برگزاری کنفرانس از راه دور در 9 و 10 ژوئن برپا خواهد شد

مخازن نفتی پتروبراس به طور متناقضی "کم" هستند

 

  با این حال ، جلسه با این واقعیت برگزار می شود که رهبران پیمان ، عربستان سعودی و روسیه به دنبال اطمینان از همه اعضای غیرمتعهد خواهند بود که آنها بیش از حد به پیش می روند و به دنبال جبران خسارت وارده در ماه مه هستند. نماینده اوپک امروز به آرگوس گفت: به گفته این نماینده ، در معامله اوپک پلاس برای اعضای غیرمتعهد "هیچ مزایائی" وجود نخواهد داشت. این تولید کنندگان احتمالاً شامل عراق و نیجریه و قزاقستان است که کشورهای تولیدکننده نفتی غیر اوپک هستند.

 

  دومین تولید کننده بزرگ اوپک و بزرگترین کشور در تاخیر تولید ، عراق است که، روز سه شنبه اظهار داشت: که این امر باعث کاهش بیشتر تولید و همچنین تعهد به پیمان اوپک پلاس خواهد بود.

 

  قیمت نفت پس از گزارش های تمدید یک ماهه  روسیه و عربستان ، بازگشت نشان داد ، پس از آن که قیمت روز چهارشنبه به بالاترین سطح قیمت سه ماهه رسید ، نفت خام برنت در سطح بالای  40 دلار در هر بشکه را ثبت کرد.

Powered by Froala Editor