با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

افزایش تولید ناخالص داخلی آسیا و وضعیت بازار فارکس و تنزل ین

با انتشار واکسن در آسیا، تولید ناخالص داخلی آسیا افزایش یافت.

انتشار جهانی واکسن و تولید ناخالص داخلی بالا در آسیا با حفظ روند مثبت بازارهای سهام ، موجب تنزل ین شد، درحالیکه سهام نیکی  را به بالاترین سطح 30 ساله رساند.

  تولید ناخالص داخلی ژاپن (رشد تولید داخلی) در فصل چهارم روز دوشنبه با صعود روبرو شد و بجای 9.5٪ پیش بینی  شده 12.7٪  افزایش یافت ، در حالی که رقم قبلی 22.9٪ بود. همچنین نرخ سالانه در مقایسه با پیش بینی 2.3٪ رکورد 3٪ را ثبت کرد ، اگرچه در فصل سوم از رقم 5.3٪ کاهش یافته است. افزایش صادرات و برگشت هزینه های سرمایه عمده ترین رقم های اصلی در این آمار مثبت بودند. همچنین بدان معنی است که ژاپن آخرین کشور آسیایی است که در روند بهبود  عملکرد خوبی نشان داده است ، همچنین تولید ناخالص داخلی سنگاپور و تایلند نیز روند رو به رشد مثبتی را ثبت کردند. در نهایت ، این موضوع برای رشد اقتصاد جهانی خوب است ، انتظار می رود تمایلات همچنان بالا بمانند و به حمایت از سهام و اوراق قرضه کمک کنند، مگر اینکه کاتالیزور جدیدی منجر به حرکات مخالفی گردد. 

 

ین و نیکی 225 صحنه معاملات را به تسخیر خود دراوردند

  وضعیت بورس های اروپایی از آسیا بهتر بود و شاهد افزایش داکس و استاکس 600 به ترتیب به میزان 1.5 و 1.3 درصد بودیم. FTSE 100 قوی ترین شاخص اروپا بود ، که در دومین روز روند صعودی سال جاری 2.5 درصد بالاتر رفت. بازارهای سهام ایالات متحده و چندین بازار مهم فلزات به دلیل روز ریاست جمهوری در ایالات متحده بسته بود ، اگرچه انتظار می رود معامله گران امروز به معاملات خود بازگردند.

 

اما سهام نیکی 225 بود که صحنه را به تسخیر خود درآورد و به بالای سطح  30،000 رسید که برای اولین بار در 30 سال گذشته است. معاملات دیروز 1.9٪ بالاتر بسته شد ، در حال حاضر در ماه جاری به رقم   قابل توجه 8.6٪ رسید و بدون هیچ نشانه ای از روند نزولی به حرکت خود ادامه می دهد .

 

ین ژاپن ضعیف ترین واحد پول بود زیرا فضای عدم امنیت همچنان بر تمایلات تأثیر گذار است. با مشاهده روزانه ATR (میانگین دامنه واقعی حرکت)  از 28 جفت  ارز شش ارز که مقابل ین بودند بیشترین عدم ثبات را ثبت کردند . CAD / JPY بیشترین عدم پایداری را نشان داد زیرا افزایش قیمت نفت به تقویت دلار کانادا کمک کرد. AUD / JPY به بالاترین سطح از دسامبر 2018 افزایش یافت و CHF / JPY برای اولین بار از فوریه 2018 بالای 118 بسته شد. USD / CAD به دلیل ضعف دلار آمریکا، ضعیف ترین جفت ارز بود ، اگرچه حجم معاملات آن در آمریکای شمالی به دلیل 3 روزه آخر هفته کمتر بود.


قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت به بالای 60 دلار رسید

 

  گزارش ها مبنی بر اینکه عربستان سعودی روز دوشنبه یک هواپیمای بدون سرنشین پر از مواد منفجره را پیدا و منهدم کرده است ، باعث افزایش قیمت نفت و افزودن یک محرک ژئوپلیتیکی به این فضا شده است ، در حالی که نفت به دلیل انتشار جهانی واکسن از روند رو به بهبود برخوردار بوده است. این اولین باری است که معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت از ژانویه 2020 بالای 60 دلار معامله می شود ، اگرچه نوار نزولی که بالای 60 دلار بسته شده ، توجه زیادی را جلب می کند شکاف واضح در زیر این سطح کلیدی می تواند حرکات اصلاحی را به دنبال داشته باشد.

