با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

تقویم هفته و سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو و منوچین وزیر خزانه داری آمریکا

در این هفته رویدادهای خاصی در اقتصاد کلان وجود  ندارد،و احتمالاً عناوین خبری ،تعیین کننده وضعیت بازارها خواهد بود.

هفته گذشته ، بانک فدرال رزرو ایالات متحده ، بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی انگلیس اطلاعات جدیدی در مورد سیاست های پولی بانکهای مرکزی ارائه دادند. در نهایت ، هر سه بانک مرکزی موضوع یکسانی را ارائه دادند:و آن تمدید نرخ های بهره پایین تر برای مدت زمان طولانی تر بود. در حالی که هنوز در مورد لایحه بازار داخلی بحث می شود ، مذاکرات براگزیت متوقف شده است. تنش های ایالات متحده / چین بیشتر می شود و ایالات متحده اعلام کرده دانلود تیک تاک  را از روز دوشنبه ممنوع می کند. ترس از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در حال افزایش است و باعث شده است نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون اعلام کند ، "ما اکنون شاهد ورود به موج دوم ابتلا هستیم". آیا واکسنی در دسترس وجود خواهد داشت؟ ، هفته قبل از اولین مناظره ریاست جمهوری آمریکا ،بحث های مناظراتی افزایش خواهد یافت. با کمبود رویدادهای اقتصاد کلان در این هفته ، عناوین خبری ،حاکم بر بازارها خواهد بود.

کمیته بازار آزاد آمریکا  اعلام كرد كه نرخ ها حداقل تا سال 2023 پایین خواهند ماند. اکنون تمرکز بر ایجاد ثبات در اقتصاد ، با اهرم های حمایت اقتصادی است. پاول اظهار داشت تا زمانی که اقتصاد بهبود نیابد ، نرخ ها سازگار باقی خواهند ماند. رئیس فدرال رزرو جروم پاول و وزیر خزانه داری منوچین روز پنجشنبه در سنا شهادت خواهند داد. بانک مرکزی ژاپن اشاره کرد که آنها ممکن است اوراق قرضه بیشتری خریداری کنند ، اما آنها همچنین ارزیابی اقتصادی خود را برای اولین بار از زمان شروع ویروس کرونا به روز کردند. همانطور که انتظار می رفت ، حزب لیبرال دموکرات یوشی هاید سوگا را به عنوان رهبر خود و نخست وزیر جدید ژاپن انتخاب کرد. انتظار می رود سوگا مسیر "اقتصاد شینزوآبه ایی" را ادامه دهد ، هیچ تغییری در روابط دولت سوگا و بانک مرکزی ژاپن مورد انتظار نیست.  اگرچه بانک مرکزی ژاپن همچنان می گوید که آنها از نرخ بهره منفی استفاده نخواهند کرد ، اما آنها همچنان به استفاده از اهرم های سیاست های پولی تنظیم کننده اقتصاد ادامه می دهند.و این اهرم ها هنوز جزعی از ابزارهای آنهاست ، اما فعلا قصد استفاده از این ابزارها را ندارند.

لایحه بازار داخلی انگلیس همچنان ادامه دارد و این هفته مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. با این حال ، مهلت تحمیلی بوریس جانسون در 15 اکتبر برای توافق تجاری براگزیت نزدیک است. چنانچه لایحه بازار داخلی تصویب شود ، توافق اولیه براگزیت و در نتیجه ، قوانین بین المللی نقض می شود. مذاکره کنندگان اصلی اروپائی  در ابتدا گفتند که آنها بحث براگزیت را تا اجلاس ماه آینده شورای اروپا برگزار می کنند. با این حال ، آنها اکنون اعلام کرده اند که در جلسه ماه سپتامبر این موضوع را در دستور کار قرار خواهد داد. صرف نظر از هر گونه نتیجه ایی ، انگلیس با حسن نیت کمتر اتحادیه اروپا روبرو خواهد شد.

