با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

تثبیت بازار همچنان مشهود است

بررسی اجمالی:

   ضرب آهنگ ثبات در بازارهای سرمایه همچنان ادامه دارد. سهام حرکت خود را از دست داده است. وضعیت شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه غیر مستحکم و مختلف بود ، در حالیکه دیروز داو جونز استاکس 600 اروپا با رشد چشمگیر 2.2٪ روبرو شد. سهام ایالات متحده اندک تغییر اما نچندان تاثیرگذار نشان داد.اوراق قرضه 10 ساله اروپا 1-2 واحد پایه پایین رفت و اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده ثابت در حدود 65 پوینت قرار دارد. تحت تاثیر دلار استرالیا و دلار نیوزلند و پوند انگلیس که در روزهای اخیر مقاومت خوبی داشتند  ، معاملات دلار در محدوده صورت می گیرد . ین افت اندکی را متحمل شده است. ارزهای نو ظهور بازار مانند روبل روسیه ، لیر ترکیه ، راند آفریقای جنوبی و پزوی مکزیک سنگین هستند و شاخص ارز بازار نوظهور جی پی مورگان برای سومین بار متوالی و هفتمین جلسه در  هشت ماه گذشته ساکن ماند. طلا نزدیک به بالاترین سطح چهار روزه  پائین تر از  1890 دلار  ماند. و نفت وست تگزاس اینتر مدیت ماه نوامبر پس از رسیدن به بالاترین سطح پنج روزه در حدود 40.80 دلار در حال تثبیت است. این اولین جلسه از هفت هفته گذشته است که کمتر از 40 دلار معامله نشده است ، اما ممکن است این امر در جلسه امروز آمریکای شمالی تداوم نداشته باشد.

 

آسیا و اقیانوسیه

 

  شاخص هزینه های مصرف کنندگان توکیو در ماه سپتامبر نشاندهنده تداوم وضعیت "ضد تورم" است. نرخ سررسید از 0.3٪ نسبت به سال گذشته به 0.2٪ کاهش یافت. با این حال ، نرخ اصلی مواد غذائی تازه به غیر از انرژی، پس از کاهش 0.1 درصدی در ماه آگوست، نمودار مسطحی را ثبت کرد، و بهبود مختصری از -0.2%  به -0.3% را نشان داد   . ژاپن فردا گزارش تولیدات صنعتی و آمار خرده فروشی ماه اوت را ارائه می دهد. انتظار می رود که تولیدات صنعتی رشد 8.7 درصدی در ژوئیه  را از دست بدهد ،در حالی که آمار خرده فروشی  پس از کاهش 3.3 درصدی در حدود 2٪ افزایش یافته است. همچنین ،شرکت موبایل "ان تی تی" اعلام کرده است که واحد بی سیم خود را خریداری می کند و آن را به یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به خود تبدیل می کند ( که هزینه ای معادل 254 تریلیون ین یا 40 میلیارد دلار دارد ) ، و حق العمل آن حدود 40 درصد است. رویکرد نخست وزیر سوگا در  کاهش شارژ تلفن همراه هنوز مشخص نیست.

 

برای دور سوم ، دلار آمریکا در برابر ین در محدوده JPY105.20-JPY105.70 است. آپشن های قابل انقضا در پائین تر از نرخ لحظه ایی هستند و می تواند احتمال تشکیل قیمت کف در دلار را تقویت کند. 1.7 میلیارد دلار آپشن در JPY105.30 -JPY105.35 وجود دارد كه كاهش می یابد و حدود 3 میلیارد دلار آپشن های منقضی شده در محدوده  JPY105.00 -JPY105.10 وجود دارد. با این حال ، به نظر می رسد حرکت روند صعودی در مقابل سطح JPY106 مسدود شده است ، و انجام معاملات در محدوده به عنوان محتمل ترین سناریوی امروز باقی می ماند. دلار استرالیا در رده ایی بالاتر از 0.7000 دلار  را فرم گرفت و امروز در جستجوی سطح بالاتری است همچنین این ارز  امروز سطح 0.7120 دلار را تست کرد که بالاترین سطح قیمت چهار روزه است. کمی مانده تا به (38.2٪) درصد اصلاحی فیبوناچی  هفته گذشته برسد. در صورت توقف حرکت ، همانطور که در تحلیل تکنیکی بنظر می رسد ، منطقه حمایت در حدود سطح  0.7080 دلار قرار خواهد گرفت. 

بانک مرکزی خلق چین نرخ مرجع دلار را 6.8171 CNY تعیین کرد که کمی بیشتر از انتظار بسیاری از بانک هاست. توجه داشته باشید که اگرچه درخواست هایی برای افزایش ارزش یوان وجود دارد ، به نظر می رسد رشد 3.6٪ آن در این سه ماه بیشترین پیشروی طی یک دهه گذشته را داشته باشد.

