با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

افزایش شاخص های آسیا و مس ،فارکس در انتظار یک کاتالیزور است

افزایش شاخص های آسیا و مس ،فارکس در انتظار یک کاتالیزور است.


  جو بایدن اطمینان دارد که ایالات متحده می تواند در 100 روز نخست ریاست جمهوری خود از هدف 100 میلیون دوز واکسیناسیون نیز فراتر رود. اگر ادعای مدیرعامل فایزر درست باشد ، پیش از این 40 میلیون دوز واکسن خود را به دولت ایالات متحده تحویل داده و انتظار می رود تا ماه مه 200 میلیون دوز واکسن نیز تهیه شود. علاوه بر این ، زمان تولید واکسن به طور متوسط به 60 روز کاهش یافته است.

 

با وجود برنامه اقتصادی حمایتی جو بایدن در هفته های آینده و احتمال کاهش محدودیت تعطیلی مراکز ، زمینه اقتصادی برای ایالات متحده نسبتاً جذاب به نظر می رسد.

 

با گشایش بازار ،معاملات آتی ایالات متحده در ابتدا افزایش یافت ، با این حال معاملات آتی نزدک100  50.25 -واحد (0.36 - درصد) و معاملات آتی S&P 10 - واحد (0.3 - درصد) تنزل ثبت کردند. علیرغم افت چهار روز متوالی هفته گذشته ، نوسانات همچنان پایین است و قیمت ها همچنان فاصله زیادی از بالاترین سطح حمایت خود دارند.

 

مس همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد

مس به دلیل نگرانی های عرضه و تقاضا ، به بالاترین سطح 11 ساله خود رسید. با افزایش سرعت ، و با داشتن بیش از 17 درصد رشد در ماه جاری این سوال مطرح است که تا چه وقت روند صعودی تداوم خواهد یافت . با این وجود نشانه های آغاز روند نزولی دیده نمی شود .


شروع امیدوار کننده برای بازار فارکس

  حرکت بازار فارکس در معاملات بازار آسیا با افزایش روز جمعه مواجه شد. دلار استرالیا و نیوزلند نیز قوی ترین ارزها بودند، در حالی که ین ژاپن و فرانک سوئیس تضعیف شدند. ارزهای نو ظهور مانند لیر ترکیه ، پزوی مکزیک و راند آفریقای جنوبی در فضای دلار تضعیف شده ، شروع قوی تری داشتند.

 

با این حال ،دلار استرالیا و نیوزلند از پیشروی عقب نشینی کردند و اکنون الگوی بالقوه همر نزولی را در نمودارهای روزانه می بینیم . به نظر نمی رسد که این حرکات از نظر تکنیکی بتواند پیشروی داشته باشند اما معامله گران AUD / USD باید مراقب eMA 200 ماهه باشند که در حال حاضر در سطح مقاومت  0.7890 محدود شده است ، چنین سطوح مهمی به ندرت در اولین تلاش شکسته می شوند.

 

 تضعیف دلار آمریکا و عملکرد بهتر اوراق قرضه  ایالات متحده و اختلاف بیشتر بین عملکرد آمریکا و اروپا مانند اوراق قرضه اروپا (10 سال آلمانی - 10 ساله ایتالیایی) ، موجب شده EUR / USD همچنان به سطح بالای 2.000 دلار دست پیدا  کند .با این حال ، اقدامات قیمت امروز در محدوده بالاترین سطح قیمت روز جمعه باقی مانده است.

 

بوریس جانسون از استراتژی پایان تعطیلی مراکز رونمایی کرد


 GBP / USD همچنان در بالاترین رقم چند ساله هفته گذشته و بالاتر از 1.4000 باقی مانده است و به نظر می رسید که در زمان گشایش بازار لندن به سطح بالاتری خواهد رسید ، زیرا دیروز بوریس جانسون از برنامه  آغاز بکار مراکز تجاری رو نمایی کرد ،با این وجود پوند در دو هفته گذشته نتوانست بالاتر برود. از 8 مارس همه دانش آموزان می توانند به مدارس بازگردند و مردم از  تفریحات در فضای باز مانند کافه ها ، پارک ها و میخانه ها لذت ببرند. انتظار می رود معاملات آتی FTSE 100 انگلیس که در حال حاضر 0.6 - درصد کاهش دارد ، افت بیشتر نشان دهد.

