با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

تأثیر ات محدود آمار "شاخص خرید مدیران"

شنبه 4 مرداد 1399

بررسی اجمالی:

  سهام ایالات متحده پنج شنبه سقوط کرد و S&P 500 تقریباً به میزان تمام رشد هفته یعنی  1.25٪ ، بیشترین سطح افت اینماه را ثبت کرد. نزدک 100 به پایین ترین حد در دو هفته سقوط کرد. رشد آهسته مایکروسافت و تأخیر در ارائه نسل بعدی تراشه های اینتل از جمله مواردی بود که مورد توجه واقع شد. سهام آسیا و اقیانوسیه و اروپا با فشار کمتری روبرو شدند. سهام چین حدود 4٪ در شانگهای و کمی بیشتر از 5٪ در شنژن تنزل نشان داد. فقط کره جنوبی ، تایوان و هند کمتر از یک درصد سقوط ثبت کردند ، در حالی که بازار ژاپن روز جمعه تعطیلی ملی بود روز دوشنبه احتمالا ، روند صعودی نشان دهد. علیرغم گزارش آمار مقدماتی  شاخص خرید مدیران ،داو جونز استاكس اروپا در پیش بینی سه هفته ای تقریباً 1.5٪ کاهش نشان داد. سهام ایالات متحده ، روز پنج شنبه کاهش داشت و بازارهای اوراق قرضه به استثنای دو مورد آرام بود. اوراق قرضه اروپا ، بخصوص اوراق قرضه ثانویه با دارایی های ریسک پذیر حمایت شدند و اوراق قرضه 10 ساله چین با حدود 4 پوینت پایه کاهش به سطح 2.85٪ رسید ،که کمترین میزان در سه هفته است. شاخص معیار ایالت متحده در حدود 58 پوینت پایه کاهش یافت. باقی دلارها در برابر دلار آمریکا تضعیف شدند ، در حالی که "ین ژاپن" علی رغم عدم حضور توکیو در بازار، از تضعیف مقابل دلار آمریکا مقاومت می نماید. بیشتر ارزهای در حال ظهور بازار کاهش ارزش هستند و شاخص ارز در حال ظهور جی پی مورگان در حال کاهش دستاوردهای این هفته به میزان کمتر از  1٪ است. طلا به عنوان پناهگاه امن یا محافظ حقوق صاحبان سهام برای رسیدن به سطح 1900 دلار می کوشد. نفت پس از تنزل روز پنج شنبه در ایالات متحده ثبات یافت. قرارداد های وست تگزاس اینترمدیت سپتامبر تقریباً با یک دلار کاهش در روز پنج شنبه با نرخ 42.35 دلار  معامله شدند.

اروپا

 

  گزارش اولیه آمار شاخص خرید مدیران ژوئیه برای منطقه یورو به طور قابل توجهی بهتر از حد انتظار بود. شاخص ترکیبی خرید مدیران در ماه ژوئن از  48.5 در ماه ژوئن با افزایش در آمار مراکز تولیدی و خدمات به سطح 54.8 رسید. شاخص خرید مدیران در مراکز تولیدی از 47.4 به 51.1 رسید در حالی که شاخص خرید مدیران مراکز خدماتی از 48.3 به 55.1 رسیده است. کاهش میزان اشتغال و سفارش کالاها هشدار می دهد که ممکن است این وضعیت پایدار نباشد.

 

  گزارش آمار اولیه شاخص خرید مدیران آلمان و فرانسه وضعیت پایداری نشان می دهد. شاخص خرید مدیران در واحدهای تولیدی آلمان از 45.2 به سطح 50 بازگشت ، در حالی که شاخص خرید مدیران  در بخش های خدمات از 47.3 به 56.7 افزایش یافت. این رقم در شاخص ترکیبی خرید مدیران منعکس شد و از 47.0 به سطح 55.5 رسید ،که بالاترین میزان آن از آگوست 2019  بود. شاخص خرید مدیران فرانسه  در بخش تولیدی جهش ژوئن را تثبیت کرد و  (از 40.6 در ماه مه به 52.3 رسید) و دوباره به 52.0 بازگشت. فعالیت شاخص مدیران خرید در بخش خدمات همچنان در حال گسترش است ، و از آمار  50.7 به 57.8 در ماه ژوئن رسید. و شاخص ترکیبی خرید مدیران از 51.7 به سطح 57.6 رسید.

