با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

بررسی اجمالی اشباع ریسک پذیری بازار اروپا و آمریکا

  ریسک  حرکات سریع در دارایی های دیروز در آمریکای شمالی در فعالیت امروز بازار تاثیر چندانی نداشت. سهام آسیا و اقیانوسیه چندان پایدار نبودند. کره و اندونزی پیشرفت بیش از 1 درصدی  داشتند. چین و تایوان، ژاپن و هنگ کنگ نیز  پیشروی هائی داشتند.داو جونز و استاکس 600  اروپا روز گذشته حرکت بازگشتی از رشد (1.3 ~) را ثبت کرد ،این حرکت همچنین در برخی از سهام ایالات متحده نیز دیده شد. اولی اس اند پی 500  است که در حدود 1٪ پائینتر  از پیشروی در دو جلسه گذشته اش بازگشت نشان داد . نزدک دیروز به رکورد جدید رسید و از 21 ماه مه تنها در سه جلسه تنزل ثبت کرده است ، حرکت سریع هشت روزه ای که ممکن است امروز به چالش کشیده شود. بازارهای بروات آرام بوده  و اوراق قرضه نیز پایین تر است ، گرچه بهبود اندک وضعیت ایتالیا با روحیه ریسک پذیری سازگار است. اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده در حدود 70 پوینت قرار گرفت. دلار ، که به نظر می رسید دیروز در حال کاهش بود ، امروز تقریبا در برابر تمام ارزهای اصلی دوباره  برتری یافت. درحالیکه اقیانوسیه (استرالیا و نیوزلند)و اسکاندیناوی  متحمل تنزل هائی هستند ، فرانک سوئیس و ین ژاپن با دستاوردهای اندک بهترین عملکرد را نشان دادند. خارج از تعداد انگشت شماری از ارزهای در حال ظهور بازار آسیا ، این ارزها مبادلات کمتری داشتند. طلا در حال افزایش دستاوردهای اخیر خود است و در بالاترین سطح چند ساله قرار دارد و به هدف 1800 دلار نزدیک تر می شود. نفت خام شیرین سبک در ماه اوت به زیر 40 دلار در هر بشکه قرار گرفت و ممکن است در ناحیه حمایتی 38.50 - 39.00 دلار  قرار گیرد.

اروپا

 

  بررسی اخیر مرکز تحقیقات اقتصادی آلمان ، نشان داده است ،  که بزرگترین اقتصاد اروپا در حال بهبود است. ارزیابی فعلی ماه ژوئن از 78.9 به 81.3 رسیده است. به یاد بیاورید که در ماه می برای چهارمین ماه  افت نشان داد. مؤلفه انتظارات آینده از 80.5 در ماه مه به 91.4 افزایش یافت. در آوریل تا 69.5 به پایین تنزل کرد. در سال گذشته به طور متوسط 93.4 بوده است. ارزیابی کلی وضعیت مراکز تجاری از 79.7 به 86.2 رسید که بالاترین سطح از ماه فوریه است.

 

  اتحادیه اروپا قصد دارد دوباره مرزهای خود را از اول ژوئیه باز کند ، اما در نظر دارد مانع ورود مسافران از آمریکا شود زیرا ویروس در آمریکا هنوز تحت کنترل نیست. بنا به گزارش مطبوعات ، مسافران از برزیل و روسیه نیز مجوز ورود نخواهند داشت. توجه داشته باشید که ایالات متحده هنوز سفر خود را برای اروپایی ها باز نکرده است ، اگرچه به نظر می رسد کارهای بهتری می توانستند جهت مهار همه گیری انجام دهد. در کشور آلمان نوردراین-وستفالن در شهر گوتسلو به منظور مهار شعله همه گیری قرنطینه تحمیل شده است. در همین حال ، کالیفرنیا بزرگترین جهش را در موارد ابتلا گزارش کرده است و میزان آلودگی فلوریدا از 10 درصد (مانند 7 ایالت دیگر) فراتر رفته است. برخی تخمین ها نسبت ابتلا را برای 60٪ ایالت های ایالات متحده بالاتر از 1.0 قرار می دهد (این بدان معناست که هر شخص مبتلا به ویروس یک شخص دیگر را آلوده و مبتلا می کند). تعداد متوسط هفت روزه موارد جدید از 9 ژوئن در ایالات متحده رو به افزایش است. براساس داده های جان هاپکینز ، در تاریخ 21 ژوئن میانگین هفت روزه ابتلا در ایالات متحده 28.3 هزار بود ، در حالی که اروپا با آزمایش های بیشتر  افراد و میانگین هفت روزه 88٪ آمار پایین تر  یعنی رقم (3.4 هزار) را نشان داد. دکتر فاوچی ادعا کرد که در بعضی مناطق افزایش ابتلا وجود دارد که نشان از  ابتلای بیشتر است ، نه آزمایش های بیشتر.