 

شناور ماندن شاخص های آسیایی با ثابت ماندن نرخ بهره بانک مرکزی چین

 

  پس از آنکه (بانک مرکزی چین) نرخ وام های اصلی خود را بدون تغییر نگه داشتند ، شاخص های آسیایی روز دوشنبه در سطح بالاتری بود. معاملات آتی "نی کی  و هنگ صنگ" همچنان در معاملات بازار آسیا برجسته ترین بودند و در ابتدا در حدود 1.3٪ رشد نشان داد و معاملات پیش از حرکت بازگشتی از روند صعودی بین  0.7٪ و 0.3٪ عقب نشینی داشت.

 

SPI 200 (قرارداد آتی ASX 200) در اوایل معاملات 0.46٪ افزایش یافت اما در حال حاضر 23 - واحد پایین تر (1.13- ٪) در پایین ترین سطح 3 هفته ای معامله می شود.

 

عناوین نامطلوب برای هواپیمای بوئینگ 


  بوئینگ هنوز عناوین نامطلوبی را به خود اختصاص می دهد، زیرا ژاپن درخواست کرده است که شرکت های هواپیمایی دیگر از هواپیمای بوئینگ 777 خود با موتورهای P & W4000 استفاده نکنند. این در پاسخ به مسئله پرواز یونایتد ایرلاینز در روز شنبه است که موتور معیوب خلبان را مجبور کرد مدت کوتاهی پس از برخاستن هواپیما مجدد به زمین بنشیند (فیلم های شبکه های اجتماعی نشان می دهد موتور هنگام پرواز منفجر شده است).

 

بوئینگ (BA) روز جمعه در سطح 217.47 نزدیک به بالاترین محدوده 12 دلاری بسته شد ، بنابراین قیمت را از  جهت شکاف در قیمت در زمان گشایش بازار ایالات متحده بررسی خواهیم کرد. با این وجود ، با مقایسه میانگین متحرک 50 ، 100 و 200 روزه، منطقه پشتیبانی بالقوه بین 200 تا 208 دلار را می توان مشاهده کرد.

 

روند صعودی USD / JPY در انتظار سطح قیمت 106  


علیرغم سه روز فروش سنگین هفته گذشته ، USD / JPY امروز موفق شد در eMA 200 روزه خود پشتیبانی کند و پس از گشایش معاملات بازار آسیا از آن به عنوان سکوی پرشی استفاده کند. نمودار روزانه در حال نمایش مجموعه ای از پایین ترین و بالاترین سطوح قیمت است و شاهد عملکرد قیمت در نمودار ساعتی هستیم که نشان می دهد تقاضا در حال افزایش است.


 نمودار ساعتی نشان می دهد که اقدامات اصلاحی قیمت از بالاترین سطح 106.22 نتوانسته است روند صعودی را بشکند و در حدود 50٪ اصلاح شد. علاوه بر این ، کندل های صعودی اینگلفینگ در این سطح بالاتر از 105.20 تشکیل شده اند و از آن زمان در میانگین متحرک 200 ساعته پیدا شده است ، منطقه ایی که دو کندل صعودی اینگلفینگ دیگر بخشی از پایین ترین سطح قیمت را تشکیل می دهند.

 

در روند صعودی برای تداوم این روند باید منتظر شکسته شدن سطح قیمت 105.74باشیم.

106 و سطح 106.22 اهداف مناسبی هستند.

شکست زیر سطح 105.20 روند صعودی کوتاه مدت را فاقد اعتبار می کند.


  گزارش IFO آلمان اصلی ترین گزارش اقتصادی امروز است ، درحالیکه ارقام قبلی چندان امیدوارکننده نبود. سررسید شاخص ژانویه به پایین ترین سطح 6 ماهه یعنی 90.1 افت کرد و زیرشاخه های تولید و خدمات پایین بودند. شاخص تجاری 17.2-واحد کاهش یافت ، شدیدترین افت از ماه مه سال 2020 را ثبت کرد ، بخش ساخت و ساز برای سومین ماه متوالی با 5.1- واحد افت نشان داد. با توجه به اینکه شاخص فضای کسب و کار در سپتامبر رشد نسبی داشتند ، همچنین داده های شاخص مدیران خرید نیز از حد انتظار کمتر بود ، امروز منتظر انتشار آمار ضعیف دیگری هستیم

 

کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا ، قرار است در ساعت 13:45 سخنرانی کند.

 

Powered by Froala Editor