 

  بریتانیا از آمار خرده فروشی قوی و بالاترین رقم شاخص خرید مدیران پنج ساله خبر داد. در ژوئن آمار خرده فروشی جهش تا سطح 13.9 درصد رشد را نشان داد، این ارقام دقیقاً بالاتر از پیش بینی متوسط  نظرسنجی بلومبرگ به میزان  8.3٪  گزارش شد ، همچنین آمار از افزایش به میزان 12.3٪ در ماه مه خبر داد(در ابتدا  این رقم 12.0٪ گزارش شد). این آمار خرده فروشی نسبت به سال گذشته 1.6٪ کاهش یافت ، درحالیکه آمار گازوئیل مستثنی از این محاسبات بود ، آمار خرده فروشی انگلستان 1.7٪ بالاتر از سطح سال گذشته است. شاخص خرید مدیران در بخش مراکز تولیدی از 50.1 به 53.6 افزایش یافت ، در حالی که شاخص خرید مدیران در بخش خدمات از 47.1 به 56.6 افزایش یافته است. این آمار منجر به بالا رفتن آمار شاخص ترکیبی خرید مدیران از  47.7 به 57.1 شد.

 

  مذاکرات تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا به خوبی پیش نمی روند. با این حال ، با مشاهده تضعیف گسترده دلار ممکن است وضعیت تنزل پوند استرلینگ در مرکز توجه قرار نگیرد. امسال پوند استرلینگ در برابر دلار تقریبا 4٪ کاهش یافته است ،درحالیکه کاهش در برابر یورو در حدود 7.5٪ می باشد . دیروز ، مذاکره کننده اتحادیه اروپا "بارنیه" شکایت می کرد که انگلیس "سطح مشارکت لازم" را ندارد. "فراست" ، مذاکره کننده بریتانیا ، توضیح داد که توافقنامه ای در این ماه وجود نخواهد داشت زیرا اتحادیه اروپا مایل به پذیرش اصول ارائه شده توسط نخست وزیر بوریس جانسون نیست.  چنانچه دولت انگلستان مذاکرات را متوقف کند ، همانطور که تهدید کرده است (علی رغم بینش  "تئوری بازی" ) ، احتمالاً بازار  روند نزولی پوند استرلینگ را خواهد دید. هفت سال است که نرخ بهره بانک انگلیس منفی  است با این اوصاف احتمال سقوط بیشتر وجود دارد. این موضوع شانس را برای پذیرش نرخ بهره منفی برای بانك انگلیس را افزایش می دهد ، گزینه ای که احتمالاً به بانكها هشدار داده شده بود . کمیته سیاست پولی طی دو هفته ی دیگر یعنی در  (6 اوت) نشستی برگزار می کند.

 

  پیش از این ، یورو نسبت به محیط پر ریسک حساس به نظر می رسید ، اما امروزه در مقابل سودآوری سهام مقاومت نشان می دهد. روز جمعه بعد از اندک حرکت در بالای سطح 1.1625 دلار در یک محدوده 30 پیپی پایین تر از 1.1620 دلار حرکت می کرد. این امر موجب شد معامله گران آمریکای شمالی برای فروش دلار آمریکا تمایل نشان دهند. به نظر نمی رسد در نمودار سطح مقاومت نزدیک 1.1800 دلار باشد.پوند استرلینگ بالاترین سطح جدیدی را در هفته نزدیک به 1.2775 دلار ثبت کرد. به یاد بیاورید که معاملات هفته گذشته تقریباً دو سنت پایین تر به پایان رسید. اما این ارز در تلاش است تا حرکت صعودی را در صبح اروپا حفظ کند. هنوز هم سطح حمایت اولیه در منطقه 1.2700 $ 1.2720 دلار دست نخورده باقی مانده است و ممکن است حرکت به بالاترین سطح در این جلسه عملی نباشد

