با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

انتخابات آمریکا و هفته ایی پر مخاطره برای معامله گران

در نظرسنجی ها جو بایدن پیشتاز است ، اما وال استریت از انتخابات گذشته خلاف اینرا به یاد می آورد!

  پس از ماه ها انتظار ، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده این سه شنبه برگزار می شود، (برخی افراد 4 سال است که منتظر ند). در نظرسنجی های جو بایدن در آمار پیشتاز است ، اما وال استریت به خاطر می آورد که در سال 2016 چه اتفاقی افتاد ،هنگامی که دونالد ترامپ هیلاری کلینتون را شکست داد .و اما در اروپا با اعمال محدودیت های عمومی در آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، اسپانیا و ایرلند ، مواجه هستیم ،تعداد موارد جدید مبتلا به ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده همچنان در حال رشد است. تصمیمات هفته گذشته ، بانک مرکزی کانادا، بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اتحادیه اروپا تا حد زیادی مطابق انتظار بود ، به جز بانک مرکزی اروپا که رویکردی کاهشی در تعیین نرخ بهره داشت. این هفته گزارش بانک مرکزی استرالیا ،بانک مرکزی انگلستان و بانک مرکزی آمریکا در راه است . در پایان هفته ، آمار حقوق و دستمزد مشاغل بخش غیر کشاورزی ایالات متحده و تغییرات آمار اشتغال کانادا را دریافت خواهیم کرد. مراقب باشید این هفته ممکن است هفته پر ریسکی باشد.

 

9 ماه پیش ، نظرسنجی ها نشان می داد که ترامپ با برتری وارد فصل انتخابات می شود. با این حال بنظر می رسد ظهور ویروس کرونا همراه با پایان احتمالی ریاست جمهوری دونالد ترامپ همراه است. با افزایش آمار  مبتلایان ویروس کرونا  تعداد هواداران نامزد دموکرات جو بایدن نیز افزایش یافت. بسیاری می گویند این به دلیل رفتار نادرست دونالد ترامپ در مورد وضعیت پاندمی است که منجر به تغییر در آمار نظرسنجی ها شد. به هر دلیلی که باشد ، دونالد ترامپ سه شنبه در این مقابله شرکت می کند. همانطور که به یاد می آورید ، دونالد ترامپ در سال 2016 خرگوشی از کلاه خود بیرون کشید و هیلاری کلینتون را از میدان خارج کرد ،و انبوهی از طرفداران برای رای دادن به ترامپ حاضر شدند. آیا او می تواند دوباره چنین کاری انجام دهد؟

 

  اگرچه روز انتخابات سه شنبه است ، اما بیشتر مردم در ایالات متحده به دلیل ویروس کرونا ، رای گیری را از اول اکتبر از طریق پست و ایستگاه های رای گیری آغاز کرده بودند. در برخی از ایالت ها ، رای گیری زودهنگام از رأی گیری سال 2016 پیشی گرفته است. طبق پیش بینی های انتخابات ایالات متحده ، بیش از 80 میلیون رأی گیری قبلاً انجام شده است که 58 درصد از کل مشارکت در سال 2016 است. در نتیجه این آرا زودهنگام و رأی گیری های بعدی ، روز انتخابات ممکن است به هفته انتخابات یا حتی ماه انتخابات تبدیل شود! اگر سوم نوامبر یک برنده قاطع داشته باشد ، ممکن است این جریان به سرعت تمام شود. با این حال ، بازنده انتخابات ممکن است نتایج را به دادگاه عالی با استناد به مواردی از قبیل تقلب در آراء پستی تا مداخلات بین المللی را مطرح کند . 

 

  چنانچه انتخابات ایالات متحده نامشخص و طولانی باشد ، این تنها عامل محرک بازارها در هفته آینده خواهد بود. با این حال ، هنوز موضوعات دیگری در مرکز توجه وجود دارد. از همه مهمتر ، ظهور مجدد ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده است. برخی از کشورها در اروپا تحت قرنطینه ملی قرار گرفته اند ، مانند آلمان ، اسپانیا و فرانسه. سایر کشورها محدودیت های عمومی اضافی و مقررات منع رفت و آمد را اعمال کرده اند ، مانند ایتالیا و ایرلند. انگلیس در حال حاضر تعطیلی و محدودیت های محلی را در اعمال می کند. با این حال ، برخی حدس می زنند تعطیلی عمومی ممکن است در راه باشد. روز پنجشنبه ، بیش از 500000 مورد مثبت در سراسر جهان برای این روز گزارش شده است که یک رکورد جدید در روز است. در ایالات متحده ، تا این مرحله ، ایالت ها محدودیت های خود را بر روی رستوران ها ، مدارس و ممنوعیت سفر اعمال می کنند. با این حال ، اگر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود ، گفته است که محدودیت های عمومی ملی را اعمال خواهد کرد


که این امر ما را به سوی مسئله دیگری سوق می دهد: رئیس جمهور بعدی تا 20 ژانویه سوگند یاد نمی کند. بسیاری از مردم امیدوار بودند تا زمان رسیدن انتخابات به بسته حمایتی مالی جدید اعمال شود. در صورت شکست ترامپ ، ممکن است ایالات متحده تا ماه فوریه شاهد چنین بسته های حمایتی نباشد. بدتر اینکه ، اگر جو بایدن در انتخابات پیروز شود ، اما جمهوری خواهان سنا را حفظ کنند ، ممکن است تخصیص بسته های حمایتی حتی طولانی تر شود.

