با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

آیا قیمت نفت امسال به بالاتر از 40 دلار خواهد رسید

  بهبود وضعیت قیمت نفت و رسیدن به قیمت بالای 40 دلار نیاز به افزایش میزان تقاضا دارد. نظرسنجی ماهانه رویترز از تحلیلگران و اقتصاددانان در روز جمعه نشان داد ، احتمالاً قیمت نفت در نیمه دوم سال بالاتر از سطح فعلی نمی رود.

 

  براساس نظر 43 متخصص در بررسی رویترز ، قیمت هر بشکه نفت خام برنت به طور متوسط در سال 2020 به میزان 41.50 دلار در هر بشکه خواهد بود. پیش بینی می شود قیمت نسبت به قیمت ماه گذشته که 40.41 دلار در هر بشکه بود، به میزان 1 دلار  بهبود یابد .نفت خام وست تگزاس اینترمدیت  ایالات متحده  ،که در بررسی های پیشتر سال 2020 به طور متوسط 37.51 دلار در هر بشکه پیش بینی  می شد ،  به  36.10 دلار در هر بشکه رسید.

 

  در نظرسنجی ماه گذشته رویترز ، تحلیلگران گفتند که احتمالاً قیمت نفت با وجود کاهش تولید اوپک پلاس به هیچ وجه بهبود چشمگیر نخواهد داشت ، بنظر می رسد بهبود وضعیت اقتصادی و تقاضای نفت فقط در فصل چهارم سال صورت خواهد گرفت.

 

در بررسی این ماه ، تحلیلگران انتظار دارند که قیمت نفت کمی بالاتر برود ، اما عدم قطعیت های طولانی در مورد تقاضای نفت و تداوم بهبود اقتصادی ،همچنان مانع افزایش قیمت خواهد شد.

 

  به گفته تحلیلگران ، بروز مجدد موارد ابتلا به کوید 19 در بسیاری از مناطق جهان ، از جمله در مصرف کنندگان برتر نفت در جهان ، مانند ایالات متحده ، ممکن است باز گشائی دوباره مراکز  اقتصادی و سرعت بهبود تقاضا را کندتر کند.

 

  به گفته کارشناسان این نظرسنجی ، عامل اصلی صعودی برای قیمت ها می تواند خبر ایجاد واکسن مؤثر بر پیشگیری از بیماری باشد - این امر می تواند باعث بهبود وضعیت اقتصادی و در نتیجه بهبود تقاضای جهانی نفت شود.

 

  قیمت نفت در هفته های اخیر حرکت محدودی داشته است زیرا نشانه های بهبود تقاضا با افزایش موارد ابتلا به ویروس در بسیاری از کشورها کاهش یافته است. کالیفرنیا دو هفته پیش دوباره به حالت قرنطینه و بستن مراکز عمومی بازگشت ،این در حالی است که انگلیس در روز جمعه، پس از افزایش تعداد موارد جدید ابتلا ،برخی اقدامات تعطیلی در منطقه بزرگ منچستر و سایر مناطق شمال غربی انگلیس را دوباره اعمال کرد.

 

  در اوایل ماه جاری ، آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد که قرار است تقاضای جهانی نفت در سال جاری 7.9 میلیون بشکه در روز کاهش یابد ، اما این پیش بینی کمی خوش بینانه تر از انتظار ماه گذشته و  8.1 میلیون بشکه در روز بود. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد افت تقاضا ، با افزایش جدید آمار مبتلایان به کوید 19 و بازگرداندن وضعیت تعطیلی مراکز در برخی از کشورها همچنان منجر به عدم اطمینان از تقاضای جهانی نفت در جهان در سال 2020 شده است

Powered by Froala Editor