با افتتاح حساب در کارگزار های منتخب از خدمات ما به رایگان استفاده نمائید

آغاز چشم انداز رشد اقتصادی بازار آسیا و تقویت پوند استرلینگ

  خوش بینی درباره تولید واکسن کرونا و داده های قوی بازار آسیا ترس از کوید19  را تحت الشعاع قرار می دهد

آمار خرده فروشی چین ، تولید ناخالص داخلی ژاپن ، معاملات تجاری آسیا بهبود می یابد

آمار خرده فروشی چین در ماه اکتبر با سریعترین نرخ سال افزایش یافته است ، این نشانه ای قوی از بهبود تقاضای مصرف کنندگان ،بهبود و ثبات اقتصاد حاصل از شرایط پاندمی است. آمار فروش ماهانه به میزان 4.3٪ افزایش چشمگیر یافته است ،که این آمار بسیار بالاتر از 3.3٪ افزایش ثبت شده در ماه سپتامبر می باشد. آمار خرده فروشی پس از 7 ماه کاهش متوالی در آگوست به سمت و سوی بهبود و رشد بازگشت.

با افزودن اطلاعات خوش بینانه اقتصاد ژاپن در فصل 3 با رشد 5 درصدی فصلی ، پیش بینی 4.4٪  قبلی، به شدت جهش یافت و سومین اقتصاد بزرگ جهان را از رکود بسوی رشد سوق می دهد.

 

همچنین توافق تجاری در آخر هفته باعث افزایش خوش بینی و بهبود اقتصادی  15 اقتصاد آسیا و اقیانوسیه خواهد شد ، همچنین توافق ژاپن و چین برای کاهش تعرفه های آتی موجب بهبود رشد اقتصاد می گردد.

 

اخبار و تحولات خوب اقتصادی، اخبار افزایش موارد ابتلا به کوید در اروپا و آمریکا را تحت الشعاع قرار داد. با اینحال آمار نشان می دهد آمار  مبتلایان روز یکشنبه ایالات متحده از مرز 11 میلیون مورد ابتلا عبور کرده است، و این در حالی است که وزیر اقتصاد آلمان هشدار داد که آلمان باید با محدودیت هایی در برابر گسترش موارد ابتلا تا 4 تا 5 ماه آینده را سپری کند.

 

براگزیت و تقویت ارزش پوند

  براگزیت این هفته در کانون توجه خود باقی خواهد ماند ، و این هفته ای دشوار برای مذاکرات بشمار می آید ، زیرا هر دو طرف می گویند که باید در روزهای آینده دستیابی به توافق صورت گیرد. پوند از خوش بینی حاصل از نزدیکی دستیابی به توافق رو به بهبود است ، به ویژه با استفاء لی کینز و دومینیک کامینگز در هفته گذشته ،فضای سیاسی برای مصالحه و تأمین یک توافق تجاری برای بوریس جانسون تسهیل می شود . بعلاوه جو بایدن که برنده انتخابات و کاخ سفید است می تواند به بوریس جانسون و تیمش انگیزه بدهد تا نهایتا توافقی صورت گیرد ، گرچه دیوید فراست هشدار داده است که ممکن است در این مورد توافقی صورت نپذیرد.

پیشروی نفت پیش از نشست اوپک پلاس 

  در حالی که سرمایه گذاران به نشست آتی اوپک پلاس در روز سه شنبه چشم دوخته اند ، سطح قیمت نفت در حال افزایش است ، چرا که انتظار می رود تولیدکنندگان برای جبران کاهش شدید تقاضا به دلیل پاندمی کوید 19 ، از تمدید کاهش عرضه نفت حمایت کنند.

 

گروه اوپک پلاس به منظور حمایت از قیمت ها ، تولید را به میزان 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش داده است. این طرح شامل آغاز افزایش تولید به میزان 2 میلیون بشکه در روز از ژانویه است. با این حال ، در حال حاضر این امر بعید به نظر می رسد. معاملات نفت خام به میزان   2.5+ درصد بالا رفته است و در سطح  قیمت 41.00 دلار معامله می شود.

 

نمودار شاخص بورس سهام فایننشال تایمز (FTSE)

 

Powered by Froala Editor