 

  بانک مرکزی اروپا اساساً اعلام کرد که آنها در نشست دسامبر خود بسته های حمایتی بیشتری را تخصیص خواهند داد، و در زمانی است که پروژه های کارکنان منتشر می شوند .ویروس کرونا به اروپا ضربات بسیار سختی وارد می کند. این هفته بانک مرکزی اروپا ، بانک مرکزی انگلیس و بانک مرکزی آمریکا برای بحث در مورد سیاست های پولی دیدار می کنند. اگرچه به نظر می رسد ارقام مبتلایان به کرونا در استرالیا در حال بهبود است ، اما اثرات اخیر ویروس کرونا و همچنین اختلاف با چین ،بانک مرکزی استرالیا را متعهد به خرید اوراق قرضه بیشتر برای پایین نگه داشتن منحنی نرخ های متقابل کرده است. ایالات متحده به احتمال زیاد در روز پنجشنبه تصمیمات بانک مرکزی آمریکا را اعلام نخواهد کرد ، زیرا آنها صبر می کنند تا رئیس جمهور 4 سال آینده ایالات متحده تعیین شود.

 

  اگرچه براگزیت هنوز در ذهن بسیاری از افراد در انگلیس و اروپا پیشتاز است ، اما این هفته به نتایج انتخابات ایالات متحده خواهد پرداخت. نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون گفته است که تا زمانی که رئیس جمهور بعدی ایالات متحده مشخص شود تصمیمی نمی گیرد. اواسط ماه نوامبر  زمان انجام یک توافق است. با این حال ، بانک مرکزی انگلیس نمی تواند بیشتر از این صبر کند. بانک مرکزی با توجه به انتظارات جدید در مورد دور جدید شیوع  ویروس کرونا ، بسته های حمایتی بیشتری را باید فراهم کند. در حال حاضر نرخ های بانک مرکزی 10 پوینت تعیین شده است. حدس و گمان هایی وجود دارد که بانک مرکزی انگلیس هنگام تنظیم جدول نرخ های منفی ممکن است آنرا به  صفر کاهش دهد

 

  هفته گذشته ،اس اند پی 500 بازگشت سرمایه و بهره 50% را  گزارش کرد. در این هفته ، 1356 شرکت دیگر نیز بهره کسب شده را منتشر می کنند ، مشهورترین این شرکتها در این هفته به شرح زیر است: RYAAY ، BRKB ، PYPL ، MKS ، BIDU ، QCOM ، MRO ، SUN ، BABA ، AZN ، SBRY ، SQ ، TM ، GM ، UBER ، PTON.

 

علاوه بر جلسات بانک مرکزی در این هفته ، داده های ابتدای ماه از جمله  شاخص نهایی خرید مدیران و گزارشات شغلی کانادا و ایالات متحده در روز جمعه منتشر می شود. 

سایر اطلاعات مهم اقتصادی که باید مورد توجه قرار گیرد به شرح زیر است:

شنبه

 

چین: شاخص خرید مدیران در بخش مراکز تولیدی توسط اداره ملی آمار (اکتبر)

چین: شاخص نهایی خرید مدیران مراکز غیر تولیدی (اکتبر)

سخنرانی پانه تا از اعضاء بانک مرکزی اروپا 


دوشنبه

 

آمار نهایی جهانی شاخص خرید مدیران مراکز تولیدی (اکتبر)

چین: آمار نهایی شاخص خرید مدیران مراکز تولیدی /کایژن  (اکتبر)

ایالات متحده: شاخص خرید مدیران مراکز تولیدی موسسه مدیریت منابع (اکتبر)

 

سه شنبه

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

استرالیا: تصمیمات نرخ بهره بانک ذخایر استرالیا  

آلمان:سخنرانی بالتز عضو بوندس بنک آلمان 

آلمان: سخنرانی موندرر  عضو بوندس بنک آلمان


چهار شنبه

 

آمار جهانی شاخص خرید مدیران در بخش خدمات (اکتبر)

نیوزیلند: تغییرات فصلی آمار اشتغال (فصل سوم)

ژاپن: صورتجلسه سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن 

استرالیا: آمار نهایی خرده فروشی (سپتامبر)

استرالیا: نمودار بسته حمایتی بانک مرکزی استرالیا 

چین: شاخص خرید مدیران در بخش مراکزخدماتی (اکتبر)

شاخص هزینه های تولیدکنندگان اروپا(سپتامبر)

ایالات متحده: تغییرات آمار اشتغال توسط موسسه پردازش اتوماتیک اطلاعات (اکتبر)

کانادا: تراز تجاری (سپتامبر)

ایالات متحده: تراز تجاری (سپتامبر)

ایالات متحده: شاخص خرید مدیران مراکز غیر تولیدی موسسه مدیریت منابع (اکتبر)

آمار موجودی نفت خام


پنج شنبه

 

استرالیا: تراز تجاری (سپتامبر)

آلمان: سفارشات کارخانجات (سپتامبر)

 آمار شاخص خرید مدیران در بخش مراکز تولیدی اروپا (اکتبر)

شاخص خرید مدیران انگلیس در بخش مراکز تولیدی (اکتبر)

آمار خرده فروشی اتحادیه اروپا (سپتامبر)

تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان

ایالات متحده: آمار اولیه مطالبات بیکاری (هفته منتهی به 31 اکتبر)

آلمان: سخنرانی وایدمن رئیس بوندسبانک 

ایالات متحده: تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو

جمعه

 

استرالیا: بیانیه بانک مرکزی استرالیا در مورد سیاست های پولی

آلمان: آمار تولیدات صنعتی (سپتامبر)

انگلستان: شاخص قیمت مسکن سازی هالیفاکس (اکتبر)

کانادا: تغییرات آمار اشتغال (اکتبر)

ایالات متحده: آمار حقوق و دستمزد غیر کشاورزی (اکتبر)

نمودار هفتگی اس اند پی 500


Powered by Froala Editor