با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

استیضاح مجدد ترامپ و تاثیر آن بر بازار اروپا

  در ایالات متحده استیضاح ترامپ برای بار دوم و سخنرانی بایدن در اواخر امروز ، در مرکز توجه است.

در بازار فارکس ، سخنرانی بایدن و به روزرسانی گزارشات رئیس بانک ذخایر ایالات متحده جروم پاول در محور تمرکز برای وضعیت دلار است ، این در حالی است که پوند / یورو به پایین ترین سطح ماه نوامبر رسیده است.


  در کالاها ، قیمت نفت در حال ثبات از رالی اخیر است.


این در حالیست که رشد 0.3 درصدی  FTSE  100 مشاهده شده

پس از بسته شدن معاملات دیروز در سطح 6749.3 قرار گرفت و  با 0.3٪ رشد امروز FTSE 100 در سطح قیمت 6770.5 گشایش شد. 


  وضعیت بازارهای اروپا چشم نوازتر هستند

 CAC 40 فرانسه پس از پایان معاملات دیروز در 5666.0 ، در سطح بالاتر 5686.0 0.4٪ گشایش شد. 

 

معاملات داکس آلمان با  0.3٪ رشد بالاتر از سطح 13997.5 گشایش شد در حالیکه قیمت در  آخرین معاملات در 13997.5 بسته شد.


  برنامه فشرده واکسیناسیون در انگلیس را هدف قرار داده شده است زیرا موج جدید بیماری کرونا مرگبارتر است .

انگلیس امیدوار است که برنامه واکسن 7 روز در هفته ، 24 ساعت شبانه روز تداوم یابد ، زیرا مرگ و میرها در روز چهارشنبه به بالاترین سطح روزانه رسید.

طبق آمار دو روز گذشته در طی 28 روز گذشته 1564 نفر از تست مثبت ویروس کرونا درگذشتند . ایوان دویل ، مدیر پزشکی بهداشت عمومی انگلیس ، گفت: "امروز ما بیشترین تعداد مرگ و میر را در یک روز از زمان شروع پاندمی گزارش کرده ایم.

" وی افزود اکنون آمار مرگ و میر در موج دوم بیشتر از موج اول بوده است. " در حالی که نوع جدید ویروس جهش یافته همچنان هرج و مرج ایجاد می کند ، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت که می خواهد برنامه فشرده واکسیناسیون 24/7 روز در اسرع وقت انجام شود. اما در حال حاضر ، این امکان وجود ندارد زیرا محدودیت هایی در عرضه واکسن وجود دارد ، اما انتظار می رود با ورود 2 میلیون دوز واکسن از شرکت آسترازنکا در هفته از اواسط فوریه منابع بیشتری در دسترس باشد. این کشور امیدوار است هر هفته 2 میلیون نفر را واکسینه کند، تا از اواسط ماه فوریه تمام افراد آسیب پذیر محافظت می شوند و بنابراین تا پاییز تمام این افراد واکسینه می شوند. انتظار می رود داروخانه ها تزریق واکسن را از امروز آغاز کنند ، از جمله مارک های اصلی بزرگ مانند سوپردراگ و بوتس.

 

 عواقب مکانیکی ، واضح و اجتناب ناپذیر برای انگلیس پس از براگزیت

  میشل بارنیر ، که در مذاکرات براگزیت تیم مذاکره کننده اتحادیه اروپا را هدایت می کرد ، هشدار داد که در نتیجه این توافقنامه در مرزهای انگلیس و اتحادیه اروپا اصطکاک ایجاد خواهد شد. بارنیه گفت: "هنگامی که از بازار واحد خارج می شوید ، عواقب مکانیکی ، آشکار ، اجتناب ناپذیری وجود دارد و این همان چیزی است که انگلیس آرزو می کند بتواند کنترل کند." وی گفت در حالی که بسیاری از مشاغل سرانجام بر تغییراتی که از ابتدای سال لازم الاجرا شده اند ، غلبه خواهند کرد ، اما تغییرات ساختاری ایجاد می شود که هر دو طرف باید خود را با آن سازگار کنند. وی هشدار داد که توافق "مجدد مذاکره نخواهد شد" وی افزود که "و توافق اکنون باید عملی شود". 

 

ترامپ اولین رئیس جمهوری می شود که دو بار استیضاح شده، 

  دونالد ترامپ پس از تصمیم گیری 10 نفر از اعضاء جمهوری خواه با دموکرات ها در مورد تحریک خشونت مردم در صحنه های خشونت آمیز  و آشوب هفته گذشته در ساختمان پایتخت ایالات متحده  ، اولین رئیس جمهور ایالات متحده است که دوبار استیضاح شده است. مجلس نمایندگان با 232-197 رأی موافق در مورد ماده استیضاح قانون اساسی ، اتهام رسمی علیه رئیس جمهور ترامپ برای "تحریک به  قیام" را مطرح کردند. البته بعید به نظر می رسد که این استیضاح موجب حذف ترامپ قبل از 20 ژانویه که تاریخ تحلیف جو بایدن است ، صورت بگیرد ،و او از سمت خود برکنار شود ، اما دموکرات ها امیدوارند که استیضاح وی را مورد بازخواست قرار دهد و احتمالاً مانع از کاندیداتوری مجدد وی برای ریاست جمهوری در سال 2024 شوند. این باعث محاکمه در سنا می شود و اکثریت دو سوم باید علیه ترامپ رأی دهند تا وی را برکنار و به اتهام محکوم کند. و رای حدود 17 سناتور جمهوری خواه برای موفقیت ترامپ لازم است. 