 

 

CHF / JPY: همه نگاه ها به 118.60 است

  از بالاترین سطح جولای 2017 ، تلاش CHF / JPY برای حرکت به بالای سطح 118 ، به طور موثر ناموفق بوده است. آنچه این موضوع را به ویژه جالب می کند این است که هر دو فرانک سوئیس و ین ژاپن توسط بانک های مرکزی مربوطه "به دقت تحت نظر قرار می گیرند". با توجه به اینکه منطقه 118 طی چند سال گذشته مقاومت چشمگیری داشته است ، نخست وزیر ژاپن دیروز نیز تأکید کرد که از نزدیک بازار فارکس را مورد مطالعه قرار می دهد ، گرچه می توان از توانایی بالقوه این جفت ارز برای فراتر رفتن از سطح فعلی جانبداری کرد. واگرایی نزولی با RSI نیز از این پتانسیل حمایت می کند. با این حال ، اقدامات قیمت روند صعودی را تأیید نمی کند و همچنین باید  به شکل گیری قیمت کف چند ساله توجه داشته باشیم که نشان دهنده شکست صعودی بالقوه (و بزرگ) طی ماه آینده است.


در هر صورت ، به نظر می رسد که روند صعودی بر ارتباطات  BOJ و SNB (بانک ملی سوئیس) کاملا اثر داشته باشد چرا که SNB تمایل ندارد ارز خیلی قوی داشته باشد و BOJ (بانک ژاپن) نیز نمی خواهد ارز بسیار بی ثباتی داشته باشد .

 

شکست یا نزدیک شدن به بالاتر از سطح 118.60 می تواند همسو با روند صعودی چند ماهه و نشان دهنده سود بیشتر باشد.

مقاومت مهم بعدی تا 124 است اما در کوتاه مدت روی 120 تمرکز خواهیم داشت.

روند نزولی می توانند به دنبال نشانه هایی از الگوی معکوس یا تغییر حرکت در اطراف مقاومت 118.60 باشد. در حدود سطح فعلی ، پاداش ریسک بالقوه برای روند نزولی زیاد به نظر می رسد ، اگرچه سیگنالی نزولی هنوز تحقق نیافته است.

 

پیش بینی می شود با توجه به سال جدید قمری چین تا چهارشنبه ، در آسیا حجم معاملات کمتری از حد معمول انجام شود .

داده های اقتصادی ZEW آلمان و آمار اولیه تولید ناخالص داخلی اروپا مهمترین رویداد اقتصادی امروز هستند که جفت ارزهای یورو ، شاخص های داکس و استاکس را مورد توجه معامله گران قرار می دهند.

 

به روزرسانی لیست ارزهائی که باید مورد توجه قرار گیرند:

  

AUD / USD: قیمت از هدف اولیه 0.7764 فراتر رفته است ، و در بالاترین سطح 0.7820 بسته شده است. در روند صعودی از این ناحیه سفارشات استاپ را می توان انجام داد. یا می توانیم تا زمانی که فرصت جدید صعودی با نسبت بهتر پاداش به ریسک ایجاد شود ، صبر کنیم .

 

GBP / CHF: پس از حرکت اصلاحی 5 روزه ، حرکت صعودی به بالای منطقه حمایت بازگشت. اکنون با رسیدن به یک چرخه جدید ، منطقه مهم مقاومت (هدف) در حدود 1.2700 1.248 - 1.2530 است.

 

EUR / USD: عملکرد قیمت در بالای نمودار میانگین سهام 50 روزه در نمودار روزانه در حال تثبیت است. روند صعودی در حدود 1.2043 در پایین ترین سطح باقی مانده و شکست بالای سطح 1.2190 ،توجه را به بالاترین سطح 1.2350 متمرکز می کند.

 

USD / CHF: دومین "الگوی همر نزولی" در نمودار روزانه تشکیل شده است که در سطح اصلاح فیبوناچی 38.2٪ در حدود 0.8950 است و در زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه eMA بسته شده است. شکست در زیر 0.8830 توجه را به پایین ترین سطح 0.8838 و 0.8760 متمرکز می کند.

 

AUD / CAD: از این لیست حذف شد. زیرا روز گذشته یک کندل نزولی در دومین جلسه متوالی بازار تشکیل شد که با شکست کاذب بالاتر از مقاومت 0.9855 ، هشدار می دهد که یک روند صعودی احتمالی برای یک سطح کلیدی وجود دارد.

Powered by Froala Editor