 

انگلیس همچنین با موج دوم موارد ویروس  کرونا دست و پنجه نرم می کند. در روز جمعه ، تعداد 4322 مورد دیگر تأیید شد که بالاترین میزان روزانه آمار ابتلا  از ماه مه است. شیوع بیماری در انگلیس ، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی گزارش شده است. دولت مداخلات هدفمند را اجرا کرده است. با این حال ، تعطیلی مراکز عمومی ملی را هنوز اجرا نکرده است. به همین ترتیب ، کانادا نیز از موارد افزایش آمار مبتلایان گزارش داده است و انتاریو محدودیت های جدید و جریمه های شدید را وضع کرده است. در همین حال ، ایالات متحده محدودیت های مرزی با کانادا و مکزیک را تا 21 اکتبر تمدید می کند. رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت که انتظار دارد تا ماه آوریل برای تمام آمریکایی ها واکسن ویروس کرونا در دسترس باشد. این هفته ، ما احتمالاً اخبار بیشتری در مورد لایحه محرک اقتصادی  از کنگره ایالات متحده خواهیم شنید ، اما هنوز هم این احتمال وجود دارد که طرح جدید سیاست پولی ارائه نشود

 

تقویم اقتصادی هفته آینده نسبتا سبک است ، با این وجود سخنرانی های مختلفی وجود دارد. علاوه بر این ، تصمیمات نرخ بهره بانک ذخایر نیوزلند مورد توجه خواهد بود  و همچنین شهادت سنای ایالات متحده از رئیس فدرال رزرو  ایالات متحده جروم پاول و وزیر خزانه داری منوچین رویداد مهم این هفته هستند. سایر اطلاعات اقتصادی به شرح زیر است:

دوشنبه

 

کانادا: شاخص نرخ مسکن های جدید (آگوست)

ایالات متحده: سخنرانی ویلیامز ، عضو کمیته بازار آزاد فدرال 

سه شنبه

 

استرالیا: سخنرانی دبل معاون بانک ذخایر استرالیا 

انگلستان: آمار سفارشات صنعتی (سپتامبر)

انگلستان: سخنرانی رئیس بانک مرکزی انگلیس بیلی

منطقه اروپا: آمار اولیه ضریب اطمینان مصرف کنندگان (سپتامبر)

ایالات متحده:آمار فروش مسکن های موجود (آگوست)

ایالات متحده: آمار شاخص مراکز تولیدی فدرال ریچموند (سپتامبر)

ایالات متحده: سخنرانی رئیس فدرال رزرو جروم پاول 

چهار شنبه

 

آمار اولیه شاخص مدیران خرید مراکز تولیدی جهان (سپتامبر)

آمار اولیه شاخص مدیران خرید در بخش خدمات در جهان (سپتامبر)

نیوزیلند: تصمیمات نرخ بهره

آلمان:شاخص ضریب اطمینان مصرف کنندگان (اکتبر)

ایالات متحده: سخنرانی میستر عضو کمیته بازار آزاد فدرال 

ایالات متحده: موجودی نفت خام

پنج شنبه

 

نیوزیلند: تراز تجاری (آگوست)

ژاپن: جزئیات صورتجلسه سیاست جلسه بانک مرکزی ژاپن

آلمان: وضعیت تجاری آلمان

منطقه اروپا: بولتن اقتصادی بانک مرکزی اروپا

انگلستان: سخنرانی رئیس بانک مرکزی انگلیس

ایالات متحده: آمار اولیه مطالبات بیکاری (هفته منتهی به 19 سپتامبر)

آمریكا: رئیس فدرال پاول و وزیر خزانه داری منوچین در كمیته سنا شهادت می دهند

آمریكا:امار فروش مسکن های جدید ایالات متحده (آگوست)

ایالات متحده:سخنرانی ویلیامز عضو کمیته بازار آزاد فدرال

جمعه

 

انگلستان: بولتن سه ماهه بانک مرکزی انگلیس

ایالات متحده: آمار سفارش کالاهای بادوام (آگوست)

نمودار هفتگی: روزانه EUR / JPY


Powered by Froala Editor