 

به عنوان بخشی از پاسخ به حكم سازمان تجارت جهانی درباره سوبسیدهای ناعادلانه به ایرباس ، ایالات متحده در نظر دارد تا تعرفه هایی را برای انواع واردات از اروپا اعمال كند. واردات آلمان ، فرانسه ، اسپانیا و انگلیس مورد هدف قرار گرفته است. کالاهای مصرفی مانند زیتون ، آبجو ، جین و کامیون می توانند با تعرفه های جدیدی روبرو شوند ، در حالی که ممکن است تعرفه های فعلی پنیر ، ماست و هواپیما افزایش یابد. دوره این تعرفه های  عمومی برای یک ماه است. در همین حال ، پرونده علیه بوئینگ نیز در جریان روند سازمان تجارت جهانی قرار دارد و تصمیمات در فصل سوم اخذ می گردد.

 

  دیروز یورو تقریبا تا سطح 1.1350 دلار افزایش یافت ، اما روند صعودی  بازگشت و یورو در صبح اروپا به حدود 1.1270 دلار قرار گرفت. آپشن هائی نزدیک به  665 میلیارد یورو با قیمت 1.13 دلار وجود دارد که امروز منقضی می شود. ناحیه "حمایت" قوی نزدیک به 1.1250 دلار دیده می شود. قیمت بالاتر از 1.1325 دلار نشان دهنده بازگشت به سطح بالای قیمت در نزدیکی 1.1425 دلار است. روند صعودی دیروز  پوند استرلینگ تداوم یافت و تقریباً به 1.2545 دلار قبل رسید. این روند صعودی از 10 ژوئن (1.2815) و بالاترین سطح قیمت هفته گذشته (1.2690 پوند) که بالاترین نرخ روز گذشته بود (1.2530) ثبت شده است. قیمت از این سطح تا به امروز گذشته اما سطح قیمت بسته شدن معاملات مهم است. محدوده حمایت در 1.2430 دلار - 1.2450 دلار ذکر شده است.

 

  برای نخستین بار از ماه فوریه ، شاخص ترکیبی خرید مدیران ایالات متحده به پایین تر از سطح شاخص اروپا سقوط کرد (46.8 در مقابل 47.5). برآورد اولیه پیش بینی های ایالات متحده چندان امیدوارکننده نبود، اما زمینه های بهبودی مورد انتظار است و پیش بینی داده ها برای فصل 3 هنوز معلوم نیست. بررسی تولیدات ماه  ژوئن ریچموند فدرال ، مانند سایرین ، بهتر از حد انتظار بود و فروش جدید در ماه مه نه تنها از پیش بینی اقتصاددانان بلکه از سطح ماه مه گذشته و میانگین سال 2019 نیز فراتر  خواهد رفت.

آمریکا

  تقویم اقتصادی آمریکای شمالی امروز بسیار سبک است. هیچ آمار مهمی درجریان نیست، بولارد و ایوانز رئیس فدرال رزرو پس از پایان بازارهای اروپا نشست خواهند داشت. گزارش دو هفته ای شاخص هزینه های مصرف کنندگان مکزیک منتشر خواهد شد.طبق بررسی بلومبرگ فردا گزارش آمار خرده فروشی های آوریل (آمار ماهانه کاهش 18٪ را پیش بینی می نماید ،همچنین تصمیمات بانکسیکو مکزیک در مورد نرخ ها در راه است). دیروز در مکزیک زمین لرزه ای به بزرگی 7.4 ریشتر رخ داد ، در حالی که آمار مبتلایان این کشور همچنان رو به افزایش است. انتظار می رود کاهش نرخ بهره معیار تا 50 پوینت وجود دارد. صندوق بین المللی پول پیش بینی های اقتصادی خود را امروز به روز رسانی می کند. انتظار می رود که رشد جهانی کمتر از پیش بینی های ماه آوریل باشد.

 

  طی هفته گذشته یا همین حدود ، دلار آمریکا در برابر دلار کانادا در محدوده 1.3500-- 1.3630 قرار داشت. دیروز ، در حدود  1.3485دلار  کانادا را شکست ، با اینحال شکست روزانه در قیمت بسته شدن معاملات تائید نشد .و در نزدیکی بالاترین سطح قیمت در  CAD1.3550 قرار گرفت. خلق و خوی ریسک پذیری و پایین آمدن قیمت کالاها می تواند به بالا رفتن دلار به سمت CAD1.3600 کمک کند ، این قیمتی است که  640 میلیون دلار آپشن در آن منقضی می شود. در بالاتر از این سطح قیمت 15 ژوئن در حدود CAD1.3685 قرار دارد. دلار در سه جلسه گذشته در برابر پزو مکزیکی صعود چندانی ثبت نکرده  ، و ممکن است بالاترین سطح قیمت دیروز ،امروز در پائین سطح قیمت MXN22.68  قرار گیرد. سطح حمایت این هفته در نزدیکی MXN22.30 دیده شد. توجه داشته باشید که دلار از تاریخ 22 ماه مه بالاتر از MXN23.00 معامله نشده است

Powered by Froala Editor