آمریکا

 

  طرح پیشنهادی جمهوریخواهان برای بسته 3 تریلیون دلاری بعلاوه بسته حمایتی مالی مجلس در حال شکل گیری است ، اما به نظر نمی رسد هنوز کاملاً آماده باشد. به نظر می رسد جمهوریخواهان سنا موضع ترامپ و طرح کاهش مالیات در پرداخت حقوق و دستمزد را وتو کردند. ممکن است این موضوع یکی از اولین نشانه هائی  باشد که جمهوریخواهان سنا در انتخابات ماه نوامبر از پیشتیبانی  ترامپ فاصله گرفته اند . ترامپ دموکرات ها مقصر می داند ، که مخالف موضوع فوق بودند ، اما این ماده در مجلس سنا و مذاکرات کاخ سفید شکست خورد. این لایحه طبق آنچه که ایالت ها و دولت های محلی می توانند با بودجه فدرال انجام دهند انعطاف پذیر است ، و پولی برای آنها اختصاص نمی یابد. در نسخه (دموکرات) مجلس حدود 1 تریلیون دلار برای دولت های ایالتی و محلی وجود داشت. به نظر می رسد که در مورد موضوع بیمه بیکاری در بین مذاکره کنندگان جمهوریخواه هنوز کاری نشده است.  به نظر می رسد زمان بسرعت می گذرد و  احتمالاً بیمه بیکاری 600 دلار در هفته ،از بسته حمایتی دولت فدرال در حال انقضاء است ، بسته جدید حمایتی سنا شامل پیشنهادی جدید به میزان  100 دلار در هفته است.

 

  تقویم اقتصادی قاره آمریکا در روز جمعه بسیار سبک بود و شامل آمار اولیه شاخص خرید مدیران ایالات متحده و آمار فروش جدید مسکن می شد. اقتصاددانان انتظار دارند شاخص خرید مدیران در بخش های تولیدی و خدماتی بالاتر از سطح 50 باشند و آمار فروش مسکن های جدید با پیشرفت 16.6 درصدی که در ماه مه مشاهده شد ، افزایش بیابد. هفته آینده ، ایالات متحده تولید ناخالص داخلی فصل دوم را در تاریخ 30 ژوئیه گزارش می دهد ، که روز بعد از پایان جلسه کمیته بازار آزاد فدرال است. بلومبرگ برای بزرگترین اقتصاد جهان کاهش 5 درصدی تولید ناخالص داخلی در فصل اول را پیش بینی می نماید ،که  نمایانگر کاهش سرعت سالانه 34٪ است.بهبود رشد اقتصاد در فصل سوم در حال افزایش است  ، گرچه افزایش آمار مطالبات بیکار در هفته ، حتی اگر با تعدیل فصلی همراه باشد بسیار ناامیدکننده  است.

 

  پس از افت دلار آمریکا در برابر دلار کانادا این ارز روز پنج شنبه در سطح دلار CAD1.3350 تثبیت شد. که چهارمین کاهش متوالی بشمار می آید. و سطح روز جمعه در CAD1.3400 قرار گرفت. روند صعودی بازار نزدیک به CAD1.3580 یک هفته پیش به پایان رسید. اکنون ممکن است در ناحیه CAD1.3460-CAD1.3480 محصور شود. حدود ماه گذشته نزدیک C331.3315 بود که هدف بعدی خواهد بود. برای دلار آمریکا در برابر پزو مکزیک روند صعودی پیش بینی شده در اواسط هفته تقریبا به MXN22.18 رسید و روز جمعه در سطح  MXN22.6250 دیده شد و احتمالا تا سطح نزولی این ماه (~ MXN22.5650) حرکت کند.و به سطح حمایت اولیه  در نزدیکی  قیمت MXN22.40 پیش از تعطیلات آخر هفته برسد.


Powered by Froala Editor