اروپا

 

  چندین روزنامه مهم تجارت در 48 ساعت گذشته مقالاتی را ارائه داده اند که اختلاف نظر در بانک مرکزی اروپا را حال افزایش است. احتمالاً به این معناست: که گروهی که به افزایش نرخ بهره معتقد هستند ، در حال تحمیل فشار هستند. دو موضوع مطرح شده است. اولین مورد این است که برخی می خواهند برنامه خرید اضطراری در شرایط پاندمی را در شرایط نسبتاً پایدار کاهش دهند و انعطاف پذیری بیشتر را برای آینده  نگهدارند. مسئله دیگر این است که پیش بینی های کارکنان بیش از حد بدبینانه است. این دو موضوع دارای یک عنصر مشترک هستند ، و آن عقب نشینی میانه روها و حمایت مدافعان کاهش نرخ  است. 

موج جدید موارد مبتلا به ویروس کرونا تلاش برای مهار آن در نموداری ثابت است. به نظر می رسد رئیس بانک مرکزی اروپا لاگارد بیش از دراگی تابع اجماع است ، اما واضح است که مشکل  دسته ایی که به رویکرد افزایش نرخ بهره اعتقاد دارند،مربوط به مفاد است تا در واقع مربوط به روش ها و سبک های مدیریتی. بانک مرکزی اروپا نیز در موقعیت مشابه فدرال رزرو قرار دارد. پاندمی ، اقتصاد را از روند طبیعی خارج کرده است ، اما هیچ کدام از دو بانک تمایلی به انجام اقدامات جدید ندارند. با این اوصاف ، انتظار می رود که بانک مرکزی اروپا خرید اوراق قرضه خود را در ماه دسامبر  آغاز کند ، در حالی که تعهد فعلی بانک فدرال مشخص نیست.

 

رئیس بانک مرکزی اروپا لاگارد پیش از حلسه پارلمان اروپا تکرار کرد که وضعیت ضد تورم منطقه یورو ممکن است چندین ماه دیگر ادامه داشته باشد ، اگرچه پیش بینی سال آینده بهبود 1٪ است. اگر این موضوع به عنوان نشانه ایی در نظر گرفته شود ، اسپانیا نرخ تورم پائینی را در ماه سپتامبر گزارش داد. آمار هماهنگ ماهانه اتحادیه اروپا نمودار مسطحی را نشان داد. پیش بینی  نظرسنجی بلومبرگ افزایش 0.5 درصدی ، و نرخ سالانه در 0.6 - و بدون تغییر است. ایالت های آلمان پیش از اعلام آمار رقم ملی آمار خود را گزارش داده اند كه به زودی گزارش خواهد شد. بیشتر ایالات فشارهای کمتری را در قیمت ها مشاهده می کنند و ریسک روند نزولی پیش بینی (بلومبرگ) برای کاهش 0.1 درصدی در ارقام ماهانه و سالانه است. در ماه آگوست رقم هماهنگ 0.2٪ در ماه کاهش یافت و 0.1 - %در  رقم سالانه  ثبت شد. کاهش موقتی مالیات بر ارزش افزوده یک تحریف قابل توجه است. گزارش تجمیعی آمار کلی منطقه اروپا در اول اکتبر منتشر می شود.

 

اتحادیه اروپا خوش بین است که هنوز یک توافق تجاری با انگلیس قابل مذاکره است ، در عین حال ،این  باعث شده  انگلیس در مورد خواسته هایش "جدی تر" باشد. برخی بر این باورند که دستیابی به موفقیت و انعطاف پذیری نسبی پوند استرلینگ و حرکت بازگشتی  روزهای اخیر  در بازار  به این مسائل مرتبط است. پس از مذاکرات این هفته ، تصمیم گیری می شود که آیا مذاکرات به اندازه کافی پیشرفته است که مستند سازی را شروع کند ، و آیا  در نهایت می توان به پیچیده ترین موضوعات در مورد براگزیت رسیدگی کرد.

