با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

بررسی شاخص بسیار مهم نوسانات سهام VIX

   روز پنجشنبه ، سهام ایالات متحده در میانه فروش سهام فناوری به شدت پایین آمد.نزدک 100 به میزان  5.2٪ سقوط کرد که بزرگترین افت روزانه از ماه مارس است.اس ان پی 500 به میزان 3.5٪ تنزل ثبت کرد و میانگین صنعتی داو جونز 2.8٪ سقوط داشت. شاخص VIX ، (معیار اندازه گیری نوسانات سهام) مورد انتظار بر اساس شاخص اس ان پی 500 ، با رشد 26.5 درصدی به بالاترین سطح 3 ماهه خود یعنی 33.60 ، رسید ، که بزرگترین جهش از ماه ژوئن است

 

  سه شاخص اصلی از ماه مارس بیش از 30 درصد صعود داشتند ، تحلیلگران شروع به ارزیابی مجدد چشم انداز ها نموده اند ، جای تعجب نیست که ببینیم با افزایش شاخص VIX ،سرمایه گذاران به دنبال کسب سود بوده و معاملات  خود را محدود به هج می کنند. اما هنوز برای نتیجه گیری یک روند نزولی در بازار سهام آمریکا بسیار زود است.

 

  در همین حال ، گزارش حقوق و دستمزد در بخش غیر کشاورزی  ماه آگوست منتشر خواهد شد (1.35+ میلیون شغل ، و نرخ بیکاری با  9.8 % درصد مورد انتظار است) ،  ممکن است این آمار مجدد نوساناتی را در بازار سهام ایجاد کنند.

 

  در نمودار روزانه ، شاخص VIX پس از شکست بالای یک "الگوی نزولی گوه" ، روند صعودی را طی کرده است. با این وجود ، در محدوده معاملاتی از آوریل باقی مانده است. سطح 25.66 ممکن است به عنوان نزدیکترین ناحیه حمایت در نظر گرفته شود ، در حالیکه ناحیه مقاومت 1 و 2 به ترتیب در 44.44 و 50.50 قرار دارند. متناوباً ، شکست زیر 25.66 نشان دهنده از دست دادن حرکت صعودی است و ممکن است  منجر به حرکت بازگشتی به حمایت بعدی در 20.28 شود.


 

Powered by Froala Editor