با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

احتیاط خوشبینانه بانک مرکزی انگلیس و گزینه نرخ منفی همچنان روی میز

هیچ تغییری در سیاست پولی پیش بینی نمی شود. بانک مرکزی انگلیس می تواند نرخ منفی را به عنوان راهکاری تأیید کند اما انتظار می رود که از آن استفاده نشود. با افزایش تعداد واکسن ها ، بانک مرکزی می تواند رویکرد خوش بینانه ایی داشته باشد.

تصمیمات سیاست پولی بانک مرکزی چه زمان اعلام خواهد شد ؟

پنجشنبه ساعت 12:00 ظهر و پس از آن در ساعت 12:30 در کنفرانس مطبوعاتی اندرو بیلی رویکرد سیاست پولی را اعلام می نماید.

و باید منتظر چه رویدادی باشیم؟

انتظار نمی رود که بانک انگلیس سیاست نرخ منفی اعلام کند و پیش بینی های سه ماهه بانک را به روز کند.

این بانک خرید اوراق قرضه دولت را در ماه نوامبر به 875 میلیارد پوند افزایش داد ، در حالی که این میزان 725 میلیارد پوند بود. سلامت اقتصاد انگلیس از آخرین نشست بانک مرکزی، با وارد شدن انگلیس به سومین تعطیلی ملی ، وخیم تر بنظر می رسد.

 

آیا استراتژی نرخ منفی مفید است؟

 

در حالی که بانک مرکزی حاضر به رد کاهش نرخ بهره نیست ، اندرو بیلی ، رئیس بانک مرکزی انگلیس ، در اظهار نظرهای اخیر خود مخالفت خود را از رویکرد نرخ منفی نشان داده است . در همین حال ، سایر اعضای کمیته سیاست پولی همچنان مشتاق این استراتژی هستند.

 

بانک مرکزی نتایج تصمیمات خود را درباره نرخ های بهره منفی منتشر خواهد کرد. به طور کلی انتظار می رود که بانک مرکزی نرخ های منفی را به عنوان راهکاری ایی کوتاه مدت بپذیرد. انتظار می رود که نرخ بهره تا اواسط سال 2023 بالاتر از 0.1 درصد بماند.

 

چشم اندازهای روشن ،فشار بر بانک مرکزی را کاهش می دهد

 

گفته می شود ، با وجود پشت سر گذاشتن براگزیت و سرعت توزیع واکسیناسیون ، رشد اقتصادی خوب در فصل دوم سال دور از ذهن نیست. این شانس وجود دارد که بانک مرکزی بر چشم اندازهای بهتری نسبت به ضربه اقتصادی کوتاه مدت حاصل از تعطیلی متمرکز شود. با این حساب بعید به نظر می رسد که بانک مرکزی سیاست دیگری را اتخاذ کند.

 

تحلیل تکنیکی GBP / USD

 

به دنبال بازآزمایی مجدد بالاترین رقم  چند ساله GBP / USD 1.3750 ، سطح قیمت این جفت ارز دوباره کاهش یافت و در نمودار 4 ساعته به زیر سطح 50 sma خود رسیده است و در حال حاضر با 100 sma در 1.3665 محصور شده است.

 

این جفت ارز پس از عدم موفقیت از شکست در بالای ناحیه مقاومت 1.37 ،برای دومین هفته متوالی در محدوده شناخته شده 150 پیپ باقی ماند.

 

نمودار 4 ساعته شروع به ترسیم یک تصویر نزولی می کند که توسط RSI تائید می شود. با این حال ، نمودار هفتگی از یک روند صعودی پشتیبانی می کند و نمودار ماهانه وضعیت" خرید فوق العاده" را نشان می دهد. با وجود چنین تصویر ناپایداری از  GBP / USD وضعیت این جفت ارز بدون جهت باقی می ماند.

 

حمایت در سطح 1.3660 که نشانگر 100 sma است ، قبل از پایین ترین قیمت26 ژانویه در سطح 1.3605 قرار دارد. شکست در این منطقه می تواند منجر به استقرار روند نزولی شود.

در صورتیکه قیمت به پائین تر از سطح 1.3660 حرکت نکند ، و با عبور از سطح مقاومت 50 sma در قیمت 1.3695 ،حرکت صعودی  به دنبال تلاش برای رسیدن به سطح  1.3750 خواهد بود.

 

Powered by Froala Editor