 

آلمان که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را در اختیار دارد و پیشنهاد طرح مصالحه برای تصویب تخصیص بودجه جدید جبرانی 750 میلیارد یورو را ارائه داده است. در اصل ، این دسترسی به بودجه و "احترام" به قانون را پیوند می دهد ، اما بار موضوع  را تغییر می دهد ، و اجرای تحریم ها را دشوارتر می کند. سابقا ، برای ممانعت از قانونی ، اکثریت واجد شرایط لازم بود ، در حالی که براساس این پیشنهاد ، استناد به این اقدام به اکثریت واجد شرایط نیاز ندارد. این قانون در مورد مجارستان و لهستان صدق نمی کند چرا که این دو کشوری هستند که در حال حاضر تحت موضوعات حاکمیت قانونی تحت رسیدگی هستند 

 

امروز بازار صبح یورو در پایین ترین سطح چهار روزه دقیقاً زیر 1.17 دلار معامله شد. می تواند تا بالاتر ~ (1.1710 دلار) فشار بیاورد ، اما تحلیل نمودار تکنیکی  روزانه نشاندهنده این است که حرکتی بالاتر از سطح 1.1740 دلار تشکیل حرکت اصلاحی را پیش بینی می کند.با مشاهده  نمودار تکنیکی ضعیف در پایان هفته گذشته خطر تکمیل روند اصلاحی از 1.20 دلار در ابتدای ماه  وجود دارد. دیروز پوند استرلینگ به 1.2930 دلار رسید ، که بالاترین قیمت آن در پنج روز بود ، اما با دیواری از فروشندگان روبرو شد که آن را یک سنت به عقب راند. امروز با قاطعیت در حال تحکیم زیر سطح  1.29 دلار است. و منطقه حمایت در 1.2800 - 1.2830 دلار مشاهده می شود.

 

آمریکا

 

  مجلس نمایندگان در حال ارائه طرح بسته ی حمایتی به ارزش 2.2 تریلیون دلار به عنوان گزینه مذاکره با کاخ سفید و سنا است. این طرح شامل رقم بیش از 1.5 تریلیون دلاری است که دولت ترامپ قبلاً تأیید کرده بود و بسیار بالاتر از طرح 650 میلیارد دلاری سنا است. این وجوه برای دولت های ایالتی و محلی ، 1200 دلار  برای هر فرد بنا بر درآمد پایه جهانی و 500 دلار برای وابستگان ، و طرح  600 دلار در هفته جبران خسارت بیكاری افراد تا ماه  ژانویه است که همراه طرح  تخصیص بودجه ای که برای بخشهایی است كه قبلاً كمك دریافت نکرده اند مانند (خطوط هوایی ، رستوران ها و مشاغل كوچك) . بودجه اختصاص یافته برای مدارس دو برابر شد.

 

در این هفته داده های مهم ایالات متحده مرکزیت توجه را از  گزارش اشتغال در ماه سپتامبر در روز جمعه ، منحرف نخواهد کرد. گزارش تراز تجاری ماه آگوست سررسید و آمار موجودی عمده فروشی و خرده فروشی در راه است. تراز تجاری با افت مواجه شد و انتظار می رود موجودی کالا به افزایش تولید ناخالص داخلی در فصل سوم  کمک کند. قیمت مسکن  کیس شایلر و شاخص اعتماد مصرف کنندگان توجه را به خود جلب می کند اما به طور معمول در بازار  حرکت خاصی ایجاد نمی کنند.

کانادا نرخ مواد اولیه را گزارش می کند که به ندرت بر معاملات تأثیر می گذارد ، اما آمار  تولید ناخالص داخلی برای ماه جولای فردا اعلام می شود  (پیش بینی متوسط در نظرسنجی بلومبرگ رشد 2.9٪ پس از رشد 6.5٪ در ماه ژوئن  را نشان می دهد) که ممکن است توجه بیشتری را به خود جلب کند. مکزیک پس از گزارش دیروز مازاد تجاری ماهانه (6.1 میلیارد دلار) ، آمار ذخایره هفتگی خود را گزارش می دهد. صادرات 7.7٪ نسبت به آمار سال گذشته کاهش نشان داده که  در پی کاهش 8.9٪ در ماه جولای بود. واردات با کاهش 26.1 درصدی در ماه جولای ، 22.2 درصد نسبت به سال قبل تنزل یافت.

 

برای جلسه سوم ، دلار آمریکا در برابر دلار کانادا در محدوده معاملاتی CAD1.3325-CAD1.3420 باقی مانده است. این الگوی گوه / پرچم اغلب به عنوان یک الگوی ادامه دار دیده می شود ، که در این مورد نشان دهنده تقویت ارزش دلار آمریکاست. با این حال ، شاخص های حرکت روزانه از یک حرکت صعودی خبر می دهند ، اگرچه هنوز تحقق نیافته اند. دلار آمریکا در برابر پزوی مکزیک همچنان در محدوده معاملاتی مانده است . که تقریباً در MXN21.95 تا MXN22.70 قرار دارد که از 24 سپتامبر تاکنون تغییر نیافته است. شاخص های تکنیکی روزانه نشان می دهد که تداوم معاملات در محدوده محتمل ترین سناریو است.

Powered by Froala Editor