رئیس جمهور منتخب جو بایدن برنامه های حمایتی مالی امسال را ترسیم می کند 

 

  جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب امروز سخنرانی خواهد کرد و برنامه های یک لایحه بزرگ حمایتی مالی را برای کمک به بهبود اقتصاد ایالات متحده از پاندمی را ترسیم می کند. گزارش ها حاکی از آن است که محرک های مالی جدید چیزی در حدود 1.3 تریلیون تا 2 تریلیون دلار ارزش داشته و شامل پرداخت های مستقیم تا 2000 دلار به شهروندان آسیب دیده است. 

پس از برنده شدن بایدن در رقابتهای دور دوم جورجیا ، بایدن كنترل كنگره را به دست آورد ، و انتظار می رود كه بایدن با كنترل سیاستهای دموكراتها پیش برود. بسته 900 میلیارد دلاری اخیراً مورد توافق دموکرات ها و جمهوری خواهان قرار گرفته است ، اما بایدن پیش از آغاز به کار و تحلیف خود این بسته را به عنوان پیش پرداخت توصیف کرد. این شامل پرداخت مستقیم 600 دلار به شهروندان پس از عدم موفقیت دموکرات ها در تلاش برای افزایش این مبلغ بود. 

 

فارکس: تمرکز بر حرکات دلار قبل از سخنرانی بایدن و پاول است

 

   پیش از سخنرانی بایدن و به روزرسانی آمار و ارقام جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، دلار امروز در کانون توجه است.

 GBP / USD در اوایل معاملات در سطح 1.36354 معامله شد ، در پایان معاملات دیروز در 1.36376 ثابت شد. 

چارت EUR / USD امروز با حرکت در محدوده 1.21510 از 1.21578 کاملاً ثابت بود. 

در همین حال ، EUR / GBP امروز در سطح 0.89113 معامله شد -که پایین ترین سطح از 26 نوامبر - از 0.89149 در پایان معاملات در روز چهارشنبه است.

 

کالاها: قیمت نفت از رالی اخیر نفس راحتی می کشد 

   سطح قیمت نفت پس از رالی اخیر به ثبات ادامه می دهد. کاهش تولیدات نفت عربستان سعودی ، کاهش بیشتر موجودی کالا در کشورهایی مانند ایالات متحده و چین و پیش بینی قیمت ها توجه بانک های بزرگ ایالات متحده ، همه و همه از رشد قیمت در هفته گذشته پشتیبانی کرد.و باعث افزایش قیمت ها به بالاترین سطح 11 ماهه گذشته شد ، اما قیمت ها دیروز کاهش یافت و به نظر می رسد امروز با شروع ترس از ویروس کرونا ، قیمت ها امروز بیشتر کاهش یابد

امروز صبح نفت برنت در هر بشکه از 56.00 دلار در هر بشکه 55.95 دلار معامله شد ،

 در حالی که قیمت  نفت وست تگزس اینترمدیت  از سطح 52.90 دلار بالاتر و  52.93 دلار افزایش یافت 

گزارش تغییر ذخیره گاز طبیعی EIA برای هفته منتهی به 8 ژانویه در ساعت  1700 امروز به وقت گرینویچ منتشر می شود.


  طلا پس از بسته شدن در 1845 دلار ، با قیمت 1841 دلار معامله شد.


اخباری که در تقویم اقتصادی موجب تغییرات بازار می شوند به شرح زیر است :


  رویدادهای تقویم اقتصادی امروز صبح ارام است اما همچنان که به بعد از ظهر نزدیک می شویم فعالیتهایی بازار را ممکن است تحت تاثیر قرار دهد.رشد واقعی تولید ناخالص داخلی آلمان در ساعت 0900 GMT به وقت گرینویچ منتشر می شود و ارقام شاخص هزینه های مصرف کنندگان  ایرلند در 1100 GMT  اعلام می گردد. و منتظر نتایج نشست سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا در ساعت 1230 به وقت گرینویچ هستیم، سپس توجهات به ایالات متحده معطوف می شود ، و آمار و ارقام  اولیه مطالبات بیکاری در 1330 به وقت گرینویچ اعلام می شود. جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، در 1730 به وقت گرینویچ سخنرانی خواهد داشت.

Powered by Froala Editor